“הסוכנים הצעירים מובילים את השינויים במקצוע”

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע סו״ב מאור אליאסי, סוכן עצמאי, שותף בכברי סוכנות לביטוח, קיבוץ כברי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 31
מצב משפחתי: נשוי 1+
השכלה: בעל תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון ובנקאות
רישיון: פנסיוני
ותק במקצוע: 4 שנים

סו"ב מאור אליאסי | צילום: קדוש צלמים

מה עשית לפני שהגעת לתחום?
“לפני עבודתי בתחום הביטוח שרתתי כאיש קבע בחיל האוויר כמפקד מקצוע בתחום חשמל מסוקים”.

למה בחרת להיות סוכן ביטוח? מה אתה אוהב בתחום?
“תחום הביטוח והפיננסים הינו תחום מרתק ובעל מגוון רחב של אפשרויות כעיסוק, וזו הסיבה שבחרתי את התחום ונמשכתי אליו. התחלתי את דרכי בסוכנות ‘תדהר יפעת’, אצל ארז גוטמן ז”ל שהיה המנטור והמאמן שלי”.

אלו מכשולים היו בדרכך?
“כמו כל סוכן בתחילת דרכו, המכשולים היו בעיקר איתור לקוחות, הבנת המקצוע והתמצאות במוצרים הפנסיוניים ומוצרי הפרט. לאחר שצולחים את הלימוד של המוצרים השונים, הליך ההיכרות עם עולם הביטוח הופך למובן וברור יותר”.

האם ישנם קשיים בהם הלשכה יכולה לסייע כיום?
“תפקיד הלשכה והעומד בראשה הוא לעזור לסוכנים בשינוי תדמיתם, יצירת כלים דיגיטליים לשיווק הסוכן ושינוי תודעתי בקרב הציבור על מעמדו ותפקידו של הסוכן”.

יש לך דוגמה לתרומה שלך, הצלחה אישית בענף?
“סוכן ביטוח הינו איש הקשר בשעה קשה של המבוטח ונמדד במצב זה. הצלחה מבחינתי בענף הביטוח היא לעזור לאלפי המבוטחים שבטיפול הסוכנות על בסיס יומי, הן בתביעותיהם והן בהליכים מול החברות, וכל זאת ביושרה מלאה. בכך אנו יוצרים שם שונה לעולם הביטוח ומשנים את פני הענף שנתפס כעולם סבוך וקשה”.

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
“ממשיך בעיסוקיי בסוכנות, מגייס לקוחות וממשיך בפיתוח האישי שלי ובפיתוח הסוכנות. כחלק מהתפתחות הסוכנות וההתפתחות הטבעית של התחום, החזון שלי זה מקום אחד שבו המשפחה תקבל את מכלול השירותים הכלכליים, החל מליווי כלכלי, יעוץ משכנתה, החזרי מס, השקעות וביטוח. בכל המוצרים נשתמש באפיקים הטכנולוגיים והאנושיים הטובים ביותר, ובכך נעניק ללקוח מעטפת שלמה לכל הצרכים המשפחתיים שלו”.

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
“סוכן הביטוח, בדגש על החבר'ה הצעירים שהם עתיד הענף, ככל שהטכנולוגיה תתקדם והמוצרים יהפכו לסבוכים יותר כך יצטרכו המבוטחים איש אמון שיתמוך, יסביר וילווה לאורך הזמן את התא המשפחתי. כמובן שסוכן הביטוח עצמו משנה את פניו בשנים האחרונות כפועל יוצא של הרגולציה וההתפתחות של עולם הדיגיטל, ומתאים עצמו לדור חדש של מבוטחים שבודקים ומעוניינים בהתאמה אישית לכלל המוצרים שהם רוכשים”.

איזה טיפים אתה יכול לתת לסוכנים צעירים?
“הטיפ הטוב ביותר הוא התמדה; ככל שיתמידו בלימוד התחום, בהתמקצעות ובפגישות עם לקוחות יוכלו לגדול ולהתפתח בצורה הטובה ביותר. סוכנים צעירים הם עתיד הענף והם שיובילו ומובילים את השינויים כיום”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email