“הסוכנים הצעירים לא משתתפים מספיק בכנסי הלשכה”

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע - סו”ב דור פרידמן, סוכנות דוד פרידמן ברחובות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 32
מצב משפחתי: נשוי
השכלה: תואר ראשון בכלכלה ולקראת סיום לימודי תואר שני במנהל עסקים ומימון המכללה למנהל
מקום עבודה: עובד בסוכנות דוד פרידמן ברחובות עם אבא שלי, שהקים את הסוכנות לפני כ־35 שנה
רישיון: פנסיוני
ותק: 12 שנה

דור פרידמן | צילום: אייל פז

למה בחרת במקצוע זה? מה אתה אוהב בו?
“תמיד הייתי סוכן ביטוח בנשמה. גם בחופשות מהצבא ובעת היותי סטודנט הייתי מגיע לעסק כדי לעזור במה שאפשר.

“המקצוע הזה בשבילי הוא שליחות גדולה. יש בו תחומים מצילי חיים. סוכן ביטוח מלווה משפחה בצורה הכי אישית וקרובה תפקידו הוא לדאוג למשפחה אותה הוא מלווה בצורה הכי מקצועית”.

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית?
“יש קושי בענף שלנו והוא מגיע בעיקר מתחום הרגולציה והפיקוח שבו השינויים הם רבים ודורשים מאיתנו היערכות מחדש בכל פעם. יחד עם זאת אני רואה בכך אתגר ובשבילי הקושי הוא הזדמנות בו אפשר ללכת קדימה”.

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
“תפקידה של הלשכה הוא לדאוג להחזיר את המעמד ל’עולם הישן’ אני קורא לזה – כי עדיין ולמרות כל המוקדים, עיקר ההכנסות של חברות הביטוח מגיעות מהסוכנים”.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
“בתחום העסקי אני רואה את עצמי נשאר בענף, מתפתח ומפתח את העסק קדימה. אני מאמין שההתפתחות צריכה להיות שקולה על מנת להיות בטוחה. אני מעדיף להתעסק יותר בפעילות עצמה מאשר בדיבורים”.

טיפים לסוכנים צעירים כמוך.
“הקשר האישי עם לקוח הוא הדבר החשוב ביותר. המקצוע שלנו הוא תובעני ויחד עם זאת לדעתי צריך להיות זמין כמה שיותר ללקוחות שלנו בכל זמן. קרה לי לאחרונה מקרה שטיפלתי בלקוח שלי שעשה תאונה ב־2:00 בלילה בגשם שוטף, הטלפון הראשון שלו היה אליי. נתתי לו מענה נכון ומהיר, וכשאתה נותן שירות איכותי זה כרטיס הביקור הטוב ביותר שלך.

“בנוסף, להגיע לכנסי הלשכה. בכנס האלמנטרי האחרון באילת בקושי היו סוכנים צעירים.

“ממליץ לסוכנים הצעירים להיכנס גם לתחום האלמנטרי שמבריח משום מה סוכנים צעירים בשל ההתעסקות הרבה בו. זה תחום שיכול להרחיב משמעותית את הפעילות העסקית”.

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
“אני מאמין שסוכני הביטוח הטובים והמקצועיים ירחיבו משמעותית את היקף הפעילות שלהם בזכות נתח שוק גדול שייפתח. בנוסף, תהיה הבנה גדולה ורחבה יותר לגבי תפקידו של סוכן הביטוח ועד כמה הוא מכריע ברגעים החשובים ובצמתי החיים המרכזיים. אלה יביאו לכך שהציבור יבחר תמיד בסוכן”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email