הרגולטור הבריטי יתבע חברות ביטוח על אי תשלום תביעות קורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרגולטור הבריטי הודיע כי יחל לתבוע חברות ביטוח על אי תשלום תביעות מבוטחים עסקיים שנפגעו ממגפת הקורונה. התביעות יוגשו לבית המשפט כדי שיפסוק אם פוליסות ביטוח כוללות כיסוי בגין נזקי מגפה.

החלטת הרגולטור התקבלה לאחר שמפעלים וחברות הזהירו שיקרסו פיננסית בגלל שחברות הביטוח מסרבות לפצות על הפסדים שנגרמו בשל הסגר. הרגולטור מעביר את מתן הפירוש המשפטי לפוליסות הביטוח השונות שנמכרות על ידי חברות הביטוח.

בשלב מוקדם יותר, הרגולטור פנה בכתב למספר קטן של חברות ביטוח שיבהירו אם הן סבורות שהפוליסות שהונפקו על ידן מכסות הפסדים כספיים של המבוטחים כתוצאה מהסגר עקב מגפת הקורונה, זאת לאחר שחברות ומפעלים דיווחו שנענו בשלילה על ידי חברות הביטוח לאחר שביקשו לקבל פיצוי מתאים מהסגר.

הרגולטור הטיל על פירמת עורכי דין מוכרת בבריטניה לרכז את התלונות על חברות ביטוח, ואלה יגישו את התביעות לבית המשפט בלונדון.

חברות הביטוח נדרשות לקצץ בגובה הפרמיות

הרגולטור הבריטי דורש מחברות הביטוח לקצץ בגובה פרמיות הביטוח ועמלות הניהול. המטרה היא להקל על המבוטחים שנאבקים בפרמיות הגבוהות בתקופת הקורונה.


הוזלות פרמיית ביטוח הרכב בשל מגפת הקורונה | צילום: fotolia

בחוזר שהרגולטור שלח לחברות הביטוח הבריטיות נאמר שהמבוטחים יסייעו ללקוחות על ידי הורדת פרמיות הביטוח. כמו כן, מתבקשים המבטחים להקפיא את גביית הפרמיות לשלושה חודשים. בנוסף, חברות הביטוח נדרשות להציע למבוטחים פוליסות ביטוח עם פרמיות נמוכות כתחליף לביטוחים היקרים.

כך, למשל, מבוטח שהפסיק להשתמש ברכבו כדי להגיע למקום העבודה – המבטח יוזיל את פרמיית הביטוח. במקרים אחרים, המבטחים יציעו פוליסות ביטוח עם פרמיות זולות יותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email