הראל ביטוח ושלמה ביטוח מצטרפות להשקעה בקמפוס משרדים באנגליה

חברות הביטוח בשיתוף קבוצת הנדל"ן האמריקאית CIM רוכשות מתחם משרדים דרומית ללונדון בהיקף השקעה של כ-288 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת CIM מתרחבת לאירופה ורוכשת ביחד עם הראל ביטוח ושלמה ביטוח קמפוס משרדים דרומית ללונדון בהיקף השקעה כולל של כ-288 מיליון שקל. קבוצת CIM האמריקאית הוקמה בתחילת שנות התשעים והיא מחזיקה ומנהלת כ-29 מיליארד דולר של נכסי נדל"ן ותשתיות. את הפעילות האירופית שלה מנהל רון קובלסקי שניהל בעבר את השקעות הנדל"ן של קבוצת הראל.

במסגרת עסקה זו רכשה הקבוצה יחד עם חברות הביטוח מתחם משרדים בגילפורד, אנגליה. המתחם כולל שלושה בניינים ומשתרע על פני שטח רחב וירוק בהיקף של כ-27 דונם. שני בנייני משרדים איכותיים קלאס A שעברו שיפוץ מלא בהיקף משמעותי של מיליוני פאונד, והם מושכרים למגוון דיירים איכותיים מתחום הקומוניקציה, טכנולוגיה והשירותים העסקיים. ההכנסה השוטפת השנתית משני בנייני המשרדים היא כ-16 מיליון שקל. הבניין השלישי ישופץ ויושבח והוא צפוי להניב הכנסה שנתית של כ-6.2 מיליון שקל.

סמי בבקוב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בהראל | צילום: ורדי כהנא
לונדון – שוק יעד

לדברי אבי שמש, מבעלי קבוצת CIM: "זיהינו את אזור לונדון רבתי כשוק יעד להרחבת השקעות הנדל"ן של הקבוצה אחרי בחינה מקיפה של שוקי הנדל"ן המסחריים בערים מרכזיות במערב אירופה. תהליך יסודי זה בוצע על ידי צוות אנשי המקצוע שלנו המנוסה בכל היבטי הנדל"ן המסחרי באירופה".

רון קובלסקי מוסיף: "העסקה היא חלק מהאסטרטגיה העסקית שלנו באירופה, כעסקה המשלבת תזרים שוטף לצד פוטנציאל השבחה משמעותי במסגרת תוכנית עסקית מוגדרת".

טובי שמלצר, מבעלי שלמה ביטוח, ציין: "מהלך הרכישה הנדל"ני בלונדון, יחד עם קבוצת CIM והראל ביטוח, נעשה במסגרת ניהול תיקי ההשקעות בשלמה ביטוח, הכולל נכסי נדל"ן משמעותיים בישראל ובאירופה, השקעה בקרנות הון מסוגים שונים, חברות הייטק ועוד. מהלכים כאלה יאפשרו לחברה לפתוח פתח ליעדים גלובליים נוספים".

את המימון לעסקה העמיד בנק הפועלים באמצעות החטיבה העסקית, יחידת מימון חו"ל בניהולו של בני חדאד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email