"העובדה שבלמנו את הרפורמה מעידה שאנו לא חותמת גומי"

בפאנל שחתם את כנס אלמנטר, השתתפו חמישה חברי כנסת, שסיפרו על מאבקם בגזרות המפקחת על הביטוח. ח"כ בירן: "הלוואי ונתניהו היה לומד מלשכת סוכני הביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברי הכנסת שסייעו רבות ללשכת סוכני הביטוח למנוע את גזירות המפקחת על הביטוח במסגרת הרפורמה בתחום החיסכון הפנסיוני, התארחו בפאנל שסיכם את כנס אלמנטר.

בנוסף לחברי הכנסת ינון מגל וניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי), אורן חזן, נורית קורן (ליכוד), ומיכל בירן (המחנה הציוני), השתתף גם ד"ר אודי ניסן, כיום יו"ר קבוצת דלק, ובעבר הממונה על התקציבים באוצר. בפתח דבריו שיבח ח"כ חזן את אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה ואמר לכל תשואות הקהל: "לא רבים היו עושים מה שעשית לטובת הסוכנים – אתם בידיים טובות". הוא שיבח גם את יובל ארנון, יו"ר הוועדה לחיסכון פנסיוני כשאמר:" יובל ישב לי על הווריד כל הזמן, וכל הכבוד לו".

מימין: ד"ר אודי ניסן, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, ח"כ נורית קורן, ח"כ מיכל בירן, ח"כ אורן חזן וח"כ ינון מגל
מימין: שרוני, ניסן, סלומיאנסקי, קורן, בירן, חזן ומגל

בהתייחסו לשאלת המנחה, העיתונאי יהודה שרוני, האם חברי הכנסת בוועדת הכספים מיישרים קו עם של האג'נדה של הקואליציה, אמר חזן כי "העובדה שנלחמנו ובלמנו את הרפורמה בענף הפנסיוני, כפי שהוצגה בהתחלה, מעידה על כך שאנחנו לא חותמת גומי. בממשלה שוכחים שבצד הדרך נמצאים גם בני אדם".

בלי תופעות לוואי

ח"כ ינון מגל אמר: "לפקידי האוצר יש הרבה ידע והבנה בחומרים בהם אנו דנים, אבל לממלכה יש תמיד ראיה מסויימת, ולשטח יש גם ראייה מסויימת, וצריך לשמוע את שני הצדדים, ולנסות להביא אותם להקשבה ושיח ולסגור פערים".

ח"כ מיכל בירן ציינה כי "כוונתה של סלינגר הייתה טובה, כי היא רצתה לפעול לטובת הצרכן הסופי, אבל במקום לתקוף את חברות הביטוח, שהן הגוזרותאתהקופוןהענק ומנצלותאתסוכני הביטוח, היא בחרה לתקוף את סוכני הביטוח". עוד הוסיפה ח"כ בירן כי המהלך הבא עליו היא עובדת הוא הפרדת דמי הניהול מתגמול הסוכן על ידי המבטח. ח"כ סלומיאנסקי אמר כי "הרעיונות של סלינגר לגבי הפנסיה הגיעו לפתח ועדת הכספים עוד כשאני הייתי יו"ר הוועדה. אמרתי לה – כל עוד את לא יושבת עם אריה אברמוביץ, זה לא יעלה בוועדה".

ח"כ נורית קורן הוסיפה: "רק לאחר שאריה אישר לי שאני יכולה להצביע לטובת הסעיף בחוק ההסדרים, הצבעתי". ד"ר אודי ניסן טען כי בחוק ההסדרים הנוכחי מורגש שהרפורמה הפנסיונית לא "בושלה" מספיק. "חוק ההסדרים הוא כלי של הממשל להעביר במהירות נושאים בכנסת, והמחיר של זה הוא חוסר בשלות של החומר והרבה דיונים, ויכוחים ושינויים ברפורמה המוצעת". בסוף הפאנל נדרשו הח"כים להתייחס גם להיבטים מדיניים הנוגעים לישראל, וח"כ בירן אמרה בהקשר זה: "הלוואי שנתניהו היה לומד משהו מלשכת סוכני הביטוח, במאבקם על זכויות הסוכנים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email