הסוף לסאגה בכלל החזקות?

בעלי המניות בכלל החזקות יבחרו את חברי הדירקטוריון, מהם גם ימונה היו"ר הבא של הקבוצה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כלל החזקות ביטוח זימנה את בעלי המניות לאסיפה כללית בתחילת ינואר, שבה יכריעו בעלי המניות מי מבין עשרת המועמדים יהיה היו"ר הבא של הקבוצה.

הקבוצה דיווחה כי ועדת האיתור שמינה דירקטוריון כלל החזקות ביטוח בחר בעשרת המועמדים הבאים, בהם שלושה מועמדים מטעם בעלי מניות, שלושה דירקטורים מכהנים (בהם היו"רית הזמנית מלי מרגליות, שמונתה בעקבות פרישתו המוקדמת מהתפקיד של דני נוה), ועוד ארבעה מועמדים שלא הוצעו על ידי בעלי מניות ולא מכהנים בקבוצה כיום. אייל לפידות שמחזיק כ-5% ממניות כלל ביטוח, ובעבר דווח כי יומלץ לכהונה בדירקטוריון, לא נמצא ברשימה.

אייל לפידות | צילום: דוברות מכבי שירותי בריאות

לתפקיד דירקטור רגיל ייבחרו 5 מתוך 10 מועמדים ולתפקיד דח"צ ייבחר אחד מתוך שני מועמדים. שלושת המועמדים המומלצים על ידי בעלי מניות: חיים סאמט, שהומלץ על ידי אלפרד אקירוב בעלי קבוצת אלרוב; מיה ליקוורניק, שהומלצה על ידי קבוצת ארקין ורון טירה, שהומלץ על ידי קרן ספרה. שלושת הדירקטורים המכהנים הם אבי קנובל, השופטת בדימוס ורדה אלשיך וכאמור היו"ר בפועל מרגליות. ארבעת המועמדים לתפקיד דירקטור רגיל הם: רו"ח אוסאמה חסן, יגאל בר יוסף, איציק הורוביץ ושמואל שורץ. המועמדים    לדירקטור חיצוני הם יאיר בר טוב וניצנה עדוי.

החברה הודיעה כי בהיותה חברה ללא גרעין שליטה, היא פועלת לפי הוראות הממונה בנושא. לפני מספר חודשים התערב הממונה על רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת במינוי שלושת דירקטורים מטעם כלל החזקות בחברת הבת – כלל ביטוח, זאת על רקע קבלת החלטות בדירקטוריון החברה הבת בלי לשתף את דירקטוריון כלל החזקות. בהתאם להנחיות הממונה מינה דירקטוריון החברה ועדת איתור שפרסמה קול קורא ולפי דיווחי הקבוצה, קיבלה למעלה מ-70 פניות ממועמדים. יחד עם דירקטוריון החברה התקבלה רשימת המועמדים הסופית.

לפחות 30% נשים

בזימון לאסיפה הכללית נכתב כי הוועדה שואפת לכך שהנשים יהיו לפחות 30% מחברי הדירקטוריון בכלל החזקות, וזאת במסגרת קידום מדיניות שיוויון מגדרי בקבוצה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email