הסכם שכר קיבוצי ראשון בקבוצת הביטוח איילון

שכר המינימום לבעלי וותק של 24 חודשים ומעלה יעמוד על 5,800 שקל • עלות ההסכם הכוללת: כ־32 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

במעמד יו"ר איילון חברה לביטוח, מוקי אברמוביץ ויו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי, חתמו בשבוע שעבר מנכ"ל איילון, אריק יוגב, ויושבת ראש ועד עובדי איילון, מאיה אגו, על הסכם קיבוצי ראשון בקבוצת איילון, לאחר מו"מ שארך חודשים רבים. העלות הכוללת של ההסכם החדש, שנחתם ל־4 שנים, מוערכת בכ־32 מיליון שקל.

ההסכם מבטיח לעובדים המשתכרים עד 6,500 שקל, שיעור תוספת שכר של עד 3.25% – יותר מכפול משיעור התוספת לבכירים שמשתכרים מעל 17,000 שקל בחודש – הם יהנו מתוספת של 1.5% בלבד. זאת ועוד, שכר המינימום לבעלי ותק של 24 חודשים ומעלה יעמוד על 5,800 שקל.

מימין לשמאל: מאיה אגו, אריק יוגב, יואב שמחי ומוקי אברמוביץ | צילום: אייל גוזיאל, יח"צ

עובדי איילון חברת הביטוח והסוכנויות "נאמנים" ו"הכי בריא" יזכו לתוספות שכר ב־4 פעימות, מענק חתימה, ביטוח בריאות משודרג, קרן השתלמות בתנאים מועדפים, הארכת שעת הורות ועוד. עוד מגדיר ההסכם את ההסדרים לעניין קבלת עובדים, תקופת ניסיון והענקת קביעות, איוש משרות, ניוד עובדים, ביטוח פנסיוני וזכויות סוציאליות ונלוות, חופשה והבראה, סדרי שעות עבודה, נהלים וכללי התנהגות בעבודה, הודעה מוקדמת והליכי סיום העסקתם של עובדים.

ברית חשובה

יו"ר איילון ביטוח, מוקי אברמוביץ, ציין כי "חתימת ההסכם ההיסטורי התאפשרה הודות לעובדה שהן נציגי ההנהלה בראשות המנכ"ל אריק יוגב, והן נציגי העובדים בראשות מאיה אגו, הם 'שחקני נשמה' בעלי מחויבות עמוקה לחברה ולרווחת העובדים בה. הגישה האחראית של שני הצדדים היא שאפשרה להתגבר על כל המכשולים בהידברות ובלי עיצומים, ולהגיע לכריתת הברית החשובה הזו בין העובדים להנהלה".

יו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי, ציין כי: "זהו הסכם קיבוצי ראשון שחותמת ההסתדרות הלאומית בענף הביטוח" והדגיש, כי שיתוף הפעולה בין הנהלות לעובדים הוא תנאי הכרחי להצלחתן של חברות. "שמחתי להיווכח שבאיילון אכן יש הנהלה נהדרת וועד עובדים נהדר ואין לי ספק שהרוח המיוחדת הזאת תבטיח יישום מוצלח של ההסכם הקיבוצי הראשון".

מנכ"ל איילון, אריק יוגב, מסר: "מדובר בהסכם קיבוצי שנועד להשתית את יחסי העבודה בחברה על עקרונות של הוגנות תעסוקתית, העצמת עובדים ושקיפות מלאה. העובדים הם שותפים אסטרטגיים חיוניים להצלחת כל ארגון והשתתת מערכת יחסי העבודה על הסכם קיבוצי היא כלי ניהולי חשוב בעיני לא פחות מאשר הוא חיוני לעובדים. גיבשנו הסכם הגון, שקול ואחראי. כמנכ"ל יש לי ולהנהלה אחריות לתוצאות העסקיות של החברה, לעמידה בדרישות ההון והרגולציה, לשמירה על ממשל תאגידי תקין – אבל לא פחות מכך, אני חש אחריות גם לשמירה על הביטחון הכלכלי, היציבות התעסוקתית ושביעות הרצון של 1,065 עובדי איילון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email