הסכסוך באיילון הסתיים בניצחון ללוי רחמני

המחלוקת המתוקשרת בחברת איילון הגיעה לסיומה; לבקשת רחמני, יו"ר הדירקטוריון שלמה גרופמן יסיים את תפקידו ב־11 ביוני במטרה למנות את אהרון פוגל לתפקיד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הסכסוך המתוקשר מזה חודשים באיילון, בין בעל השליטה לוי רחמני, לבין דירקטוריון איילון אחזקות, הסתיים והחברה דיווחה בתחילת השבוע על "סיום המחלוקת".

במסגרת הסכסוך שני הצדדים הטיחו האשמות הדדיות כשחברי הדירקטוריון האשימו את רחמני ב"מעורבות יתר והפעלת לחצים פסולים" בניהול החברה, זאת למרות שאינו מכהן בה בתפקידים פורמליים, ואילו רחמני טען שהדירקטוריון "מונע משיקולים זרים" וכי היו"ר שלמה גרופמן מתנכל לו משום שהוא מבקש להחליפו. הסכסוך הגיע עד לפתחו של הממונה על רשות שוק ההון שזימן את רחמני לשיחה. על פי הדיווח, דרישתו של רחמני לסיום תפקידו של גרופמן התקבלה והוא יסיים את תפקידו כיו"ר הדירקטוריון ב־11 ביוני 2019.

לוי רחמני | צילום: יח"צ

בדיווח החברה נמסר כי הצדדים הגיעו להסכמות הבאות:
1. הדירקטורים ובעל השליטה ויתרו, באופן הדדי, על כל הטענות, התביעות ו/או הדרישות, אחד כלפי השני.
2. האסיפה שזומנה על ידי החברה ליום 11 ביוני 2019 ב"בית איילון ביטוח" תתקיים במועדה.
3. כהונתו של שלמה גרופמן כיו"ר דירקטוריון תסתיים ביום ה־11 ליוני 2019 וכהונתה של הדירקטורית דינה האן תסתיים (גם זה לבקשת רחמני. ר.מ.) עם קיומה של האסיפה האמורה שהינה גם אסיפה שנתית.

בתקופת ההודעה המוקדמת של גרופמן, שתימשך 90 ימים, הוא יסייע בכניסת יו"ר הדירקטוריון החדש לתפקידו ככל שיתבקש. באסיפה שיקיימו בעלי המניות ביוני ייבחרו שלושה דירקטורים חדשים ותידון מועמדותו של אהרון פוגל, עליו ממליץ רחמני, לתפקיד יו"ר החברה במקומו של גרופמן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email