הסכם קיבוצי חדש בכלל: עד סוף 2021 יפוטרו כ-375 עובדים

הקיצוץ בכוח האדם ופעולות התייעלות נוספות יחסכו כ-100 מיליון שקל בממוצע לשנה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הנהלת כלל ביטוח בראשות המנכ"ל יורם נוה, חתמה בתחילת השבוע על הסכם קיבוצי חדש עם ועד עובדי החברה שיהיה בתוקף עד לסוף השנה הבאה. בשיחות שהתקיימו הבהירה ההנהלה את כוונתה להאיץ את תוכנית ההתייעלות, הכלולה במסגרת התוכנית האסטרטגית. את המשא ומתן על ההסכם הובילו יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל, ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח מירי גרגיר, יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח רוני רז, ועו"ד כפיר זאב, שיצג את הוועד.

על פי ההסכם שנחתם – עד לסוף שנת 2021 תקטן מצבת כוח האדם בכ-375 עובדים ומנהלים, מתוך כ-4,000 עובדי החברה. בנוסף, עובדים בעלי יתרת ימי חופשה צבורים, יצאו לחופשות מרוכזות עד סוף שנת 2020, כדי להקל על מצבה הפיננסי העתידי של החברה. מכלל ביטוח נמסר כי הפחתה זו בכוח האדם, וכן פעולות התייעלות נוספות שינקטו, יביאו לחסכון בהוצאותיה של החברה בסך של כ-100 מיליון שקל בממוצע לשנה, בשנים הבאות, וזאת מעבר ליעדים שנקבעו במסגרת התוכנית האסטרטגית.

יורם נוה מנכ"ל כלל | צילום: סיון פרג'

עוד נקבע בהסכם, כי יבוצעו עדכוני שכר בגין השנים 2020-2021 שיכולים להגיע עד לשבעה וחצי אחוזים בשנה, כפועל יוצא של ביצועי החברה; עדכון שכר המינימום, החל מ-6,750 שקל לעובדים בוותק של חמש שנים ומעלה ועד 9,250 שקל לעובדים בוותק של 30 שנה ומעלה; מענק הצטיינות שנתי בסך 2,000 שקל שיוענק לעובדים מהשנה החמישית לעבודתם בחברה.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים, ציין: "יש לנו אתגר משותף להתאים את הוצאות החברה לעת הנוכחית מחד, ולחזק את כוח האדם האיכותי בחברה מאידך, באופן שיאפשר לנו להמשיך את מגמת הצמיחה של כלל ביטוח ופיננסים ולהשיא ערך לכל בעלי העניין שלה; אני שמח שוועד העובדים גילה אחריות למצבה של החברה, לאתגרים הניצבים בפניה ולצורך לחזק את איתנותה הפיננסית".

"הסכם יוצא דופן"

"אני מודה לכל השותפים למשא ומתן. ההסכם הנוכחי דרש מהצדדים הבנה של המצב הנוכחי במשק, תוך שמירה על זכויות העובדים המסורים של החברה". אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל.  

ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח, מירי גרגיר, אמרה: "למרות משבר הקורונה אשר יוצר לנו, בין היתר, מציאות כלכלית מורכבת, אני מברכת על המשא ומתן הפורה והיעיל אשר נוהל בין הצדדים ועל ההישגים עבור העובדים. ועד העובדים, יחד עם הנהלת החברה, פעלו כדי לשמור על שגרת עבודה יציבה ועל הזכויות של העובדים. אני מאחלת לכולם שנחזור במהרה לשגרה ושנה טובה".

"למרות משבר כלכלי חריף ועוצמתי המכה במשק, הצלחנו להגיע להסכם קיבוצי יוצא דופן המתבסס על ערבות הדדית ומבטיח גם את הביטחון התעסוקתי של העובדים, ואף מעניק להם את תוספות השכר הגבוהות ביותר בענף הביטוח", אמר יו"ר ועד עובדי כלל ביטוח, רוני רז, והוסיף: "אין לי ספק שבאמצעות כוח האדם האיכותי הקיים בחברה, וההסכם הייחודי שנחתם היום נצליח לצאת מהמשבר לעתיד טוב ובטוח יותר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email