הראל הובילה באוקטובר את התשואות בפוליסות המשתתפות ברווחים

אל המקום השני הגיעה מגדל. עופר נרגסי, סגן מנהל חטיבת ההשקעות של הראל: ”אנחנו נצמדים לשני כיוונים עיקריים: השקעות בנכסים לא סחירים ופיזור ההשקעות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אחרי חודשיים של תשואות שליליות בפוליסות ובחיסכון הפנסיוני ככלל, אוקטובר היה חודש חיובי עבור חמש חברות הביטוח הגדולות. תשואות נאות נרשמו במוצרי החיסכון הפנסיוני, ובהם הפוליסות המשתתפות ברווחים.

Ofer_Nergassi_017

מנתוני החברות עולה, כי חטיבת ההשקעות של קבוצת הראל הובילה בתשואות אוקטובר בפוליסות הישנות והחדשות המשתתפות ברווחים, עם תשואה של 2.9% בשתיהן. את המקום השני תפסה מגדל.

בעקבות התוצאות הטובות, אמר עופר נרגסי, סגן מנהל חטיבת ההשקעות של הראל, ל"ביטוח ופיננסים": "מתחילת השנה חווינו תנודות קיצוניות שהתחילו באג"ח ונמשכו בשוקי המניות, מה שהתבטא ישירות בתשואות המכשירים הפנסיוניים. אנו שחקנים לטווח ארוך ונצמדים לשני כיוונים עיקריים:

 

  1. השקעות בנכסים לא סחירים – הראל היא מהחברות הבודדות, המשקיעה בנכסים לא סחירים כמו נדל"ן, תשתיות, השקעות פרטיות ואשראי לא סחיר. אלה מוגדרים כפחות תנודתיים, ונותנים תשואה יפה מאד ביחס לנכסים הסחירים. אנו שואפים להגדיל את השקעותינו בנכסים הללו.
  2. פיזור – אנחנו מאמינים בפיזור ההשקעות ואף בולטים בכך. קרוב ל־40% מהנכסים המושקעים על ידנו נמצאים בחו"ל: מניות, אג"ח, נדל"ן, תשתיות ולאחרונה גם התחלנו לתת אשראי מעבר לים.

שני הכיוונים עזרו לנו במידה רבה, לקבל תשואה חיובית יפה מתחילת השנה". בכל הנוגע להשקעות עתידיות, ציין נרגסי, כי "קשה עדיין להעריך. ישנה ציפייה להחלטה מצד נגידת הבנק בארה"ב, על העלאת הריבית החודש או בדצמבר. בנוסף, מורגשת ירידה משמעותית במחירי הנפט והסחורות, וברקע צמיחה פחות חזקה בשווקים המפותחים. גם אם הריבית בארה"ב תעלה ברבע עד חצי אחוז, הרי מדובר עדיין בריבית נמוכה מאד. בישראל הריביות יוותרו נמוכות, לאור הציפייה להעלאת הריבית בארה"ב, כדי ליצור פיחות בשקל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email