הסוכנים למען הילדים

היענות גבוהה של סוכני הביטוח הביאה לפעילות מוצלחת לבני נוער חסרי עורף משפחתי מכפרי הנוער "בן יקיר" ו"קדמה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד פעילות התנדבותית מוצלחת של הוועדה לפעילות וקשרי קהילה בלשכת סוכני ביטוח, התקיימה ביום חמישי שעבר בשיתוף חברת איתוראן. כ־30 סוכנים וסוכנות השתתפו בפרויקט יחד עם למעלה מ־50 בני נוער בסיכון, חסרי עורף משפחתי, בגילאי 14-17 מכפרי הנוער “בן יקיר” ו”קדמה”. הפעילות הייתה בשיתוף “הרוח הישראלית”, הפועלת לצמצום פערים בחברה הישראלית ולחיזוקה. כפר הנוער בן יקיר, הממוקם בכפר הרא"ה, מעניק בית חם וסביבה דתית תומכת ל־84 בני-נוער בגילאי 18-12.

52% מהם בני העדה האתיופית, מתוכם שישה ילידי הארץ והשאר נולדו באתיופיה ועלו בעצמם לארץ בגיל צעיר. 48% הנותרים הם ילידי הארץ או עולים ממדינות אחרות. רוב החניכים חסרי עורף משפחתי ונאלצו להתמודד מגילאים צעירים עם תנאי חיים קשים
ומורכבים כגון עוני, אלימות במשפחה, חוסר תפקוד והזנחה. 22% מהנערים מגיעים ממשפחות פרודות (גירושים, נישואים שניים ועוד), 23% מגיעים ממשפחות בהן לפחות הורה אחד אינו עובד (מתוכם קצבאות זקנה ונכות), 5% מהנערים הם יתומים ו־ 83% מהנערים לא היו חלק ממסגרת לימודית מסודרת, במשך למעלה משלוש שנים ברציפות.

כפר הנוער קדמה, השוכן במועצה האזורית יואב, מהווה בית חם ל־ 85 נערים ונערות במצבי סיכון שונים, בגילאי 18-13, אשר נפלטו ממסגרות חינוך אחרות ומבקשים להתחיל בתהליך של צמיחה ולעלות על דרך המלך. רוב החניכים הם ילידי ישראל מכל רחבי הארץ המגיעים מבתים חסרי עורף משפחתי שנאלצו להתמודד מגילאים צעירים עם תנאי חיים קשים ומורכבים. הכפר כולל פנימייה, בית ספר לכיתות ח'-י"ב ומערך טיפולי מקיף.

נרשמו למעלה מ־ 30 סוכנים | צילום: אייל גליה

"תרם גם לסוכנים עצמם"

"הופתענו מכמות הסוכנים והסוכנות שנרשמו לפעילות. היינו צריכים כ־ 25 סוכנים ונרשמו למעלה מ־ 30 ", אומרת סו"ב מיכל וינצר, יו"ר הוועדה לפעילות וקשרי קהילה בלשכה.

לדבריה, הפעילות הפעם הייתה פעילות אתגרית משותפת של בני הנוער והסוכנים בפארק החבלים שבמסילת ציון, ליד לטרון. "בחרנו בפעילות זו כי היא דורשת מגע ישיר בין הילדים לסוכנים המבוגרים", מספרת וינצר ומוסיפה כי "לפעילות הגיעו למעלה מ־ 50 בני
נוער, שהיו צריכים להתמודד בינם לבין עצמם בתחנות שונות. התחלקנו לקבוצות, כשבכל קבוצה סוכנים וילדים. הפעילות בקבוצה תרמה המון לילדים שנהנו מדוגמא של מבוגר נורמטיבי ותומך, שהיה חלק טבעי מהקבוצה. האמת ששיתוף הפעולה בין הילדים לסוכנים בתוך כל קבוצה תרם המון גם לסוכנים עצמם", היא מדגישה.

הפעילות הסתיימה בארוחת צהריים חגיגית אליה הצטרפו גם נשיא הלשכה, סו"ב אריה אברמוביץ, ומנכ"ל הלשכה, רענן שמחי. לאחר מכן נשארו בני הנוער לשחייה משותפת ומהנה בבריכת השחייה שבמקום. השבוע קיבלו מארגני הפעילות, ובראשם וינצר,
מכתב תודה מחברת הרוח הציונית ובו הוקרה ללשכת סוכני ביטוח "על הארגון, על ההשקעה ועל ההשתתפות הפעילה של הסוכנים והעובדים ביום הפעילות האתגרית, שתרמתם עבור חניכי כפרי הנוער בן-יקיר וקדמה. תודה על שטיפסתם, טיילתם על גשרים בין העצים ונתליתם על מתקנים שונים ומשונים בשמש הקופחת. תודה על שחשבתם על הכל, על כל פרט ופרט. זה בהחלט לא מובן מאליו. הודות לרוחב לבכם, נהנו הילדים מיום מאתגר, מלא בעבודת צוות, בחוויות חדשות, בהנאה ובכיף".

אוראל, חניך מבן-יקיר, סיפר כי "באנו ליהנות עם מתנדבים מלשכת סוכני ביטוח ומאיתוראן. היה כיף. למדנו על שיתוף פעולה ועבודת צוות, עשינו פעילות ODT מגניבה בשטח. נהניתי מאד, אני אוהב את הדברים האלו מאד. תודה רבה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email