ליצמן בכנס הבריאות של הלשכה: "הרפורמה של סלינגר בסיעוד – חבלה"

בכנס הלשכה תקף שר הבריאות יעקב ליצמן את הרפורמה של סלינגר בביטוח הסיעודי והבטיח להיאבק בה, גם במחיר משבר ממשלתי. יואל זיו: "אזרחי ישראל מממנים מכיסם 40% מתקציב המדינה לבריאות – השיעור הגבוה ב־OECD"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"יש לי הסכמה אתכם, סוכני הביטוח – שנינו נגד סלינגר. פניתי לשר האוצר ואמרתי לו שלא יכול להיות שבימים אלה, בהם אנו דנים על הביטוח הסיעודי, המפקחת תעשה מהלך חד צדדי לקראת ה־1 ליולי, ותכניס הסדרים חדשים לביטוח הסיעוד. זו חבלה ואני לא אתן לזה יד. דיברתי על כך גם אתמול בלילה עם שר האוצר. ההבדל ביני ובין סלינגר הוא שהיא לא שר ואין לה אג'נדה; אני שר ויש לי אג'נדה".

כך אמר היום שר הבריאות יעקב ליצמן בכנס הבריאות של הלשכה, בו השתתפו כ־700 סוכני ביטוח. ליצמן הבטיח: "אני בעזרת השם אדאג לכך, שההסכם הקואליציוני הכולל ביטוח סיעוד ממלכתי מה־17.1.1, יתקיים גם אם המשמעות של זה היא להגיע למשבר ממשלתי. אני לא מתכוון לוותר על זה, ואז יאלצו לחפש מתווך אחר עבור נתניהו. תפקידנו לשפר את חייהם של האזרחים הוותיקים, ששילמו כל חייהם לביטוח לאומי, ואין שום סיבה שהילדים יאלצו גם לממן את הסיעוד של הוריהם".

ליצמן. "ההבדל ביני ובין סלינגר הוא שהיא לא שר ואין לה אג'נדה"
ליצמן. "ההבדל ביני לסלינגר הוא שהיא לא שר ואין לה אג'נדה" | צילומים: ליאת מנדל

הבירוקרטיה איומה

בהתייחסו למערכת הבריאות הציבורית, אמר ליצמן: "כיום החוק קובע ששיעור שירותי ה־MRI ייקבע לפי שיעור האוכלוסייה, ועל כך יש לי מחלוקת קשה עם משרד האוצר. הבירוקרטיה במערכת הבריאות הישראלית היא איומה, ואנחנו יכולים לשנות את זה. לצד הרעות במערכת הבריאות הישראלית יש גם נקודות חיוביות רבות," אמר ליצמן; "כך למשל ישראל ממוקמת במקום הרביעי בעולם מבחינת תוחלת חיים, כמו כן הריפוי בישראל מסרטן הוא מהגבוהים בעולם. תפקידנו להמשיך את ביטוחי הבריאות, להגדיל את סל הבריאות, ולאפשר לכל אדם בישראל לקבל שירותים ותרופות מצילות חיים, גם אם אינן נמצאות בסל. כשר הבריאות חלה עליי החובה להוריד את המחירים האלה ולאפשר לכל אזרח הנגשה לתרופות. אני מקווה שנגיע להסכם בשבועיים הקרובים עם משרד האוצר בעניין זה, אנחנו קרובים מאוד לכך".

זיו. "הגיע הזמן שמדינת ישראל תגדיל את שיעור ההוצאה הציבורית"
זיו. "הגיע הזמן שמדינת ישראל תגדיל את שיעור ההוצאה הציבורית"

להגדיל את התקציב

יואל זיו, יו"ר הוועדה לביטוחי בריאות וסיעוד בלשכת סוכני ביטוח, אמר בכנס: "מערכת הרפואה הישראלית זקוקה לרפורמה אמיתית. במערכת בה הרפואה הנה מן המתקדמות בעולם, אין שום סיבה שהאזרח ימתין חודשים לתור עבור ניתוח, חודשים רבים לבדיקת MRI, תוך כדי מסכת השפלות של אישורים מהרופא הבכיר, או הרופא המחוזי. אין שום סיבה שאזרחי ישראל יממנו מכיסם 40% מסך תקציב המדינה לבריאות, וזאת בנוסף לתשלומי הביטוח הלאומי – השיעור הגבוה ביותר בגוש מדינות ה־OECD. הגיע הזמן שמדינת ישראל תגדיל את שיעור ההוצאה הציבורית, תדאג לרכישת מכשירי דימות מתקדמים, תדאג לרובוטים לניתוחים ותעשה רפורמה במערכת הציבורית על מנת שהמימון שלנו כאזרחים יקטן, תוך כדי קיצור תורים וזמינות גבוהה. זאת הרפורמה הנדרשת – לא רפורמה שצפויה לפגוע ברפואה הפרטית. לא רפורמה שאינה מאפשרת לאזרח לבחור לעצמו את הביטוח המתאים עבורו ושוללת ממנו את הביטחון שבעת הצורך יזכה לשירות הרפואי הטוב ביותר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email