הצעת חוק: איסור החרגת פעוט מפאת גילו בביטוח סיעודי

ח"כ איציק שמולי, מגיש ההצעה: למרות תשלום הפרמיה חברות הביטוח מתנערות ממחויבותן בטענה שפעוט עד גיל 3 ממילא תלוי בסביבתו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ח"כ איציק שמולי (העבודה) הניח על שולחן הכנסת הצעת חוק לפיה ייאסר על חברת הביטוח המבטחת בפוליסה סיעודית להחריג מתחום אחריותה פעוט רק מפאת גילו.

לטענת שמולי, "בשנים האחרונות לא נרתעו חברות הביטוח מלהשתמש בשלל דרכים מתוחכמות על מנת לרוקן מכל תוכן את מחויבותן למבוטחיהן. אחת הדוגמאות המקוממות במיוחד היא במקרה בו חברת הביטוח מחריגה מאחריותה את החובה להכיר ולסייע במקרים שבהם גילו של המבוטח הוא עד 36 חודשים ונמצא כי הוא מצוי במצב סיעודי. במקרים אלו, על אף ששולמה בעד המבוטח שהוא פעוט פרמיה חודשית בביטוח סיעודי מסחרי מרגע לידתו, היה ואותר מקרה סיעודי עד גיל 36 חודש, חברות הביטוח מתנערות ממחויבותן בטענה כי ממילא פעוטות בגילאים אלה תלויים בסביבתם".

איציק שמולי | צילום: אופיר אייב

ביקורת על הרשות

בדברי ההסבר להצעת החוק מותח ח"כ שמולי ביקורת גם על רשות שוק ההון וקופות החולים: "למעשה, מחריגות החברות, תוך שתיקת הרגולטור וקופות החולים, פעוטות מפוליסות הסיעוד באמצעות הכנסת סעיף ייעודי 'באותיות הקטנות' בפרק החריגים. כך יוצא שחרף העובדה שמשולמת בעד הפעוט פרמיה חודשית, ברוב המקרים על ידי צירוף הילדים עם לידתם לביטוח הקיים של הוריהם – היה וקרה מקרה ביטוחי, חברת הביטוח אינה מכירה בכך ואינה מסייעת. יודגש כי כך הדבר גם אם הצטרפו לפוליסה לפני שהתגלה או אירע המקרה הסיעודי לילדם", טוען שמולי ומוסיף: "יש בכך כדי להעלות את השאלה בעבור מה גובות חברות הביטוח את הפרמיות ממשפחת הפעוט אם ממילא הן לא נוטלות על עצמן שום סיכון?".

"לפיכך, מוצע בזאת לשנות את המצב המשפטי הקיים, ומתוך כוונה להגביר את ההגנה על פעוטות חסרי ישע מפני תעלולים משפטיים ושיווקיים שמרוקנים מתוכן את האחריות המוצהרת של חברות הביטוח כלפיהם, ייאסר על חברת הביטוח המבטחת בפוליסה סיעודית להחריג מתחום אחריותה פעוט רק מפאת גילו", סיכם שמולי.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email