הסוף לשימוש בפקס? גופים ציבוריים יחויבו לפרסם דרכי יצירת קשר בדוא"ל

ח"כ שרן השכל: "המציאות עצובה, הממשלה והמגזר הציבורי בישראל נתפסים ככבדים ומיושנים, הקשר עימם מסורבל וחלקם עדיין לא מאפשרים לאזרחים התקשרות באמצעות דואר אלקטרוני"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק פניה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים, התשע"ח־2018 של חברי הכנסת דוד ביטן, שרן השכל וקבוצת חברי כנסת, אליה הוצמדה הצעה דומה של ח"כ סתיו שפיר.

על פי ההצעה, יחויבו גופים ציבוריים הנותנים שירות ציבורי לפרסם באתר האינטרנט שלהם את עיקרי סוגי השירותים הניתנים בהם, פריסתם הגיאוגרפית ודרכי ההתקשרות עימם (פרסום אמצעי הקשר הדיגיטלי שאפשר לפנות באמצעותו) ודרכי התקשרות עם העובד או היחידה הנותנים שירות לציבור.

ח"כ השכל | צילום: אתר הכנסת

בדברי ההסבר נכתב: "באתרי האינטרנט של גופים ציבוריים רבים לא מופיעים פרטי יצירת קשר של העובדים השונים. דבר זה מקשה על הציבור בבואו לפנות אליהם לצורך קבלת מענה לפניותיו. היעדר הנחיות ברורות בסוגיה זו, מוביל לשוני רב בין הגופים הציבוריים השונים באופן הפרסום של הפרטים ומשכך לפערים גדולים בזמינות ביניהם. ישנו צורך להנגיש את היכולת ליצור קשר עם עובדי הציבור בתחום אחריותם ופעילותם.

"לפיכך, מוצע כי גופים ציבוריים המנויים בתוספת להצעת החוק יהיו חייבים לפרסם בכל אחד מפרסומיהם הרשמיים, לרבות באתרי האינטרנט שלהם, כתובת דואר אלקטרוני עדכנית של עובדי המשרד או מספר טלפון של העובד או מי מטעמו. כך ניתן יהיה להנגיש את השירות הציבורי לאזרח ולהגביר את אמון הציבור בגופים הציבוריים המנויים בחוק זה".

ח"כ השכל: "המציאות עצובה, הממשלה והמגזר הציבורי בישראל נתפסים ככבדים ומיושנים, הקשר עימם מסורבל וחלקם עדיין לא מאפשרים לאזרחים התקשרות באמצעות דואר אלקטרוני. במדינת ישראל, אומת הסטארט־אפ עדיין מאלצים את הציבור לשימוש בפקס בלבד. האבסורד הגדול יותר הוא כי המשרדים משתמשים בתוכנה בה הפקיד מקבל למייל את מה שאנחנו שולחים בפקס. באיזה בית היום אפשר למצוא מכשיר פקס? זו בירוקרטיה מיותרת ומעיקה".

52 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת המדע והטכנולוגיה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email