העפילה לגמר: הכירו את הטכנולוגיה הייחודית של BTB

לגמר תחרות Banking Tech Awards היוקרתית עלתה טכנולוגיית – B-Match טכנולוגיה ייחודית לפיזור השקעות; אלון כץ, מייסד ומנכ"ל משותף בחברה, מספר בראיון מיוחד על הטכנולוגיה ועל ביצועי החברה בתקופת הקורונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנחנו שמחים לארח את אלון כץ, מייסד ומנכ"ל משותף ב־BTB ישראל, שטכנולוגית "B-Match" שלה (טכנולוגיה ייחודית בפיתוח החברה לפיזור ההשקעות) עלתה לגמר תחרות ה־Banking Tech Awards היוקרתית.

אלון כץ | צילום: אופיר הראל

נשמח אם תספר בקצרה על התחרות.
"מדובר בתחרות שנתית המתרחשת בלונדון כבר 21 שנה, בה מחולקים פרסים לחברות המוכשרות והטובות ביותר בענף הבנקאות והפינטק. השנה, עקב הקורונה, נתחרה בקטגורית 'Best Use of IT in Private Banking/Wealth Management', במתכונת של טקס דיגיטלי.

"בנוסף ל־BTB משתתפים בתחרות השנה בקטגוריות אחרות גם גופים כמו HSBC, CaixaBank S.A, Bank of America, J.P. Morgan Chase & Co ועוד רבים וטובים, כך שזה מאוד מחמיא לנו.

"אנחנו בטוחים בטכנולוגיה שלנו שמוכיחה את עצמה יום יום, ושמחים לראות שהעבודה הקשה זוכה גם להכרה בינלאומית".

מהי בדיוק טכנולוגית ה־B-Match ומתי התחלתם לעשות בה שימוש?
"באוקטובר 2018 הכנסנו לשימוש לראשונה את טכנולוגית ה־B-Match המקורית שלנו, הדואגת לפזר את הכספים הפנויים של הלקוחות לכמה שיותר הלוואות בתיק בכל לילה. המערכת הייתה פועלת בכל יום למכירת חלקים מהלוואתו של כל משקיע, ובמקביל, רוכשת חלקים מההלוואות של המשקיעים האחרים.

"לאחרונה, השקנו את B-Match בגרסה 2.0 – טכנולוגיה שלוקחת את הפיזור צעד אחד קדימה. כעת, המערכת מפזרת באופן שוטף את כל ההלוואות התקינות בפלטפורמה לכלל המשקיעים – ללא תלות בסכום הכסף הפנוי ולהרכב ההלוואות הקיימות בתיק האישי, פעולה שמגדילה מיידית את פוטנציאל הפיזור של כל תיק במאות הלוואות תקינות. בפועל, לאחר שהפעלנו את הטכנולוגיה בחודש שעבר לכלל הלקוחות היו מעל ל־700 הלוואות בתיק והפוטנציאל עצום".

האם הטכנולוגיה תישאר ייחודית ל־BTB או שלאור החשיפה שקיבלתם בעולם אתם מתכננים למכור את הטכנולוגיה שלכם?
"בעתיד הקרוב הטכנולוגיה הזו תהיה ייחודית ל־BTB כדי לשמור על יתרון טכנולוגי, אך האפשרות למכור אותה בעתיד לגופים אחרים בארץ ובעולם קיימת. וכך גם היכולת להשתמש בטכנולוגיה בכל מקום שנרצה. שמחנו מאוד לקבל פידבקים חיוביים גם מהסוכנים וגם מהלקוחות שמשקיעים אצלנו, וזה נתן לנו אישור נוסף לכך שההשקעה בלקוחות משתלמת".

בתחילת משבר הקורונה התארחת אצלנו לראיון והיית מאוד אופטימי לגבי העתיד. מה המצב היום?
"לשמחתי הרבה התחזית שלי מומשה, וכמו שהתגאיתי בעובדה שהמשקיעים שלנו המשיכו להרוויח גם בתחילת משבר הקורונה – אני גאה הרבה יותר שהמשקיעים שלנו המשיכו להרוויח כרגיל במשך כל התקופה מאז שהקורונה פרצה לחיינו – כולל בימים אלה.

"החברה חזרה לגייס כספים בקצב הדומה לקצב של לפני הקורונה, היא חצתה לאחרונה את רף ה־700 מיליון שקל והתשואה החודשית נטו לכל המשקיעים נושקת לחצי אחוז בכל החודשים האחרונים. זהו יתרון משמעותי מול מרבית מוצרי ההשקעה הקיימים בשוק".

בכנס הלשכה הדיגיטלי הראשון השקתם מבצע לסוכנים. האם ההיענות של הסוכנים עומדת בציפיות שלכם?
"העניין מיד לאחר הפרסום היה גדול מאוד, ואני שמח שסוכנים רבים מתקדמים באופן מרשים עם קצב ההפקדות ומתקרבים אל עבר היעד. כמו שפורסם בכנס הלשכה, השנה במסגרת המבצע שיסתיים ביום 31.12.20 נחלק לסוכנים שיעמדו ביעדים פרסים חסרי תקדים, וביניהם חבילת חוויה "Fighter Jet" הכוללת טיסה מרגשת במטוס קרב באירופה וארוחה במסעדת משלן ועוד המון פרסים שווים.

לחצו כאן כדי להתעדכן בפרטי המבצע המלאים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email