העליון דחה את בקשת הלשכה לדיון נוסף בקמפיין שוקה

בית המשפט העליון קבע באפריל כי התשדירים אינם מהווים פרסום אסור מאחר ואינם נתפסים ברצינות על ידי הציבור
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית המשפט העליון דחה בתחילת השבוע את הבקשה, שהגישה לשכת סוכני ביטוח, לדיון נוסף על פסק הדין מאפריל האחרון לגבי קמפיין "שוקה", של חברות ביטוח ישיר. לבקשה של הלשכה הצטרף גם ארגון להב (לשכת ארגוני העצמאיים). כזכור, בית המשפט העליון קבע באפריל כי תשדירי הפרסומת של ביטוח ישיר אינם מהווים פרסום אסור ואינם מקנים עילת תביעה מאחר ואינם נתפסים ברצינות על ידי הציבור, וחברת ביטוח ישיר אינה מפרסמת כי היא תמיד הזולה ביותר. הלשכה, באמצעות עו"ד ניר גורן, הגישה כאמור בקשה לדיון נוסף בטענה כי בפסק הדין נקבעו הלכות שיש לקיים בהן דיון נוסף.

בית המשפט קבע בדחיית הבקשה כי אין הצדקה לקיים דיון נוסף. "כשנקבעה הלכה חדשה וקשה או הלכה הסותרת הלכה קודמת… בפסק הדין מושא הבקשה לא נקבעה כל הלכה כזו". עוד קבע בית המשפט כי טענותיה של הלשכה ויתר המבקשים היו למעשה ניסיון לערער על פסיקתו של בית המשפט, וכי הליך של דיון נוסף לא נועד למטרה זו.

בתגובה אמר עו"ד גורן ל"ביטוח ופיננסים": "בקשות לדיון נוסף בבית המשפט העליון מתקבלות במקרים נדירים ביותר, יחד עם זאת, לאחר דיון, התקבלה החלטה שיש למצות את כל האפשרויות במאבק הזה לנוכח חשיבותו גם אם הסיכוי לא נראה מבטיח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email