העתיד לסוכנים צעירים הוא בראש ובראשונה אלמנטרי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הגעתי לעולם הביטוח רשמית בשנת 2005, עם שחרורי מצה"ל, אך אפשר להגיד שמינקות אני חי ונושם ביטוח. כדור המשך להוריי, שני סוכני ביטוח ותיקים עוד משנות ה-70, היה זה אך טבעי שאכנס לתחום הביטוח, אך לגמרי לא מובן מאליו שאשאר בתחום, ואף אפתח עסק עצמאי משלי. החלטה זו לוותה בלבטים, אך בכל יום שעובר אני למד כמה תחום הביטוח הינו אקוטי ורב-גוני ואני גאה לעסוק בתחום ולסייע מדי יום ומדי שעה ללקוחותיי ולחבריי בכל תחומי הביטוח.

אני קורא לכל הסוכנים הצעירים בתחילת דרכם להיעזר בסוכנים הוותיקים העצמאים וללמוד על אופן הפעילות, ועל הקשיים והיתרונות שבצעד שכזה. כמובן לא להסס לשאול כל דבר כי "אין חכם כבעל ניסיון".

אני ממליץ להתמקצע בתחום ולגשת להשתלמויות, מכיוון שהענף שלנו הוא מאוד דינמי וחשוב להיות מעודכן על בסיס יומי בשינויים בתחום – תנאי הכרחי לשפר את איכות השירות שאתם עתידים לתת ללקוחותיכם. פרט חשוב נוסף הוא הצבת מטרות ויעדים לטווחים קצרים וליותר ארוכים, כך שתוכלו לדעת האם אכן צעד זה נכון עבורכם ואתם מסוגלים לעמוד באתגר של ניהול עסק עצמאי, מלבד העבודה המקצועית עצמה.

בשוק תחרותי הקיים כיום, כדאי למצוא "נישה" המיוחדת למשרדכם ולפלח השוק המתאים לתחום המיוחד שבחרתם. זאת, כמובן, בנוסף למגוון הביטוחים הבסיסי. בחרתי בתחילת הדרך להתמקצע בעיקר בתחום האלמנטרי, שהוא, לטעמי, "הלחם והחמאה" שלנו הסוכנים ומראה את החשיבות של השקעה ומתן שירות מקצועי ללקוחות.

העבודה בתחום הינה מורכבת מאד ומציבה התמודדויות יום-יומיות מול אתגרים חדשים. זאת ועוד, בתחום האלמנטרי הקשר עם הלקוח הינו הדוק יותר, קרוב יותר וזמין יותר, שכן הביטוחים האלמנטריים הינם חד-שנתיים והסוכן האלמנטרי חייב לדאוג לכל הצרכים הביטוחיים של הלקוח – הרכב, הדירה, העסק, החבות המקצועית ועוד. כמובן שכאשר קורה אירוע ביטוחי, הסוכן מלווה את הלקוח בטיפול בתביעה מתחילתה ועד סופה, לרבות ייעוץ מקצועי וקבלת החלטות חשובות. אני גאה על הצטרפותי השנה לוועדה לביטוח אלמנטרי של לשכת סוכני הביטוח בראשותו של אריאל מונין.

אני חושב שיש חשיבות עליונה להצטרפות ללשכה ועל ידי כך לחזק את מעמד סוכן הביטוח. יש הרבה מה לעשות למען הסוכנים בארץ ואנו פועלים במרץ למנוע עיוותים שונים כלפי הסוכנים, אם מצד הרגולטור ואם מצד חברות הביטוח, תוך מחשבה ופעולה לשפר את אופן השירות שאנו נותנים ללקוחותינו, הגדלת רווחיות הסוכן, חיזוק מעמדו בתחום האלמנטרי, מניעת ערוצי שיווק ישירים של חברות הביטוח, הכשלים במתן שירות למבוטחים בנושא נזקי מים וצנרת, וכן הקשיים בטיפול תביעות צד ג' כנגד חברות הליסינג.

כחלק מתחושת השליחות של המקצוע המכובד שלנו, שמתי לעצמי למטרה להוכיח לציבור כי אין תחליף לסוכן ביטוח אישי ומקצועי, ושעריכת ביטוח ללא סוכן ביטוח זו פשוט החלטה חסרת אחריות, כי "טוב סוכן ביטוח אחד מ-9,000,000 מוקדנים מתחלפים", ושההד התקשורתי של הביטוחים הישירים למיניהם בטל בשישים אל מול המציאות היום-יומית, ודה- פקטו לא באמת משפיע עלינו הסוכנים הנאמנים ללקוחותינו, שנותנים שירות אישי ומקצועי ללא פשרות כגוף מייצג אל מול חברות הביטוח, תוך מעקב צמוד וזמינות בכל שעות היממה.

חשוב להדגיש בפניהם שהעניין המרכזי שעליו יש לתת את הדעת הוא מי יילחם בעת תביעה מול הביטוח הישיר שידחה את התביעה? ללא סוכן יהיה עליו לקבל את דחיית החברה או לפנות לעורך דין שיתבע את החברה בבית משפט. אני מקפיד להסביר לקהל הרחב כי הידע הרחב של סוכן הביטוח נועד לסייע אל מול חברות הביטוח גם ובעיקר במקרי תביעות שאותם חברות לא ששות לשלם, וזהו למעשה חלון הראווה של משרד סוכן הביטוח, וזאת מלבד ההיכרות האישית את מצבו המשפחתי, הבריאותי והפיננסי וכן היכרות עם הצרכים הביטוחיים שלו.

במהלך עבודתי, גיליתי כי המדיה החברתית היא כלי טכנולוגי חשוב ומיוחד לשיווק מסרים אלו ובכלל לקידום מעמד סוכן הביטוח. אני חושב שחשוב לכל סוכן וסוכן לאמץ את הכלי האדיר הזה לשיווק העסק שלו, וכאן דווקא הסוכנים הוותיקים יותר יכולים להיעזר בידע הטכנולוגי של הדור היותר צעיר ולנצלו לטובת שיווק העסק. מעבר לכך, מתן חסויות לאירועים והצפת הערך המוסף של סוכן הביטוח היא נר לרגליי וצריכה להיות על בסיס יום-יומי לכל סוכן צעיר כוותיק כחלק מכניסה לתודעת ציבור המבוטחים הפוטנציאלים.

אני קורא לכל הסוכנים הצעירים כוותיקים להצטרף ללשכת סוכני הביטוח. יחד נהווה גוף גדול וחזק שייצג נאמנה את האינטרסים שלנו יחדיו לטובת כל סוכני הביטוח בארץ. הלשכה בהנהגתה החדשה מראה תוך זמן קצר פעילות ענפה מבורכת שנותנת חשק לתרום, וכן מאפשרת להתמודד יחדיו עם השינויים התכופים החלים בשוק הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email