הראל השקיעה כ־380 מיליון ש"ח בבניין משרדים נוסף בסן פרנסיסקו שבארה"ב

הבניין שממוקם במרכז העסקים הראשי בעיר מושכר ברובו ולחברה תכניות להשכיר את השטח הפנוי ולהעלות את דמי השכירות לאורך תקופת ההחזקה בנכס; זהו בניין המשרדים השלישי שהראל רוכשת בסן פרנסיסקו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים ממשיכה להרחיב את נוכחותה בשוק הנדל"ן בסן פרנסיסקו ורוכשת זכויות אקוויטי בבניין משרדים נוסף בעיר לפי שווי של כ־1.45 מיליארד שקל. הראל תעביר לבעלותה 49% מהזכויות בחברת הנכס המחזיקה בבניין הממוקם במרכז העסקים הראשי של סן פרנסיסקו (South Financial District). השקעת הראל בהון העצמי תעמוד על כ־380 מיליון שקל.

מהראל נמסר כי הנכס כולל 26 קומות בשטח של כ־400 אלף רגל. חלק ניכר משטחי הבניין מושכרים לפירמת רו"ח בינלאומית, ויתר השטחים מושכרים בעיקר לחברות טכנולוגיה, משרדי עו"ד ונותני שירותים. הבניין מושכר בשיעור תפוסה של כ־87%, כאשר התכנית העסקית עבור הנכס כוללת השכרה של השטח הפנוי, אשר לגביו כבר מנוהל מו"מ מתקדם, וכן תכנית השקעות אשר תאפשר העלאה משמעותית של דמי השכירות לאורך תקופת ההחזקה בנכס.

סמי בבקוב, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בהראל | צילום: ורדי כהנא

מדובר בבניין המשרדים השלישי שהראל רוכשת בסן פרנסיסקו, כאשר שני הבניינים הנוספים ממוקמים גם הם במרכז העסקים הראשי של העיר. בהראל מסבירים, כי שוק המשרדים בסן פרנסיסקו הינו שוק חזק המהווה מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה, אשר נהנה מביקוש הולך וגובר מחד ומהיצע מוגבל מאידך, כתוצאה ממגבלות רגולטוריות אשר מגבילות את היקפי הבניה בעיר. בשנים האחרונות מתאפיין השוק בעליות משמעותיות ומתמשכות בדמי השכירות לצד גידול בשווי הנכסים באזור.

הראל נכנסת לעסקה בשיתוף עם קרן ציבורית אמריקאית הנסחרת בבורסת ניו־יורק ובעלת שווי נכסים של למעלה משמונה מיליארד דולר.

שני הצדדים בחנו והוציאו לפועל מספר עסקאות משותפות יחד עד כה. ההשקעה בנכס, אשר תנוהל על ידי הקרן, הינה חלק משרשרת עסקאות שמבצע מערך הנדל"ן של הקבוצה לאורך השנים האחרונות. מדובר באפיק השקעות גדל והולך עבור הראל, לצד קבוצות מוסדיות גדולות אחרות, הנובע מהשאיפה להגביר את הנוכחות באפיקי שקעה בעלי תשואה יציבה יחסית, ריאלית ושאינה קשורה ישירות ומיידית למדדי שוקי ההון.

זוהי עסקת הנדל"ן השישית שמבצעת הראל בחוף המערבי בארה"ב בשנים האחרונות, והשלישית במרכז סן פרנסיסקו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email