לאחר אישור האוצר: ועדת הכספים תדון בקרוב בהפרדת התגמול לסוכן מדמי הניהול

האוצר אישר את נוסח הצעת החוק בנושא והיא תידון בקרוב בוועדת הכספים. אברמוביץ בישיבת המועצה הארצית: "אני קורא לחברות הביטוח לצאת עם מודל מסודר לתגמול הסוכן בטרם הצעת החוק תאושר בכנסת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הצעת החוק בנושא הפרדת תגמול הסוכן מדמי הניהול אושרה בידי משרד האוצר, ועומדת לעלות לדיון בוועדת הכספים. "הנושא צפוי להיות מוסדר בקרוב, אך מעציב שחברות הביטוח ממתינות שהפרדת תגמול הסוכן מדמי הניהול תיכפה עליהם מצד הרגולטור, ואינן יוזמות בעצמן מהלך ליצירת תגמול הולם לסוכן הביטוח", אמר אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה בישיבת המועצה הארצית שהתקיימה השבוע. "אני קורא לחברות הביטוח לצאת עם מודל מסודר לתגמול הסוכן בטרם הצעת החוק תאושר בכנסת". הצעת חוק הוגשה בידי חברי הכנסת מיכל בירן, מיקי זוהר ונורית קורן.

אברמוביץ התייחס גם לכנס הבריאות שיתקיים ב־6.23 בבית האופרה בתל אביב ואמר, כי שיעור הנרשמים לכנס עד כה הוא 400, רובם סוכני ביטוח. ”כ־50 סטודנטים של המכללה לפיננסים וביטוח צפויים להשתתף בכנס, כחלק מהמגמה בה לשכת סוכני ביטוח נוקטת להצערת הגיל הממוצע של חברי הלשכה“, סיפר. ”לחיבור סוכני הביטוח הצעירים לפעילות הציבורית של הלשכה משמעות רבה, כל סוכן צעיר שמצטרף לפעילויות הלשכה מהווה הצלחה נוספת עבור כולנו“.

יואל זיו, יו“ר הוועדה לביטוח בריאות, מסר כי כנס הבריאות השנה יתמקד בנושא הרפואה המונעת. לדבריו, הכנס יכלול הרצאות ומושבים שיקנו כלים שימושיים עבור הסוכנים שירחיבו את התמקצעותם בתחום ביטוח הבריאות. ”בכנס נבחן את רפורמת הבריאות של הפיקוח על הביטוח ב־360 מעלות וננסה לענות על השאלה אם הרפורמה היא הזדמנות או מחדל“.

בתחום המניעה הוסיף גם אליעוז רבין שסיפר על קורס מומחה הממ“ש (מניעה משפחתית) שייפתח ב־2 באוגוסט. ”ענף הביטוח בישראל ובעולם נע לכיוון התחום המניעתי ואנו מאמינים כי גם סוכני הביטוח צריכים לדהור לכיוון הזה“, אמר. ”זהו העתיד של ענף הביטוח, מי שלא יהיה שם יתקשה לשרוד מבחינה מקצועית“.

לא שוכחים משוקה

עוד התייחס אברמוביץ לקמפיין שוקה של ביטוח ישיר, שפסילתו היא אחד ההישגים הגדולים של הלשכה לאחרונה. ”סוכני הביטוח בהחלט יכולים להתגאות בכך שבית המשפט פסק לטובתנו“, אמר וציין כי במקביל הוגשה תביעה נוספת, על בזיון בית המשפט מצד הביטוח הישיר, שממשיך לשדר את הפרסומות של שוקה.

"מעציב שחברות הביטוח ממתינות שההפרדה תיכפה עליהם מצד הרגולטור". אברמוביץ
"מעציב שחברות הביטוח ממתינות שההפרדה תיכפה עליהם מצד הרגולטור". אברמוביץ

אברמוביץ גם התייחס לישיבתה הראשונה של הוועדה הציבורית בראשות גדעון סער לבחינת עתיד ענף הביטוח ואמר: ”לשכת סוכני ביטוח חרטה על דגלה להתוות את עתיד ענף הביטוח בכלל וסוכן הביטוח. במסגרת סוכן ביטוח 2030, ביצענו מחקר בינלאומי, וסקר במסגרתם פעלנו על מנת לזהות את האיומים כלפי סוכן הביטוח“

יוסי ורסנו, היו“ר הנכנס של תת הוועדה לפיננסים, אמר בישיבה ש“מטרתנו כסוכני ביטוח היא לאפשר לציבור המבוטחים לצבור את מירב הכסף, ולא ליצור תכניות חסכון נזילות. הדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא שהמבוטחים יפגשו עם סוכני הביטוח שלהם, בעל המקצוע שמכיר באופן בעמוק ביותר בענף הביטוח את ציבור המבוטחים. אני קורא כאן לכל סוכן ביטוח שמבקיא בתחום הפיננסים ומעוניין לקחת חלק בעשייה הציבורית להצטרף כחבר בתת הוועדה לפיננסים“.

משרד רו“ח חדש

אבי ברוך, יו“ר ועדת כספים בירך את רואה החשבון, יורם רובין, שנפרד מהלשכה לאחר שיתוף פעולה במשך 50 שנה. משרד רו“ח החדש של הלשכה הוא רוזנבלום הולצמן. עוד בישר ברוך כי מס הכנסה ביצע לאחרונה ביקורת בלשכת סוכני ביטוח ונרשמו אפס תקלות. ”זאת תודות למנכ“ל הלשכה, רענן שמחי וכל המעורבים בדבר“.

יובל ארנון, יו“ר הוועדה לביטוח פנסיוני, מסר כי בקרוב תסיים הוועדה לגבש נייר עמדה על כשלי חברות הביטוח בתחום השירות הפנסיוני. הוא ציין כי התקבלה דחייה נוספת ליישום סעיף הסוכן המתפעל במסגרת ממשק המעסיקים, לנובמבר 2016“. אני שמח לבשר שבעקבות הדיון בוועדת הכספים בו השתתפנו, הצפנו בפני חברי הוועדה שאלות רבות על תיקון 16, ובעקבות כך פנה הפיקוח על הביטוח לכל חברות הביטוח בדרישה להתייחסותן לכל הסוגיות שלשכת סוכני ביטוח העלתה“, הוסיף.

גם רפורמת כתבי השירות שצפויה להיות מיושמת החל ב־7.1 מציבה את לשכת סוכני ביטוח בפני האתגר לוודא שספקי השירות שירצו שסוכני הביטוח ימכרו את מוצריהם אכן עומדים בחוזר של המפקחת. ”אנחנו צופים שייתכן כי חברות הביטוח יפרשו באופן שונה את החוזר, מהאופן בו אנו מפרשים“, אמר יו“ר הוועדה לביטוח כללי, אריאל מונין. ”אני קורא לסוכני הביטוח שמקבלים מחברת הביטוח הגבלה כלשהי בפוליסה, בעקבות הרפורמה, להפנות את תשומת לבנו לכך. אנו נבדוק את הנושא ובמידת הצורך נפעל מול הפיקוח ומול החברות. כמו כן, אנו פועלים במרץ על כנס אילת שצפוי להיערך ב־22־19 לספטמבר“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email