הסירוב של חברות הביטוח לפצות פגע במיליוני תושבים בפלורידה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מיליוני תושבי פלורידה נותרו ללא ביטוח של דירותיהם ובתיהם לאחר שחברות הביטוח "נטשו" אותם בשל השריפות שגרמו לנזקים גדולים ולתביעות פיצוים בסך של עשרות מיליוני דולרים. חברים בבית הנבחרים של פלורידה מנסים למצוא הסדר שיאפשר למבטחים להמשיך לבטח תושבים בפלורידה.

חברות הביטוח הפועלות בפלורידה הוצפו בתביעות פיצוי של מיליוני דולרים בגין נזקי השריפות. המבטחים טוענים כנגד גידול של מעשי הונאה בחלק מהתביעות של המבוטחים. בתחילה, המבטחים הגיבו בייקור חד של פרמיות הביטוח ובשלב הבא גדל מספר חברות הביטוח שסירבו לחדש ביטוחי רכוש. המבוטחים נאלצו לחפש חברת ביטוח אחרת שהסכימה לבטח בפרמיות גבוהות יותר. המבוטחים חוששים שגם המבטחים שנותרו ינטשו את פלורידה.

הבניין שקרס במיאמי. בעיה תכנונית שהתגלתה ולא תוקנה. צילום: shutterstock

גובר הלחץ על חברי בית הנבחרים המקומי למצוא פתרון לבעיית הביטוח של נכסים במדינה. נציגי חברות הביטוח הוזמנו לוועדה של בית הנבחרים, בה נציגי ארבע חברות ביטוח הבהירו כי אינם יכולים לבטח יותר בשל המצב שנוצר. תגובתם מגבירה את הלחץ על חברי בית הנבחרים לחפש הסדר שיסייע לחברות הביטוח להתמודד עם מכת השריפות בפלורידה ולתת כיסוי ביטוחי לאסונות הטבע.


אליאנץ' הסתבכה בקרנות השקעה של מיליארדים

אליאנץ', מחברות הביטוח הגדולות באירופה, אכזבה את המשקיעים שציפו לתוצאות טובות במאזן 2021. מנהלי החברה דיווחו שהם נאלצו לבצע הפרשה חסרת תקדים של 3.7 מיליארד אירו בשל החקירה שמנהל הרגולטור האמריקאי ביחס לניהול קרנות השקעה אלפא. החברה מצפה לכך שהיא תאולץ לבצע הפרשות נוספות.

ההפסדים בקרנות ההשקעה מיוחסים למגפת הקורונה ב-2020 שטלטלה את הבורסות. המשקיעים בקרנות האלה הגישו תביעות בסכום של 4.4 מיליארד אירו שמתבררות בארה"ב. מנכ"ל אליאנץ' אוליבר באט טוען כי החברה הצליחה ליישב חלק מתביעות הפיצויים. עם זאת, מסר באט שיקצצו באופן משמעותי בשכר חברי ההנהלה כפיצוי למשקיעים.

אליאנץ' סיימה את הרבעון הרביעי של 2021 בהפסד של 292 מיליון אירו, לעומת רווח של 1.82 מיליארד אירו ברבעון הרביעי של 2020. הרווח לכל שנת 2021 ירד ב-2.9% ל-6.61 מיליארד אירו, לעומת רווח של 6.68 מיליארד אירו ב-2020.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email