הראל תרכוש מאלטשולר פעילות פנסיה וגמל של פסגות

לאחר שרכשה את בית ההשקעות פסגות תמכור אלטשולר להראל חלק מנכסי הפנסיה והגמל שבבעלותה תמורת 185 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אלטשולר שחם גמל ופנסיה התקשרה במזכר הבנות בלתי מחייב עם הראל פנסיה וגמל לניהול משא ומתן בתנאי בלעדיות למכירת פעילות מספר קופות גמל וקרנות פנסיה שרכשה מפסגות. מדובר בקופות וקרנות בהיקף נכסים המסתכם בכ-26 מיליארד שקל. מחיר העסקה כפי שדווח הוא 185 מיליון שקל.

מכירת חלק מהנכסים שרכשה אלטשולר מפסגות היא בהתאם להוראות הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון. הוראות אלה ניתנו בעת מתן ההיתר לביצוע העסקה בה רכשה אלטשולר את בית ההשקעות פסגות תמורת 910 מיליון שקל.

מישל סיבוני, מנכ"ל הראל. צילום: ורדי כהנא

בין הקופות והקרנות שתרכוש הראל – קרן הפנסיה החדשה; קופת גמל להשקעה; קופת חסכון לכל ילד; קופת גמל וקרן השתלמות בניהול אישי; קרנות הפנסיה של פסגות, ובכללן קרן פנסיה ה.ע.ל.

הרכישה הינה בכפוף לחתימת הסכם מחייב ולהתקיימותם של תנאים מתלים. במסגרת מזכר ההבנות סוכם על קיומה של בדיקת נאותות, שבמהלכה התחייבה פסגות שלא לנהל מו"מ עם גוף אחר בקשר עם המכירה של הקופות הנמכרות.

הפעילות העסקית מתרחבת

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, מסר כי הרכישה מתבצעת במסגרת האסטרטגיה של הראל להרחיב את פעילותה בתחום הפנסיה והחיסכון, זאת תוך מינוף מערכות הליבה של הראל בתחום זה, הכוללות את מערכי השירות וממשקי העבודה אל מול סוכני הראל ואל מול מעסיקים בכל תחומי המשק.

"רכישת הפעילות תהווה חיזוק משמעותי להראל בתחום הביטוח והחיסכון הפנסיוני ותסייע לביסוס מעמדה של הראל שמחזיקה בקרן הפנסיה השנייה בגודלה בישראל". אמר סיבוני והוסיף כי "רכישה זו מצטרפת לפעילויות שונות שבוצעו בהראל במטרה לפתח ולהרחיב את הפעילות העסקית. כך לדוגמה, לאחרונה, חתמה הראל עם שירביט על מיזכר הבנות לפיו תרכוש הראל את מלוא פעילותה הביטוחית של שירביט אשר לה כ-3% נתח שוק בתחום הרכב, 80 אלף לקוחות ומערך סוכנים רחב לצד שיווק ישיר".

יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, מסר: "מהלך זה הנו צעד חשוב במסגרת תהליך המיזוג של בית ההשקעות פסגות. מכירת הנכסים לה התחייבנו במסגרת ההיתר לביצוע העסקה, מהווה המשך ישיר לתהליך המיזוג עליו אנו שוקדים בימים אלה, אשר הופך את אלטשולר שחם לשחקן משמעותי עוד יותר בעולם החיסכון ארוך הטווח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email