הקיצוץ בפנסיות הקרנות הוותיקות נדחה ל-2020

קיצוץ הגמלה בשיעור של 1.259% היה אמור להיכנס לתוקף החודש, זאת עקב אי העלאת גיל הפרישה לנשים לגיל 64; בעקבות דחיית הקיצוץ בוטל סכסוך העבודה במשק שהוכרז לפני מספר ימים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, חתם על מסמך הדוחה את המועד לקיצוץ קצבאות גמלאי קרנות הפנסיה הוותיקות מה-1 ביולי 2019 ל-1 באפריל 2020. מדובר בקיצוץ הגמלה בשיעור של 1.259% שהיה אמור להיכנס לתוקף החודש, זאת עקב אי העלאת גיל הפרישה לנשים לגיל 64.

הממונה ברקת הודיע ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על המסמך הרשמי החתום. יו"ר ההסתדרות הודה לברקת והודיע כי סכסוך העבודה במשק עליו הכריזה ההסתדרות לפני מספר ימים מבוטל, ולא יינקטו צעדים ארגוניים.

ארנון בר דוד | צילום: דוברות ההסתדרות

ההחלטה על סכסוך עבודה התקבלה בהסתדרות ביום ראשון שעבר (16 ביוני) וזאת למרות שכמה ימים לפני כן הוחלט על ביטול הקיצוץ בתום דיונים שנערכו בין ראש הממשלה, שרי האוצר והרווחה והממונה על שוק ההון, ובעקבות ישיבה בנושא של ועדת הכספים בכנסת.

במסגרת ההחלטה נקבע כי יוכן תזכיר בנושא גיל הפרישה לנשים, במטרה להעלות את גיל הפרישה שלהן. בהסתדרות הודיעו כי רק מסמך רשמי חתום בנושא יסדיר את העניין ויבטל את סכסוך העבודה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email