הפניקס מפרסמת מחירון חדש לביטוח נסיעות

סנונית ראשונה בתחום שמבשרת על התייקרות משמעותית של ביטוחי הנסיעות בעקבות מגפת הקורונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הפניקס ביטוח פרסמה היום מחירון חדש לסוכנים לתכנית ביטוח הנסיעות לחו"ל שלה "סמארט טראוול", התקף לשלושת החודשים הקרובים.

הפניקס היא הראשונה שמפרסמת מחירון חדש בעקבות מגפת הקורונה, כשהיא משנה מחירים ברמת המחירון כולו ולא נקודתית. ההערכה היא שבימים הקרובים יפרסמו גם חברות אחרות את המחירונים החדשים והיקרים משמעותית מאלה של טרום המגפה.

עדכון בתעריפי ביטוח הנסיעות לחו"ל. צילום: shutterstock

אחד הדברים הבולטים במחירון החדש של הפניקס הוא שהיא לא מבטחת נוסעים מעל גיל 80. עליית המחירים מתבטאת כבר בכיסוי הבסיס – למשל, 2.7 דולר לגילאי 46-60 לעומת 2.2 דולר קודם.כיסויים כמו כבודה או קיצור נסיעה, שהיו חינם, עכשיו עולים 20 סנט ליום. כיסוי ביטול נסיעה לא חזר, ובענף מעריכים שלא יחזור בשנתיים הקרובות.

ההתייקרות המשמעותית ביותר היא בסעיף החמרה של מצב רפואי קודם; מגיל לידה עד 60 המחיר הוא 5 דולר ליום במקום 2 דולר במחירון הקודם – התייקרות של 150%; גילאי 76-80 ישלמו תוספת של 10 דולר ליום במקום 7.5 דולר קודם, וגילאי 60-75 ישלמו 6 דולרי ליום לעומת 4 דולר קודם – התייקרות של 50%.

סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת בריאות וסיעוד בלשכה, בתגובה: "חברת הפניקס היא אומנם אינה מהשחקנים הגדולים של שוק ביטוחי הנסיעות לחו"ל, אך ההחלטה שלהם מסמנת כיוון לשוק כולו. מצד אחד התייקרות לאורך כל הקו ומצד שני לא ראינו עליית מחיר בסדרי גודל שדובר עליהם לאחרונה. נראה כי חברות אחרות יתקשו לצאת לשוק עם מחירונים שיהיו מנותקים מהמציאות וסביר כי כולם יתיישרו סביב אותה נקודת איזון. נראה כי ההתייחסות תהיה הגיונית אך חלק מהכיסויים, כמו ביטול נסיעה, לא יחזרו למדף מהר כל כך או בכלל לא".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email