הצרכן צריך יותר מקומיקאית טובה

האם מישהו היה מסכים לפרסומת הלועגת למורים או עורכי דין? כנראה שלא. מיקי קופל, מנכ"ל קבוצת קופל: "סוכני הביטוח הפכו למצער לשק החבטות הנלעג של גופים עסקיים ענקיים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
סדרת פרסומות הביטוחים הישירים היא ללא ספק סדרת פרסומות מחודדת, מושחזת, אפקטיבית וזכירה, המייצרת הרבה מאוד באז תקשורתי בזכות קריאטיב משובח ומשעשע, ובזכות כשרונה הניכר של פרזנטורית הקמפיין – שני כהן הפופולארית.

 

ואולם, למרבה הצער, אינני משוכנע כי פרסומת שכזו על מסריה הדורסניים כלפי סוכני הביטוח הייתה מאושרת לשידור לו הייתה יוצאת כנגד בעלי מקצוע אחרים. רק מי שלא הגיע לשעת הצורך ולא נאלץ לעמוד מול חברת הביטוח איננו מבין עד כמה חיוני וקריטי תפקידו של סוכן הביטוח. חברות הביטוח הן חברות ענק, מרובות בירוקרטיה, פקידות טפסים ומגובות בסוללת עורכי דין מהשורה הראשונה, שחלקן נוקטות לא פעם בשיטת ה"מצליח" ומונעות מהמבוטח, בהגיע שעת הכושר, לקבל את הזכויות המגיעות לו.

 

בעשרות השנים שאני פעיל ועוסק בענף, נחשפתי לאלפי מקרים בהם שימש סוכן הביטוח כגלגל הצלה של ממש עבור משפחה, ודאג באופן אישי ומקצועי שהיא תקבל את מה שמגיע לה על פי החוק והחוזה שנחתם בינה ובין חברת הביטוח. נכון, העולם הופך לטכנולוגי ואפשר לצחוק על סוכני הביטוח ולהציגם כארכאיים, אבל מישהו היה מעלה על דעתו פרסומת הלועגת למורה כי ניתן ללמוד כיום לבד אונליין? האם מישהו היה מעלה על דעתו פרסומת הלועגת לעורך דין בימים בהם התקדימים, החוקים והחומרים הרלוונטיים נגישים לכל דורש? התשובה היא, ככל הנראה שלא.

 

סוכני הביטוח הפכו למצער לשק החבטות הנלעג של גופים עסקיים ענקיים ובעיקר עשירים ובעלי יכולת להתמודד עם האזרח הקטן, וזאת על גבם של הסוכנים הפרטיים והמבוטחים כאחד. אלו האחרונים, נהנים אולי מן ההומור המושחז ומהחיסכון שבשימוש בביטוח ישיר זה או אחר, אבל הפתגם "זול עולה ביוקר" מתאר היטב את מצבם ביום סגריר, עת יאלצו להפעיל את הביטוח ולקבל שיפוי לו הם זכאים במימוש תביעתם המוצדקת.

 

 קופל

 

לא בכדי במושבי הכנסת האחרונים הונחו הצעות חוק שנועדו לחייב את חברות הביטוח בתשלום פיצוי מוגדל כאשר הן מעקבות תשלומים. שיטת "מצליח" הפכה לא פעם לנורמה בחברות ביטוח רבות ואפילו חברי הכנסת למדו זאת.

 

חברות אלו היו שמחות להתנהל מול מבוטחים חסרי הגנה, הנמצאים בנקודת שפל בחיים כאשר הם פונים לרשת הביטחון שהכינו מראש, אבל
מגלים כי בלי סוכן הביטוח נשארו להם מהרשת ביטחון רק חורים, ומי שמפסיד הוא הציבור שחושב שהוא חוסך. בשוק קנו עגבניות ואבטיח,
אצל סוכן הביטוח רכשו ביטוח ושקט נפשי.

 

הכותב הוא מנכ"ל קבוצת קופל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email