הראל זימנה אסיפה כללית לצורך אישור הפחתה משמעותית של עלות העסקת בעלי השליטה בחברה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הראל השקעות הודיעה היום על זימון אסיפה כללית לצורך אישור מחדש של תנאי ההתקשרות עם בעלי השליטה בחברה – יאיר המבורגר, גדעון המבורגר ויואב מנור, כמתחייב לפי הוראות חוק החברות.

במסגרת זו, מוצעת הפחתה משמעותית של עלות העסקת בעלי השליטה בחברה, בגובה של כמחצית המענק השנתי, שתבוצע ברוח הוראות הצעת החוק של האוצר וכן עמדת המפקחת על הביטוח.

בהתאם, עלות ההעסקה השנתית הצפויה ב-2015 היא כ-3.5 מיליון שקל עבור יאיר המבורגר, וכ-2.7 מיליון שקל עבור גדעון המבורגר ויואב מנור. עלות ההעסקה הצפויה של יאיר המבורגר ל-2014 היא כ-5 מיליון שקל ועלות ההעסקה של גדעון המבורגר ויואב מנור ל-2014 היא כ-3.8 מיליון שקל. המשכורת החודשית של יאיר המבורגר לא תשתנה והיא תעמוד על 160 אלף שקל והיא תהיה צמודה אחת לשנה, בתחילת כל שנה קלנדרית, למדד המחירים לצרכן, וזאת בשונה מההצמדה הקיימת לפי תנאי ההסכם הקיים, שהינה הצמדה רבעונית. אותו הדין לגבי גדעון המבורגר ויואב מנור, שמשכורתם החודשית תעמוד על 127 אלף שקל.

בתוך כך, גם בחברת הפניקס החליטו להיענות לדרישת משרד האוצר, שהתרעם על דרישת מנכ"ל הפניקס אייל לפידות שבתחילת המשא ומתן דרש מהפניקס לשאת בעלות שכר בסכום כולל של 10 מיליון שקל בשנה.

לפידות ייאלץ לבצע את אותו התפקיד בתמורה לסכום כולל של 3.48 מיליון שקל בלבד, ללא אופציות בגין עלייה עתידית בשווי החברה. לפידות הסכים לקבל כ-6 מיליון שקל, אך העובדה כי תנאי העסקתו לא תאמו לרוח החוק שיזם משרד האוצר, אילצה אותו להוריד את שכרו בעוד כמה מיליוני שקלים. ב-9 בנובמבר תתקיים אסיפת בעלי המניות בחברה, שבה אמורים בין השאר לאשר את השכר החדש של לפידות כמנכ"ל.

על פי תנאי השכר החדשים, שכרו של לפידות ל-2014 יעמוד על סכום של 4.4 מיליון שקל, וב-2015-2017 הוא צפוי לקבל שכר של 3.48 מיליון שקל בלבד. המשכורת החודשית ברוטו שתשלום ללפידות כמנכ"ל תהיה 120 אלף שקל בחודש ובצירוף תנאים סוציאליים תעמוד על כ-136 אלף שקל בחודש. כמו כן, לפידות יהיה זכאי לסכום שנתי קבוע נוסף של 1.1 מיליון שקל בגינו לא יהיה זכאי להפרשות סוציאליות. בניגוד לתנאי העסקה עליהם סיכם בעבר, כעת לא יהיה זכאי כלל לרכיב משתנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email