הרגולציה בישראל: שת"פ בין הלשכה לפורום קהלת במחקרים אקדמיים בנושא

במפגש סוכם על שיתוף פעולה במחקרים בתחום הרגולציה, בעיקר בשוק הביטוח. יוקם גם צוות מחקר פנימי בלשכה שיקדם ויתקן חקיקה לטובת הסוכנים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק, בליווי מ"מ הנשיא סו"ב מיכל וינצר ויו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי סו"ב שי שדה, קיימו מפגש עם פורום קהלת, בראשות ד"ר מיכאל שראל וחוקרים של המכון. במפגש נכח גם לירן בן-הרוש, לוביסט הלשכה.

פורום קהלת הוא מכון מחקר המאוגד כעמותה, שהוקם לפני עשור, ופועל בעיקר בתחום הכלכלה ליישום עקרונות השוק החופשי ושוק מפותח בישראל. מחקרי המכון נחשבים מאוד – חברי ממשלה וכנסת מרבים להתייעץ עם חוקרי הפורום לפני מהלכים והצעות חוק בנושאים כלכליים ואזרחיים.

שי שדה. צילום: באדיבות המצולם

לדברי סו"ב שדה, במפגש הסבירו נציגי הלשכה את מעורבות היתר של רשות שוק ההון, שהביאה למשל להורדת מוצרים מהמדף כמו ביטוח סיעודי, ביטוח תאונות אישיות ואבדן כושר עבודה מקצועי, שמי שנפגע מכך הוא הציבור. "הסברנו שמוצרים חשובים אלה ירדו מהמדף בגלל עודף רגולציה, שהממונה נכנס לרזולוציות ומחליט מה טוב ומה לא טוב, במקום שהשוק יחליט על כך".

בנוסף, סוכם בפגישה על שיתוף פעולה במחקרים בתחום הרגולציה, בעיקר בשוק הביטוח: "סיכמנו על ביצוע מחקר מקיף בתחום השוואת הרגולציה בישראל על תחום הביטוח למדינות אחרות. אנחנו סבורים שיש עודף רגולציה בישראל בתחום הביטוח, במיוחד על הסוכנים, אבל מחקר אקדמי מעמיק יבסס את ההנחה שלנו, ואולי יסתור אותה. לטובת המחקר המשותף, לשכת סוכני הביטוח תספק לפורום קהלת בסיסי נתונים ומידע מהניסיון של חבריה בשטח".

לטובת הסוכנים

נשיא הלשכה מוסיף: "בנוסף לפורום קהלת, עימם ניהלנו דיון ראשוני של כשעה, אני גם מקים צוות מחקר פנימי בלשכה הכולל אנשים מתחום הכלכלה, ניסיון בשירות המדינה, משפט ורגולציה. אנחנו כבר מובילים מספר מהלכים על מנת לקדם חקיקה ותיקון עיוותים במקומות החשובים לציבור סוכני הביטוח. אני תקווה שבהקדם רק מי שאוחז ברישיון ביטוח יהיה רשאי למכור או לשווק מוצרי ביטוח", הדגיש אייזיק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email