הפניקס תשקיע מאות מיליוני שקלים בפלטפורמת ההלוואות טריא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הביטוח הפניקס תשקיע בפלטפורמה ההלוואות הישראלית טריא (Tarya) מאות מיליוני שקלים. בשלב הראשון השקיעה הפניקס כ־70 מיליון שקל באמצעות קופות הגמל להשקעה, ובכוונתה להגדיל באופן הדרגתי את הסכום עד לכמה מאות מיליוני שקלים.

טריא היא חברת ה־p2p הגדולה והצומחת בישראל; עד כה מימנה טריא הלוואות בהיקף של כ־2 מיליארד שקל, וקצב הגיוס החודשי הממוצע שלה הוא כ־200 מיליון שקל; הפלטפורמה משווקת באמצעות סוכני ביטוח, מתכננים פיננסיים ופמילי אופיס. טריא נוסדה בינואר 2014 על ידי אייל אלחיאני, שמשמש כמנכ"ל החברה, ורדה לוסטהויז ואסף שלוש. מטה החברה ממוקם בראש העין והיא מעסיקה כ־80 עובדים בישראל. לטריא יש גם מרכזי פיתוח בישראל, בולגריה, אוקראינה וקנדה.

רכישה חדשה להפניקס | צילום: Shutterstock

החברה מתמקדת באשראי צרכני, אך מאז תחילת 2018 היא הרחיבה את פעילותה גם לאשראי לעסקים קטנים ובינוניים. כ־50% מתיק ההלוואות שלה הם לתחום הנדל"ן. התשואה למשקיע בטריא היא מעל 5% לאחר דמי ניהול, ולפני מס של 15% המנוכה במקור. הכנסות החברה מבוססות על עמלות מהמלווה והלווה: המלווה משלם כ־10% מהריבית, והלווה – עמלה חד־פעמית של כ־1% מהיקף ההלוואה.  ההלוואות ניתנות בריביות של 9%־3.5% (ריבית קבועה, לא צמודה למדד), בהתאם לדירוג הלווה ומשך ההלוואה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email