הסתיימה שביתת כלל ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות מו"מ ארוך בין ועד עובדי כלל ביטוח להנהלת החברה בליל יום ראשון, הגיעו שני הצדדים להסכמות, בעקבותיהן הודיעו בבוקר יום שני יורם נוה, משנה למנכ"ל, ורוני רז, יו"ר ועד העובדים, כי "הצדדים השכילו להגיע למכלול של הסכמות אשר ייטיבו עם החברה ועם עובדיה והביאו גם לביטול המשך השביתה". השביתה פרצה ביום ראשון, כשכל 000,4 עובדי החברה נעדרו מעבודתם, בעקבות סכסוך עבודה ממושך.

בין ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים העלאת שכר המינימום לעובדי החברה החודשיים ל־000,6 שקל לחודש, והעלאת שכר עובדי המוקדים בשנה הראשונה לעבודתם ל־30 שקל לשעה ובתוספת עמלות בסך של כ־500 שקל בממוצע לעובד. לאחר ותק של שנה עובדי המוקד יעברו להיות מועסקים במשכורת חודשית בסך 000,6 שקל בתוספת עמלות בסך של כ־600 שקל בממוצע לעובד. עוד הסכימו הצדדים על העלאת שכר מינימום לעובדים ותיקים, כך ששכר המינימום לעובדים בוותק של 10־20 שנה יעמוד על 000,7 שקל, שכרם של עובדים בוותק של 20־30 שנה יעמוד על 000,8 שקל ושל עובדים בוותק של 30 שנה ומעלה על 500,8 שקלים. כל העדכונים ייכנסו לתוקף ב־1 באפריל 2017.

רוני רז

העובדים וההנהלה הסכימו, בין היתר, לדחות את מועד הקביעות לעובדים חדשים ולבצע שינויים בהליכי שיפור ביצועים. ועד העובדים הבטיח לשמור על שקט תעשייתי עד ל־15 ביוני 2017 ,כל עוד יימשך המו"מ באופן אינטנסיבי במטרה להגיע להסכם קיבוצי כולל בהקדם. עוד הוסכם, כי עובדים שנעדרו מעבודתם ביום השביתה, יוכלו להורות לחברה על ניכוי שעות/יום השביתה מימי החופשה ולא משכרם. מלבד זאת, יוחזר במלואו לעובדים הכסף על ימי העיצומים טרם השביתה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email