הרמת כוסית רב־מחוזית – "ביחד אנחנו כוח"

ח"כ נורית קורן: "אני רואה חובה לסייע ללשכת סוכני ביטוח" • סו"ב הוד: "בענף הביטוח נמצא בקצה את הסוכן – את המוח, המקצועי ו ת והשירות של סוכן הביטוח לא ניתן להחליף"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אולי זה יהפוך גם למסורת, אך בכל מקרה הניסיון הראשון לקיים אירוע הרמת כוסית משותף לכל מחוזות הלשכה (למעט חיפה והצפון), היה סיפור הצלחה מרגש ומאחד.

יותר מ־300 סוכנים וסוכנות הגיעו לאירוע החגיגי שהתקיים ביום שני השבוע באולם "אווניו" באיירפורט סיטי. האירוע כלל גם הרצאות מקצועיות, כיבוד עשיר והרמת כוסית משותפת לקראת חג הפסח. בהרמת הכוסית השתתפו גם ח"כ נורית קורן (ליכוד), נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, מ"מ נשיא הלשכה סו"ב ליאור הורנצ'יק, יועצת הנשיא לרגולציה וממשל סו"ב נאוה ויקלמן, סגן הנשיא סו"ב יוסי אנגלמן, והמנכ"ל רענן שמחי.

בדברי הפתיחה שלו הודה יו"ר ועדת סניפים ומחוזות, סו"ב אודי הוד גם לחברות הראל, כלל, איילון, שגריר ופוינטר על שיתוף הפעולה שלהן בקיום האירוע. ולסוכנים הוא אמר: "האירוע החגיגי המשותף נותן לכל סוכן וסוכנת להבין שביחד אנחנו כוח".

ממשתתפי כנס המחוזות

מנהיגות חזקה

הוד סקר בדבריו את השינויים שעובר סוכן הביטוח בתקופה האחרונה ואמר: "זה כמו יציאה מעבדות לחירות, וחירות היא חשובה ביותר אצל כל עצמאי". לדבריו, חברות הביטוח צריכות להתייחס אל סוכני הביטוח כשווים בין שווים: "ואם יש סוכנים שנתקלים לפעמים בקיר אטום בחברת הביטוח – תפנו אלינו. לא נשאיר סוכן בודד. הלשכה תסייע לכל אחד. חברות הביטוח רוצות לשווק פוליסות חדשות, נותנות מה שהן רוצות, ואנחנו צריכים לעשות מה שטוב לפרנסה שלנו. גיבוש הסוכנים חשוב ביותר לצמצום 'הבריונות' של חברות הביטוח כלפי סוכנים בודדים. נממש את החזון שחברות הביטוח ירדפו אחרי הסוכנים ולא להיפך", אמר הוד.

עוד אמר הוד: "הרגולטור בעד הזול, אבל הוא יצטרך להבין שהמחיר הוא לא חזות הכל – היום זה בזול, אבל לטווח ארוך זה יהיה ביוקר". סו"ב הוד עמד על החשיבות של מכירת ביטוח בידי בעל רישיון בלבד, ועל החשיבות של אחריות מקצועית: "בתחום הרפואה, שגם בו חלו שינויים רבים, נמצא בקצה את הרופא. בענף הביטוח נמצא בקצה את הסוכן – את המוח, המקצועיות והשירות של סוכן הביטוח לא ניתן להחליף", אמר הוד לקול תשואות ציבור הסוכנים והסוכנות. סו"ב הוד דיבר על חשיבות ניהול העסק והבטיח לסוכנים כי הלשכה תספק להם את ההדרכות והכלים הנדרשים לניהול נכון של משרדיהם.

חברת הכנסת קורן, שהגיעה במיוחד לאירוע הרמת הכוסית הצהירה כי "סוכני הביטוח צריכים להישאר ולפעול. מניסיון אישי אני יכולה לומר, שיש דברים שאם אין לך סוכן ביטוח, אתה לא יכול לקבל את מה שמגיע לך מחברת הביטוח. לכן, אני רואה חובה לסייע ללשכת סוכני ביטוח. יחד נשים קץ למכירת ביטוחים בטלפון בידי מוקדנים בלתי מקצועיים ורק בעלי רישיון יורשו למכור ביטוח", סיכמה.

סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז באר שבע והדרום, בירך גם הוא את המשתתפים ואת ראשי הלשכה ודיבר על החשיבות של החירות שחג הפסח מסמל, ובמיוחד בעולם העסקי: "יש לאפשר לכל אחד לקבל החלטה ללא הכתבה מלמעלה, והעיקר – לא לפחד להשתנות".

סו"ב דני קסלמן, יו"ר מחוז השרון: "לקראת חג הפסח הקרב, אאחל לכולנו חג שמח! שנצמח ונגדל ונמשיך בקשר המיוחד הקיים בין סוכני הביטוח. שהלשכה החזקה שלנו תצליח ותעמוד בכל האתגרים העומדים בפניה".

סו"ב נוגה עקל, יו"ר מחוז תל אביב והמרכז: "כשמדברים על חירות מדברים בראש ובראשונה על חירות המגיעה ממקום של ערכים, ממקום שכולו זך וטהור. אני מקפידה בכל החלטותיי לקבל אך ורק כאלה שאני שלמה איתן, ובמקרים רבים יש לי את הזכות להתייעץ עם גורמים מקצועיים ובסופו של דבר להביא את החירות בקבלת ההחלטות. זכיתי לפתוח קדנציה שנייה כיו"ר מחוז ת"א והמרכז של הלשכה וזו ההזדמנות להביא את החירות הפנימית שלי לעשייה למען הכלל, כי חרות מתכתבת עם עשייה. אני מאחלת לכל סוכנות וסוכני הביטוח בישראל שיזכו לצמיחה ופריחה לאורך כל השנה ולא רק בחג האביב".

עו"ד הילה צאירי, ממשרד עורכי הדין גדעון פישר ושות', מומחית בנושא ירושה ועריכת צוואה, דיברה על ההשקה בין עולם סוכני הביטוח לעולם עורכי הדין בתחומים אלה. "מחקרים מראים כי 80% מהאוכלוסייה המערבית נוטים להיות אופטימיים, כי הם לא מעריכים שתקרה להם תאונת דרכים, או שיהפכו לסיעודיים, או שימותו פעם. אנשים אופטימיים הם גם מצליחים יותר אבל הם גם פגיעים יותר, כי האופטימיות מטעה – לכן, כדאי להיות אופטימיים אבל כדאי גם שיהיה ביטוח".

היא סקרה את החשיבות של סעיף אריכות ימים בחשבון בנק משותף, כדי שבמקרה של מות אחד השותפים בחשבון, הוא לא יוקפא, ועל זכויות ידועים בציבור לאחר מות בן/ בת הזוג ועל מתן ייפוי כוח מתמשך לעו"ד. בנוסף, צאירי דיברה על חשיבות הצוואה גם אצל הורים לילדים צעירים: "למרות שתוחלת החיים הממוצעת גבוהה, תמיד יש הפתעות".

סו"ב יובל ארנון, חבר המועצה הארצית, הסביר את הנוסחה הכלכלית של "הסוכן ההוליסטי", שלדבריו זהו שמו של סוכן הביטוח העתידי. לדברי סו"ב ארנון, הנוסחה הכלכלית הישנה של מספר מכירות כפול פרמיה ממוצעת כפול שיעור העמלה שווה הכנסה לסוכן – אינה קיימת יותר. לדבריו, הנוסחה הכלכלית החדשה היא – לעטוף את הלקוח בכל מה שניתן למכור לו או שלא נאסר על הסוכן למכור לו. לדברי ארנון, בנוסחה החדשה הסוכן ההוליסטי ישלב בין העולם הישן – כל מוצרי הביטוח בהם הוא עוטף את הלקוח, לבין העולם החדש – מוצרים משיקים לביטוח כמוליסינג, מרקטפרו, הלוואות, צוואה, מימון חוץ בנקאי, מיחזור משכנתא: "מדד הנאמנות של הלקוח לא יימדד יותר במספר השנים שהלקוח נמצא אצל אותו סוכן, אלא במספר המוצרים שהוא רוכש ממנו", אמר ארנון והדגיש את חשיבות המפגשים הפרונטליים עם הלקוחות, כי "רק בפגישות קבועות ניתן להגדיל מכירת מוצרים ללקוח; כשנפגשים עם לקוח תמיד מוצאים צרכים חדשים. לכן, תמלאו את היומנים שלכם בפגישות", המליץ ארנון.

סו"ב ארנון השווה את המעטפת שצריך הסוכן להעניק ללקוח שלו לממ"ד: "כסוכן הוליסטי, אתה צריך לעטוף את הלקוח שלך בהרבה שכבות של מוצרים; אם הענקת לו רק מוצר אחד או שניים – הוא לא מוגן. אם הענקת לו הרבה מוצרים, ומוצר אחד יורד, גם הפגיעה בסוכן עצמו קטנה יותר. אם בעבר יכולנו למכור ביטוח אחד ללקוח ולהתפרנס ממנו כל החיים, היום המצב שונה לגמרי; הלקוח הופך להיות ליחידת הרווח של הסוכן – הוא עטוף בהרבה מוצרים שכל אחד מניב רווח קטן לסוכן, ואם תדע לנהל אותו נכון, הפרנסה שלך מובטחת. הלקוח מחפש היום מקום אחד ומקצוען אחד. פגישות וטכנולוגיה – זו הדרך להצלחה", סיכם ארנון.

פרופ' יעקב (ג'יי) לביא, מנהל היחידה להשתלות לב במרכז הרפואי "שיבא" תל השומר, ריתק את הנוכחים בהרצאתו על החידושים בתחום ההשתלות, תרומות איברים, לב מכני וקצירת אברים להשתלות בסין מנידונים למוות. בסיום האירוע החגיגי הודה נשיא הלשכה סו"ב רוזנפלד לפעילי הלשכה וגם לח"כ נורית קורן, אותה כינה "ידידת הלשכה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email