"הפתרון למשבר הסיעודי הוא לא בקיצוץ העמלות לסוכנים"

נשיא הלשכה על משבר הביטוח הסיעודי בישראל: "אני מצפה מרשות שוק ההון וחברות הביטוח לפתרון לביטוח הסיעודי הפרטי; צריך להקים קול צעקה ונערב את חברי הכנסת לטובת נושא חשוב זה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר הודעת כלל ביטוח על כך שהחל מה-1 בנובמבר תפסיק לשווק את המסלולים עם פיצוי לכל החיים בביטוח סיעודי, יירדו בסוף החודש מהמדפים באופן סופי כל המוצרים הדומים בכל החברות ששיווקו אותם עד לאחרונה. בכך הצטרפה כלל ביטוח למגדל שהודיעה על כך בשבוע שעבר ולמנורה מבטחים, איילון, הראל והפניקס שעשו זאת לפני כן, והכשרה שבכלל יצאה מהענף לפני יותר משנה. בכל החברות שהפסיקו את המסלול לפיצוי לכל החיים נקטו בצעד מקביל של קיצוץ בעמלות סוכני הביטוח במוצרי הביטוח הסיעודי שנותרו על המדף.

על הסיבות למשבר הביטוח הסיעודי הפרטי בישראל, הסביר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, וזאת במסגרת ראיון מקיף שהעניק ל"ביטוח ופיננסים" ואשר יפורסם במגזין מיוחד לרגל כנס אלמנטר ה-33: "מדובר במשבר עולמי", אמר רוזנפלד. "חברות הביטוח ומבטחי המשנה טוענות שהן לא מרוויחות ואפילו מפסידות על הביטוח הסיעודי. אבל עדיין יש פתרונות – קודם כל יש סבסוד צולב, החברות מרוויחות בתחומים אחרים והן יכולות לכסות על ההפסדים שלהן בביטוח הסיעודי, כמו שעושות חברות ביטוח במדינות רבות בעולם".

רוזנפלד. "לא תמיד צריך לפגוע ראשונים בסוכני הביטוח" | צילום: באדיבות הלשכה

נשיא הלשכה טוען שהתייעלות בתחום לאו דווקא צריכה להגיע קודם כל מקיצוץ בעמלות הסוכנים:

"לא ראיתי אצל חברות הביטוח קיצוץ בהוצאות הנהלה כלליות; אולי משם צריך התחיל; לא תמיד צריך לפגוע ראשונים בסוכני הביטוח. אני מצפה גם מחברות הביטוח וגם מרשות שוק ההון למצוא פתרון של עוד שני מבטחי משנה כדי להמשיך את הדבר החשוב הזה, לא לסוכני הביטוח אלא לעם ישראל, לציבור כולו – לא יכול להיות שהציבור בישראל יישאר בשעתו הקשה כחולה סיעודי, חלילה, ללא הגנה מהמדינה וגם ללא הגנה פרטית. יש מדינות שבהן הביטוח הסיעודי הוא ממשלתי, אבל פה זה לא קיים, והסיכוי שיהיה קיים הוא אפסי.

"אנחנו קוראים לחברי הכנסת החדשים, ועירבתי חלק מהם כבר, צריך לקום פה קול צעקה; הרי אם לא יהיה פתרון של ביטוח סיעודי, הנטל ייפול בסוף על המדינה. אז בואו נהיה חכמים ונמצא את הפתרון היום".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email