הקורס לקבלת רישיון לתיווך נדל"ן נפתח במכללה

במכללה לפיננסים וביטוח נפתח קורס חדש המעניק לבוגריו רישיון לתיווך נדל"ן מטעם משרד המשפטים. מנכ"ל המכללה: "אין הכוונה להסבה מקצועית של סוכני הביטוח, אלא לתוספת מקצועית"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאור הכרסום הבלתי מסתיים בהכנסות סוכן הביטוח, מציעה המכללה אפיק הכנסות חדש, שבמישורים רבים חופף לענף הביטוח. ברוח זו, נפתח שלשום לראשונה, במכללה לפיננסים וביטוח, קורס חדש המעניק לבוגריו רישיון לתיווך נדל"ן מטעם משרד המשפטים. הקורס מתקיים בשיתוף עם רשת התיווך "אל הנכס". לדברי מנכ"ל לשכת סוכני הביטוח רענן שמחי: "סוכן הביטוח הינו סוכן הוליסטי ועולם הנדל"ן יפתח צוהר נוסף עבורו".

רונן דניאלי, מנכ"ל המכללה, ברך את משתתפי הקורס הראשון וציין: "עולם הביטוח משתנה חדשות לבקרים לנגד עינינו. הרגולציה חיונית וחשובה ככל שתהיה, מפעילה מכבש לחצים על עולם הביטוח. פועל יוצא מכך ברוב המקרים, היינו נגיסה נוספת במקורות ההכנסה של סוכני הביטוח.

רונן דניאלי | צילום: באדיבות הלשכה

"כל עסקת נדל"ן המתבצעת כיום, מחויבת בהתערבותו של סוכן הביטוח. בשוק הפרטי, 85% מעסקאות הנדל"ן מתבצעות על ידי מימון בנקאי, משכנתא, המחייבת 3 פוליסת ביטוח: פוליסות חיים לשני בני הזוג + ביטוח מבנה. "סוכני ביטוח רבים, המבטחים את הנ"ל, נחשפים פעמים רבות לעסקאות עוד בשלב הרעיוני, וביכולתם "לשדך" לעיתים בין הצדדים. תיווך נדל"ן הינו עיסוק הדורש רישיון ממשרד המשפטים. אין הכוונה להסבה מקצועית של סוכני הביטוח, אלא תוספת מקצועית שתהווה פתח לאפיק הכנסות חדש".

מוטי נחום, מנכ"ל ובעלים רשת אל הנכס, אמר: "אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה והפתיחה החגיגית של הקורס הראשון עם לשכת סוכני ביטוח, זהו חיבור טבעי ומתבקש. אני בטוח כי אלו שיבחרו לשלב בין ענף תיווך הנדל"ן לענף הביטוח ירוויחו הרבה מעבר ללקוחות והגדלת התיק הביטוחי.

ההכשרה מצד אחד תאורטית וכוללת את מעבר מבחן המתווכים, אשר מאפשר קבלת רישיון תיווך ממשלתי; ומצד שני יישומית, שכן נלמדים רזי מקצוע שיווק הנדל"ן למגורים ולמסחרי. בפועל ניתן לפתח יחידות רווח וחטיבות עסקיות בסוכנויות הביטוח עצמן והן יופעלו באמצעות התלמידים עצמם או על ידי סוכנים עצמאיים שעובדים על בסיס עמלות מטעמם. ייתכן שאף יוכלו לגייס ממרכז הגיוס וההשמה הארצי של רשת סוכנויות לנכסים אל הנכס".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email