"הרבה דלתות נסגרו בפניי – אבל כשדלת אחת נפתחה, נפתחו דלתות נוספות"

מדי שבוע נכיר סוכנות וסוכנים צעירים, הדור הצעיר של לשכת סוכני הביטוח; והשבוע: סו"ב רואן עלי, סוכנת ביטוח עצמאית, מעלות תרשיחא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 26
מצב משפחתי: רווקה 
ותק: 5 שנים
רישיון: פנסיוני ואלמנטרי, מתמחה בתחום הפנסיוני, פיננסים והפרט.

סו"ב רואן עלי. "אני רוצה ומאמינה בכישוריי וביכולתי לעזור לאנשים" | צילום באדיבות המצולמת

מה עשית לפני שהיית סוכנת ביטוח?
"התחלתי את דרכי בעולם הביטוח בגיל מאוד צעיר. לפני זה עשיתי שירות לאומי ולמדתי במקביל לתואר ראשון בכלכלה וניהול".

למה בחרת במקצוע זה? מה את אוהבת בו?
"עולם הביטוח לא תמיד ברור ללקוחות, לכן חשוב להעביר מסר בצורה פשוטה. אני רוצה ומאמינה בכישוריי וביכולתי לעזור לאנשים. כל אחד רוצה להבטיח למשפחה שלו את הסיכוי לקבל את הרפואה הטובה ביותר שיש וזו השליחות שלנו כסוכני ביטוח".

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית? ספרי עליהם.
"כבחורה צעירה הייתי צריכה ללמוד איך לנהל עסק בכלל, איך להתמודד לבד כעצמאית; מעולם לא הקלתי על עצמי, נשארתי שעות ארוכות בעבודה לתוך הלילה. הרבה דלתות נסגרו בפני, אבל כשדלת אחת נפתחה היא פתחה לי דלת אחת נוספת לצידה שפתחה עוד אחת נוספת וכן הלאה, הכל מתוך אהבה ורצון להצליח".

איך את מתמודדת עם הרגולציה בתחום?
"הרגולציה מחייבת השקעת משאבים; תפקידי לשפר את יחסי הכוחות ולאזנם כדי לאפשר פעילות הוגנת יעילה ובעלת ערך ללקוח שלי. אומנם יש המון שינויים בענף, הרבה מסמכים, דרישות וחוקים,  אך סוכן צריך לאפשר המשך פעילות תקינה ואף למעלה מזה – המשך צמיחה".

לאיזה יחס את זוכה בחברות הביטוח כסוכנת צעירה?
"יחס רציני ומענה מקצועי לכל פניה; יש חברות מדהימות שנותנות לסוכן המון הדרכות ויחס אישי. אני החלטתי להצטרף לבית סוכן לידור נ.ע.ר סוכנות לביטוח, שמלווה אותי מול חברות הביטוח וממליצה לכל סוכן צעיר לעשות את זה בתחילה הדרך".

תני דוגמה לסיפור הצלחה אישי במסגרת עבודתך.
"לקוחה שלי חלתה במחלה קשה והצלחתי למצות עבורה את זכויותיה. כמה זה חשוב ללקוח כאשר הוא חולה במחלה קשה ומפסיק לעבוד ועדיין צריך להמשיך בחיים לגדל משפחה לשלם הוצאות קבועות ומשתנות ובנוסף גם הוצאות רפואיות. המקרה הזה גרם לי להבין את המשמעות של העבודה שלנו".

טיפים לסוכנים צעירים כמוך?
"לכל מקצוע יש את הסודות שלו. אני מאמינה שהדור הצעיר יצליח אם הוא מאמין ומבין בדיגיטל ובחדשנות; ללמוד כל הזמן להגיע להדרכות ולכנסים של הלשכה. בנוסף, אנחנו עושים עסקים עם אנשים; לוודא שתעשו את זה ביושר, אמינות, מקצועיות, שאיפה למצוינות ועבודה עם האנשים בגובה העיניים. לזכור תמיד שהדרך הכי טובה להתכונן למחר זה לדאוג להיום".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"מול התקשורת – סוכני ביטוח מותקפים באמצעות התקשורת; מול הרגולטור ומאבק על רכישת ביטוח רק מבעל רישיון בתחום הביטוח".

איפה תרצי להשתלב בפעילות הלשכה?
"אני כיום חברה בוועדת הפיננסים; לאור המצב בענף הביטוח, על סוכני הביטוח להיכנס לתחום הפיננסים. זו בעיני ראייה נכונה לטווח הארוך והחדרת המודעות ללקוחות שיש אלטרנטיבות חיסכון מחוץ לבנקים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email