"הצעירים יכולים אולי לרוץ מהר, אבל סוכן צעיר המבוגרים יודעים את הדרך"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו - והשבוע: איזל בכר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 39
מצב משפחתי: נשוי + 2
השכלה: תואר שני במנהל עסקים (MBA), מהנדס תוכנה, מומחה בניתוח ואפיון מערכות מידע.
ותק בענף: 6 שנים.
רישיונות: סוכן ביטוח פנסיוני (2013), סוכן ביטוח אלמנטרי (2015), מתכנן פיננסי מוסמך (2016).
מקום עבודה: משרד בפ"ת. סוכן עצמאי דרך קבוצת "תלפיות".

למה בחרת לעסוק בתחום?
"נחשפתי לענף בלימוד כן. נכנסתי לענף וגיליתי עולם דינאמי ועוצמתי, תוסס ורווי אתגרים משמעותיים".

מה אתה אוהב במקצוע?
"המקצוע מרתק אותי בזכות האתגר היומיומי במציאת פתרונות רלוונטיים לכל אדם, משפחה או בעל עסק. בהתבוננות רב תחומית וממש לא רק בנישה של מכירת ביטוח. עריכת ביטוח ללקוח בעיניי איננה מטרה כלכלית, אלא אמצעי להגנה על הלקוח ומשפחתו כדי שיוכלו להשיג את יעדיהם הכלכליים".

בכר

היו מכשולים בדרך?
"כמו לכל בעל עסק, גם לי היו מכשולים בתחילת הדרך. היעדר הידע המקצועי והצורך בניהול של מרכיבים רבים ללא צוות תפעולי הם בעיניי המכשול העיקרי לכל סוכן ביטוח, בעיקר בתחילת דרכו כעצמאי בענף. ההתגברות על אלו הינה הבסיס לצמיחה וגדילה מבחינה מקצועית ואישית".

באיזה אופן יכולה הלשכה לעזור לך כסוכן בהתמודדות עם קשיים כיום?
"לרוב הסוכנים חסרה שקיפות בפעילות העסקית, חלק נכבד מאיתנו לא יודע מהי 'השורה התחתונה'. בעיניי, השקיפות העסקית חייבת להיתמך בין היתר באמצעות הלשכה כדי לסייע לסוכן כבעל עסק לשלוט ולבקר את התהליכים השונים ובכך להוביל את העסק שלו לשגשוג והצלחה. בנוסף, הלשכה חייבת לבחון את כל האמצעים העומדים לרשותה כדי להעניק יחס אישי ואנושי לכל סוכן חבר לשכה".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"מנטור לבעלי עסקים, מרצה בכיר בתחום הביטוח והפיננסים לבעלי עסקים ולמשפחות – בכנסים מקצועיים, באקדמיה ובתיכונים כמגשר כלכלי עבור דור העתיד".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"להערכתי, תוך שנה עד שנתיים לכל היותר, הרוב המוחלט של סוכני הביטוח העצמאים יגבה שכר טרחה באופן ישיר מלקוחות. שכר טרחה צפוי להיות האלמנט המרכזי שיבדל בין סוכן ביטוח מסורתי שנתפס בעיני הציבור כמתווך בעסקי ביטוח לבין נאמן לקוח אשר מסוגל להגן על הלקוח ומשפחתו ובאופן שכזה להיתפס כאיש מקצוע וכאוטוריטה מקצועית".

איזה טיפים תוכל לתת לסוכנים הצעירים?
"מצאו מנטור/מאמן עסקי – בעידן הנוכחי כל סוכן ביטוח שמנהל עסק (ובעיקר הצעירים), נכון שיסתייע בליווי של איש מקצוע כדי לשפר תוצאות עסקיות מהר ובאופן משמעותי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email