"העברנו מסר ברור לר' רשות התחרות – לא נאפשר לחברות האשראי להיכנס לביטוח"

כך לדברי נשיא הלשכה בכנס EFPA; "הלשכה הפעילה שני שרים בנושא חברות כרטיסי האשראי, בהם השר הממונה על רשות התחרות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"נפגשנו אתמול עם ראש רשות התחרות והבהרנו לה – לא נאפשר לחברות כרטיסי האשראי להיכנס לתחום הביטוח".

כך אמר נשיא לשכת סוכני הביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד בכנס הבינלאומי הראשון של EFPA (ארגון המתכננים הפיננסיים באירופה) בישראל, בו הושק הארגון הישראלי.

לדברי רוזנפלד: "קיבלנו ממנה מסר ברור שיש המלצה שלה שחברות האשראי ייכנסו לתחום הביטוח, דבר שצריך להדאיג את כל מי שיושב כאן, סוכני ביטוח, יועצי מס, רו"ח, ויש כאן מכל המקצועות. נאמר לראש רשות התחרות מסר ברור: אנחנו לא נאפשר לחברות האשראי להיכנס לביטוח, כי אין להן מה לעשות בענף הביטוח. שמעתם את המשפט בכמה הזדמנויות: הטבח שלא ינגן והנגן שלא יטגן. כל אחד שיתעסק בתחומו".

רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

לא רק בביטוח

נשיא הלשכה ציין, כי בנוסף הפעילה הלשכה שניים משרי הממשלה אשר אחד מהם ממונה על ראש רשות התחרות עו"ד מיכל הלפרין: "אנחנו נמצאים במלחמה קשה בנושא זה. כניסתן של חברות האשראי לתחום הביטוח צריכה להדאיג את כל היושבים באולם. כי הן לא יעצרו כאן. בעתיד מבקשים לאשר לחברות האשראי לעסוק במשכנתאות, אולי בדיווח לרשויות המס. מי אמר שחברות האשראי לא יכולות לתת לעוסק זעיר או פטור סיוע בדיווח, למה שיתעסקו רק בביטוח? הנושא של חברות האשראי שמבקשות להיכנס לתחום הביטוח הוא מבחינתנו דבר שלא ניתן לו לעבור. נעשה הכל כדי לחסום את הנושא הזה".

עוד הדגיש, כי ברגע שחברות האשראי ייכנסו לחברות הביטוח, המידע יהיה פתוח בפניהן. "כבר היום חברות האשראי יודעות עלינו הכל ושולטות בכיס הכלכלי שלנו. למעט הכסף המזומן בארנק, הן יודעות הכל: מתי אנחנו רוכשים ביטוח, כמה משלמים לכל חברת ביטוח. זה דבר שאסור לאפשר. אי אפשר להעניק להן עודף ריכוזיות, ואנחנו נילחם על זה".

יש לציין, כי בתחילת השבוע פנה נשיא הלשכה בדחיפות אל הממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת בבקשה לבלום את המלצת עו"ד הלפרין לאפשר לחברות האשראי )כרגע מקס וישראכרט( להיכנס גם לתחום הביטוח. במקביל פנה הנשיא ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, בבקשה לקיים דיון מהיר בסוגיה, שמאיימת לפגוע בציבור כולו. רוזנפלד ציין את האינטראקציה התמידית של הלשכה עם רשות שוק ההון, שאחת מהן קצרה לאחרונה הצלחה, כשבעקבות פניית הלשכה, הוסר אתר המתחזה להר הביטוח.

נשיא הלשכה התייחס לטיוטה החדשה שפרסמה אתמול רשות שוק ההון לגבי מי יכול להחזיק סוכנות תאגיד, "הטיוטה הזו מדברת בצורה ברורה, וגם היא בין היתר מגיעה בעקבות פעילות של לשכת סוכני ביטוח. לא יכול להיות שכול מיני גורמים יקימו סוכנויות ביטוח וינהלו כספים וביטוח ללא רישיון," אמר רוזנפלד. רוזנפלד סקר בדבריו את פעילות הלשכה נגד מכירת ביטוח באמצעות מוקדנים שהוקמו על ידי גופים שונים בנוסף לחברות ביטוח וגורמים נזק לציבור.

"אם כל מי שיושב כאן, ובמיוחד סוכני הביטוח, יעטפו את ציבור המבוטחים שלנו, יהיה קשה לאותם מוקדים לקחת לנו לקוחות. הלקוחות שלנו לא מנותקי קשר כמו במקומות אחרים שמתקשרים אליהם ומציעים להם לעבור לגוף אחר. "אם נדאג להדק קשר עם המבוטחים ולמכור מוצרים פיננסיים בנוסף לביטוח, הם לא יתפתו למוקדנים/יות שפונים אליהם".

תגמול הסוכן

ברקת התייחס בנאומו בכנס לשאלת תגמול הסוכן והדגיש כי "התחרות לא צריכה להיות על מחיר, אלא על שירות. אם יהיה סוכן כזה או אחר או יועץ כזה או אחר, הוא ייבחן בשירות שהוא נותן. בעולם שהשירות בו טוב יותר, האזרח יהיה מוכן לשלם עבור זה. לשירות יהיה מחיר. היום חלק מהייעוץ לכאורה ניתן בחינם. אבל בסופו של דבר מישהו משלם. אני מאמין שבסופו של דבר, כמעט כמו תמיד, המחיר מגולגל לצרכן. אין ארוחות חינם בכלכלה. לכן צריכים לדאוג שבסופו של דבר נעלה את הערך שנותנים ללקוחות והשירות שניתן בייעוץ.

"אני בהחלט מאמין בייעוץ וחושב שהשירות שניתן בייעוץ, עלותו קטנה לאין שיעור מהערך שהיא יכולה לייצר לצרכן. צריך לגרום לכך שהדבר הזה ייחרץ בתודעה של הצרכן וממה שאני קורא ורואה מסקרים בארץ ובעולם, בסופו של דבר אני מאמין שהצרכן נבון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email