הראל חכרה מטוס לחילוץ רפואי של טייל ישראלי באתיופיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הביטוח הראל שלחה מטוס איירבוס 320, לצפון אתיופיה בכדי לחלץ טייל ישראלי, בשנות החמישים לחייו, שלקה בליבו. המבוטח חש ברע במהלך טיול עם מדריך בעיר דר שבצפון אתיופיה. בדיקה מהירה העלתה כי הוא סובל מהתקף לב פעיל ובשל כך היה מוכרח לעבור פרצדורה רפואית מצילת חיים אשר לא ניתן לקיימה בהיעדר שירותים רפואיים מתאימים באיזור.

בחברת הראל הוחלט מיד לשלוח צוות רפואי, מוטס באמבולנס אווירי מיוחד, כדי להשיב את המבוטח לטיפול רפואי בארץ. בשל הסגר, והצורך בפעילות רפואית מיידית וטווח טיסה רחוק המורכב ממספר תחנות ביניים, הוחלט בהראל לחכור מטוס מסוג איירבוס 320 ולשגר בו צוות רפואי, מטעם חברת IMA. הצוות המיוחד כלל רופא בעל ניסיון בתחומי הקרדיולוגיה והטראומה לצד צוות רפואי תומך.

החילוץ בצפון אתיופיה. צילום ima הטסה רפואית
החילוץ בצפון אתיופיה. צילום ima הטסה רפואית

נמסר, כי הדרמה התעצמה כשבמסגרת החילוץ נאלצו גם להתמודד עם תנאי מזג אויר סוערים במיוחד באתיופיה. עם נחיתת המבוטח בנתב"ג הוא הועבר להמשך טיפול רפואי במרכז הארץ.

מהראל מסרו כי "במיוחד בתקופה מורכבת זו חשוב מאוד כי אזרחים העוזבים את הארץ יצטיידו בביטוח רפואי מלא בעת היציאה לחו"ל. אנו שמחים כי היכולות והניסיון שלנו אפשרו הגעתו של המבוטח בשלום ארצה לטובת המשך טיפול רפואי״. בנוסף, הדגישו בהראל את שיתוף הפעולה המשמעותי לו זכו ממשרד החוץ ומחברת ישראייר וביקשו להודות להם על כך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email