הצעת חוק: עונש כספי על חברות הביטוח שדוחות תביעות שהתבררו לבסוף כמוצדקות

הכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעת החוק לפיה במידה ובית המשפט קבע כי חברת הביטוח נהגה בחוסר תום לב, היא תחויב בפיצוי עונשי של 60% מסכום התגמולים שנפסקו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית בשבוע שעבר את התיקון לחוק חוזה הביטוח – בחינת סבירות פעולות מבטח, העברת נטל ועיצום כספי. בעקבות האישור במליאה תועבר ההצעה לוועדת החוקה בכנסת.

"חברות הביטוח רואות יתרון בדחיית התביעות, שכן חלק מהמבוטחים מוותרים על זכותם לתשלום ולחלופין, חלקם מגישים תביעה לבית המשפט", נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק. "לאחר דיונים ארוכים חברת הביטוח מחויבת על ידי בית המשפט לשלם את תגמולי הביטוח שהייתה צריכה לשלם מלכתחילה. התיקון קובע כי במידה וחברת הביטוח דחתה את תביעת המבוטח, אשר התבררה והתקבלה לאחר מכן על ידי בית המשפט, תחויב חברת הביטוח בתשלום פיצוי עונשי בגובה של 30% מסכום תגמולי הביטוח שנפסקו למבוטח. בנוסף, במידה ובית המשפט קבע כי חברת הביטוח נהגה בחוסר תום לב, היא תחויב בפיצוי עונשי בגובה של 60% מסכום תגמולי הביטוח שנפסקו למבוטח".

שרן השכל

"כשאדם מגיע לחברת הביטוח עם כל ההוכחות, הוא מקבל תשובה אוטומטית שהוא אינו זכאי. להרבה אזרחים אין את הכלים והכסף ללכת להליך משפטי, אבל גם אלה שעושים זאת, נתקלים בסוללת עורכי דין שמטרתם למנוע ממנו לקבל את מה שמגיע לו כדין. מעל לשליש מתביעות הביטוח בביטוח סיעודי מגיעות לבית המשפט, רק 18% מהתביעות נדחות, מה שאומר שבית המשפט מוצא 48% מהתביעות כמוצדקות, ו-40% מגיעות לפשרה", אמרה ח"כ השכל מיוזמי ההצעה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email