הצעת חוק: מכירת מוצרי ביטוח ארוכי טווח תתבצע באמצעות בעלי רישיון בלבד

הנהגת הלשכה מחזקת את הלובי שלה בכנסת ובממשל; בשבוע הבא – פגישה עם שרת המשפטים לטובת הקטנת הרגולציה; רוזנפלד: "חברי הכנסת מכירים בכך שסוכני הביטוח הם נציגי העם בביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בשבוע הבא תונח על שולחן הכנסת הצעת חוק, בתמיכת חברי כנסת ממספר מפלגות, לפיה מכירה של מוצרי ביטוח ארוכי טווח כמו ביטוחי חיים ופנסיה, בריאות וסיעוד ותאונות אישיות, תתבצע באמצעות בעלי רישיון בלבד. את הצעת החוק יזמה הלשכה בראשות הנשיא ליאור רוזנפלד.

אתמול קיימה הנהגת הלשכה בראשות רוזנפלד והמ"מ ליאור הורנצ'יק, פגישות בכנסת עם שמונה ח"כים בהם – נורית קורן (ליכוד), מיקי מכלוף זוהר (ליכוד), מיכל בירן (המחנה הציוני), רחל עזריה (כולנו), מירב בן ארי (כולנו); רועי פולקמן (כולנו), מנחם אליעזר מוזס (יו״ר סיעת יהדות התורה) ושולי מועלם (הבית היהודי). כמו כן התקיימו מפגשים עם השרים ישראל כץ (שר התחבורה) ואופיר אקוניס (שר המדע).

רוזנפלד והורנצ'יק עם השר כץ

לדברי רוזנפלד, הפגישות בכנסת בירושלים התקיימו לטובת המאמץ לעבות את הלובי הפוליטי של הלשכה וחבריה: "בכל מקום שניתקל בחומה של הרגולציה או של חברות הביטוח, נפעל באמצעות הלובי הפוליטי", מדגיש נשיא הלשכה ומוסיף: "מעבר להצעת החוק שיזמנו ושתוגש בשבוע הבא לכנסת, אנחנו פועלים גם לסכל את יוזמת הח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), שמבקש להחזיר את שיווק ביטוחי הנסיעות למשרדי הנסיעות. בג"צ הכריע בנושא, והחל מה־ 1 באוגוסט 2018, נאסור על סוכני הנסיעות למכור ביטוחי נסיעות בהתאם להנחיות רשות שוק ההון. איננו חושבים שמן הראוי שהכנסת תפעל בניגוד לפסיקת בג"צ".

בשבוע הבא יקיים רוזנפלד פגישה עם שרת המשפטים איילת שקד, שהיא גם יו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה, כדי לקדם את הצעת החוק שהונחה בחודש שעבר על שולחן הכנסת, להגבלת סמכויות הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ולקבוע "שחוות דעת שמפיצה הממונה לא ייחשבו כהוראות לפי סעיף 2(ב) לחוק הפיקוח, ולכן לא יחייבו את המפוקחים. כך תשמור הכנסת על כוחה לפקח על הוראות הממונה ולא יינתנו הוראות מחייבות באמצעות חוות דעת ללא כל ביקורת או דיווח מסודר בוועדת הכספים של הכנסת". על הצעת החוק, שביוזמת ח"כ יואב קיש )ליכוד( חתומים חברי הכנסת מהקואליציה והאופוזיציה, כולל יו"ר ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה), וכן חברי הכנסת עודד פורר, נאוה בוקר, דוד ביטן, איתן ברושי, מיקי מכלוף זוהר, אחמד טיבי, אברהם נגוסה, בצלאל סמוטריץ' ומיקי רוזנטל.

"בפגישה עם שרת המשפטים נדון בצמצום הרגולציה במשק בכלל ובתחום הביטוח בפרט", מסביר רוזנפלד ומוסיף: "אנחנו דנים עם חברי הכנסת בנושאים שונים שמטרידים את סוכני הביטוח ושפוגעים בציבור המבוטחים, כמו למשל המוקדים הישירים של חברות הביטוח. זאת מתוך ידיעה אמיתית, שלשמחתי רובם מכירים בה, שסוכני הביטוח הם נציגי עם ישראל בתחום הביטוח", מסכם נשיא הלשכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email