הפיצוי בדרך: 150 מיליון דולר לנפגעי קריסת הבניין במיאמי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר שהושלמו עבודות פינוי הריסות בנין המגורים שקרס במיאמי, פסק בית המשפט בפלורידה תשלום ראשון של פיצויים לנפגעי האסון. בית המשפט קבע שהנפגעים ומשפחות הקורבנות יקבלו פיצויים בסכום של 150 מיליון דולר. במקביל, הוגשו תביעות של הנפגעים ומשפחות הקורבנות נגד החברה שהייתה אחראית על ניהול הבניין.

הסכום של 150 מיליון דולר כולל בתוכו את סכום הביטוח של הבניין, שמגיע ל-50 מיליון דולר. ואילו 100 מיליון דולר הוא הסכום שהתקבל ממכירת המגרש שעליו עמד הבניין. השופט קבע, ש"הדאגה היא תמיד של הקורבנות. הקבוצה כוללת גם מבקרים ושוכרים, ולא רק בעלי דירות. הזכויות מוגנות".

הבניין שקרס במיאמי. בעיה תכנונית שהתגלתה ולא תוקנה. צילום: shutterstock

אסון קריסת מגדל המגורים בן 12 הקומות בסרפסייד, פרבר של מיאמי, אירע ב-24 ביוני. מהריסות הבניין חולצו בהדרגה פצועים והרוגים במשך כחודש. באסון היו 98 הרוגים ו-11 פצועים, חלקם הגדול יהודים. מתברר, שעוד בשנת 2018 התריע מהנדס על בעיה תכנונית במבנה שמחייבת שיפוץ. אומנם תוכנן ביצוע שיפוצים של הבניין, אך הם לא יצאו אל הפועל.

בינתיים מכון התקנים האמריקאי מנהל בדיקה על הסיבות לקריסת הבניין. אולם המפרק עו"ד מייקל גולדברג מעריך כי יחלפו כמה שנים עד שדו"ח המכון יפורסם.

דרמה בענקית הביטוח: בעלי מניות ג'נרלי נגד המנכ"ל

מתיחות שוררת בין בעלי המניות הגדולים של חברת הביטוח האיטלקית הגדולה ג'נרלי לבין מנכ"ל החברה, פיליפ דונט. בעלי המניות דורשים מהמנכ"ל, שלא להגיש תוכנית עסקית של החברה לשנים 2022-2024, שיסיים את כהונתו בחברה.

ג'נרלי, שבבעלות כמה מאנשי העסקים האיטלקים הידועים כולל משפחת בנטון, עוברת כל כמה שנים טלטלה שכרוכה בשינויים בניהול. אחת מהמתיחויות בחברה הביאה למכירת חברת מגדל הישראלית לשלמה אליהו. כעת, הטלטלה בחברה נובעת מאי שביעות רצון של בעלי החברה מהתוצאות העסקיות ולכן הדרישה מהמנכ"ל שלא לכבול אותה בתוכנית אסטרטגית עסקית חדשה.

לפי דיווחי העיתונות האיטלקית ישנה התארגנות של כמה מבעלי המניות המפורסמים של ג'נרלי. הם הביעו ביקורת כבר במהלך החודשים האחרונים על כמה מהמהלכים האסטרטגיים שביצע המנכ"ל. בעלי המניות חותרים לבצע שינויים בהרכב מועצת המנהלים שתובא לאישור האסיפה הכללית באפריל 2022 ויוכלו ליישם שינויים בתוכנית האסטרטגית של המבטחת הגדולה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email