הפרלמנט הבריטי יחקור התנהלות שוק הביטוח בלונדון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדה של הפרלמנט הבריטי החליטה השבוע לחקור את התנהלות שוק הביטוח בלונדון. במוקד החקירה: רגולציה – האם היא מחזקת את הפעילות בלויד'ס ואת שוק הביטוח הלונדוני.

בחקירה ייבחנו את ההשלכות של יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי על שוק הביטוח הבריטי וכן תבחן הרגולציה על שוק הביטוח ואיזה שינויים יש לבצע בתקופה הקרובה כדי להבטיח את האטרקטיביות של השוק זה. בנוסף, יבדקו את התפקיד שממלאים בנק אוף אינגלנד והרגולטור FCA אשר מפקחים על שוק הביטוח האנגלי.

עוד נקבע כי הוועדה תבחן את השפעת הרגולציה על האינטרסים של הצרכנים ותנתח את מידת התחרותיות של שוק הביטוח.


המבטחים האירופיים: נפסיק לבטח סיכונים בשל החמרת תקנות ביטוח חבות המוצר

ארגון המבטחים האירופיים הזהיר את נציבות האיחוד האירופי לא לבצע שינויים בתקנות ביטוח מוצר. אם יתבצעו שינויים בתקנות, אומרים בארגון המבטחים, זה יקשה על חברות הביטוח באירופה להמשיך לבטח סיכונים מסוימים.

ביטוח סיכונים. שינוי בתקנות יעורר קושי לעמוד בדרישות השוק. צילום: shutterstock

האזהרה הזו של ארגון הלובי של המבטחות באיחוד האירופי נשלח לנציבות בתגובה לכוונת הנציבות להתאים את הוראות חבות המוצר לעידן הדיגיטלי והאינטליגנציה המלאכותית, דבר אשר יקשה על חברות הביטוח.

המבטחים דורשים מהאיחוד האירופי להימנע משינויים, זאת כדי לאפשר להם לבצע חישובים מדויקים של סיכונים ולהיענות לדרישות השוק. הם מוסיפים כי בחינה של תקנות חדשות ייעשה במקרה שיתגלה פגם בתקנות הקיימות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email