הראל תפטר 200 מעובדיה ותקצץ בשכר הבכירים

החברה תוריד ימי חופשה לעובדים ולא תאפשר העלאות שכר עד סוף 2022. מנכ״ל קבוצת הראל: ״צעדים כוללים פגיעה מידתית בכל מי שמתפרנס מהראל״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הראל החליטה כי כ-200 מתוך העובדים שהוצאו לחל"ת יפוטרו, זאת במסגרת קיצוצים רוחביים שיבוצעו בקבוצה.

הנהלת החברה החליטה על שורת צעדים שיאפשרו להשיב לעבודה את מרבית עובדי החברה שיצאו לחל"ת. על פי ההחלטה, כ-700 מתוך 900 העובדים שהוצאו לחל"ת ישובו לעבודה בתחילת מאי. על מנת לאפשר זאת, החליטה הקבוצה על שורת קיצוצים, בעיקר בשכר המנהלים והבעלים (ראו תרשים).

מישל סיבוני. צילום: באדיבות הלשכה

שכר הבעלים יקוצץ ב-20%, שכר המנכ"ל יקוצץ ב-10%, שכר המנהלים הבכירים יקוצץ ב-7% ושכר הדירקטורים יקוצץ גם כן ב-7%. זאת בהמשך לבקשת הדירקטורים להשתתף בתכנית ולתרום את חלקם.

בנוסף, החליטו בחברה כי בשנים 2021 ו-2022 לא תהיינה תוספות שכר לכלל מנהלי ועובדי החברה; מכל עובד המשתכר מעל השכר הממוצע במשק ינוכו ארבעה ימי חופשה בשנה הקרובה (עד מאי 2021); מכל עובד המשתכר מתחת לשכר הממוצע במשק ינוכו שני ימי חופשה בשנה הקרובה; ייערכו התאמות וקיצוצים בהוצאות החברה לספקיה; וכאמור – הקבוצה תאלץ להיפרד מכ-200 מעובדיה, המהווים כ-4% מכ-5,000 עובדי החברה.

עוד הוחלט כי הראל תקים קרן הלוואות כדי לסייע לעובדים המצויים בקשיים ואשר יסיימו את העסקתם בחברה.

מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני, מסר: "לצערי, משבר הקורונה פגע בהראל, כמו במשק כולו. שורת הצעדים הרוחבית עליה החלטנו נועדה להגדיל ככל הניתן את מספר העובדים שישובו מחל"ת לעבודה בחברה. הצעדים כוללים פגיעה מידתית בכל מי שמתפרנס מהראל, ובעיקר במנהלים ובבעלי החברה. כולם נכנסים מתחת לאלונקה, ללא יוצא מן הכלל. 

״אנו רואים באנשי הראל נכס מרכזי, וסברנו כי בעת הזו מוטלת עלינו חובה מיוחדת לנסות ולשמור על פרנסתם של כמה שיותר עובדים. לצערי, הראל נאלצת להיפרד מ-200 מעובדיה ועל מנת להקל עליהם היא תעמיד לרשותם קרן הלוואות על מנת לתמוך בהם בתקופה לא פשוטה זו”.

תוכנית ההתייעלות של קבוצת הראל:

פיטורי 200 עובדים – 4% מכלל עובדי החברה

שכר הבעלים – קיצוץ ב-20%

שכר המנכ״ל – קיצוץ ב-10%

שכר מנהלים בכירים – קיצוץ ב-7%

שכר דירקטורים – קיצוץ ב-7%

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email