הסכם לשיתוף פעולה בתחום הפינטק נחתם בין ישראל לקרואטיה

רשות שוק ההון ורשות ניירות ערך חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם הרשות לניירות ערך של קרואטיה, זאת במטרה לטפח חדשנות בענפי השירותים הפיננסיים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון ורשות ניירות ערך חתמו יחד על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם רשות ניירות הערך הקרואטית (HANFA) לקידום תחום הפינטק (FinTech). מזכר ההבנות נחתם במהלך ישיבת הוועדה האירופאית בארגון רשות ניירות הערך הבינלאומי, אשר התקיימה בימים 18-20 בספטמבר בסנט פטרסבורג שברוסיה.

המזכר נחתם על ידי היועץ הבכיר של יו"ר הרשות ומנהל המחלקה הבינלאומית ברשות ניירות ערך, עו"ד איל אופיר ועל ידי יו"ר הרשות על הפיקוח הפיננסי בקרואטיה, אנטה זיגמן. מזכר ההבנות מניח את העקרונות לשיתוף פעולה, ולחילופי מידע במטרה לעודד ולטפח חדשנות בענפי השירותים הפיננסיים. כמו כן, ההסכם יאפשר ליזמים להציע שירותים פיננסיים חדשניים בשווקים הפיננסיים המתאימים, תוך תמיכתן של שתי הרשויות והנגשת הרגולציה הנהוגה בתחום בשתי המדינות.

ענת גואטה | צילום: ענבל מרמרי

שתי הרשויות רואות חשיבות רבה בחתימה על הסכמי שיתוף פעולה עם רשויות מקבילות בעולם, במטרה להרחיב את שיתופי הפעולה, הידע והנגשת הרגולציה ליזמים שמעוניינים בשווקים חדשים בעולם. הסכמים אלו גם מחזקים את מעמדה של ישראל כמרכז פינטק מתקדם וחדשני.

ההסכם עם קרואטיה מתווסף להסכמים נוספים שנחתמו השנה עם ניו יורק, צרפת, שוויץ וההצטרפות לרשת הפינטק הבינלאומית  – GFIN.

רגולטור מוביל

"רשות שוק ההון פועלת באינטנסיביות בחודשים האחרונים לקידום רישוי והסדרת פעילות הפינטק החוץ בנקאית בישראל, ובכללה שרותי תשלום וארנקים דיגיטליים, נותני שירותים במטבעות וירטואליים ומיזמי בלוקצ'יין, חברות P2P ומתן אשראי", אמר הממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת. "הרשות פועלת בנוסף באופן אקטיבי לחיזוק שחקנים אלו ונוקטת צעדים שמטרתם להבטיח כי הם מציעים מוצריהם לציבור הישראלי בסטנדרט מספק ותחת רגולציה נאותה, המותאמת לפעילותם הייחודית. רשות שוק ההון חיזקה בחודשים האחרונים את מעמדה כרגולטור מוביל בתחומים אלו בזירה הבינלאומית. אני שמח על שיתוף הפעולה המוצלח עם רשות ניירות ערך, ואני משוכנע בכך שההסכם החדש עם הרשות הקרואטית יביא לחילופי ידע פוריים ומועילים בתחום הפינטק מהם נהנה גם אנו וגם עמיתינו מקרואטיה".

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: "ציבור המשקיעים הישראלי ראוי לקבל את השירותים הפיננסיים המתקדמים בעולם, בטח כאשר טכנולוגיות אלו מפותחות כאן. קידום חדשנות טכנולוגית הוא יעד אסטרטגי של הרשות לשנים הקרובות. אנו בוחנים את התאמת הרגולציה כל העת על מנת לפתוח ולהסיר את החסמים בעבור יזמים שמעוניינים לייצר שירותים פיננסיים מבוססים טכנולוגיה מתקדמת למשקיעים".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email