הפניקס הודיעה על הפסקת שיווק נספח "פיצוי שבועי משופר בגין נכות תעסוקתית כתוצאה מתאונה או מחלה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עוד שינוי במוצרי ביטוח בריאות עקב מגיפת הקורונה, והפעם בחברת הפניקס; בפנייה לסוכני החברה הודיע השבוע אילן דטשי מנהל תחום בריאות פרט בחברת הפניקס על הפסקת שיווק של התכנית כיסוי לפיצוי שבועי משופר בגין נכות תעסוקתית כתוצאה מתאונה או מחלה (בפרמיה קבועה או משתנה) – נספח 5219/5220.

הצעות אשר יחתמו על ידי המועמדים לביטוח ויתקבלו בהפניקס עד לתאריך 24.03.2020 יופקו על ידי החברה. למען הסר ספק, התכנית "פיצוי שבועי בגין נכות מתאונה" ממשיכה להיות משווקת ללא שינוי. מדובר במוצר די ייחודי לחברת הפניקס שמשווק כנספח לפוליסת ביטוח תאונות אישיות, על פיצוי בגין היעדרות מעבודה עקב מחלה בהתבסס על אישור מחלה של רופא – עם תקופת המתנה של 14/28 יום.

מכירת הפוליסה לכיסוי תאונות אישיות רק על ידי סוכן ביטוח
עדכון פוליסות הבריאות בעקבות משבר הקורונה | צילום: fotolia

גורמים בענף הביטוח טוענים, שהפניקס חוששת משני דברים: א. חולי קורונה מאושפזים מינימום שבועיים ומקבלים ימי מחלה לתקופה ארוכה יותר. יש גם כאלה שעלולים להיות מאושפזים במשך שבועות וחודשים, כך שהם יכולים לתבוע פיצוי גבוה מאוד; ב. המוצר לא מתייחס ספציפית לקורונה, והחשש הוא שעובדים שפוטרו, או שנמצאים בחל"ת, ירצו לנצל את הסעיף הזה ויבקשו ימי מחלה ממושכים מהרופאים שלהם, שחלקם אף ייעתרו לבקשות אלו.

מהפניקס נמסר בתגובה, כי מדובר במוצר יקר ולא מבוקש במיוחד, וכי בימים אלה החברה מבצעת פעולות התייעלות ותסיר בקרוב עוד מוצרים לא כדאיים כלכלית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email