הרשות לחברות הביטוח: לא לדחות תביעות של דיירי הבניין שהתמוטט בחולון

בנוסף, הרשות ביקשה מהחברות לשקול תשלום מקדמות לשכר דירה. סו"ב קובי צרפתי: "הלשכה לפעול לשינוי נוסח הפוליסה התקנית של ביטוחי דירה כך שתכלול גם כיסוי ל'התמוטטות' מבנה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רשות שוק ההון פנתה אל חברות הביטוח שמבטחות דיירים/בעלי דירות בבניין שהתמוטט בחולון לפני כחודש וחצי, וביקשה מהם שלא לדחות על הסף תביעות של מבוטחים מהבניין. פניית הרשות נעשתה לאחר שפורסם כי מספר חברות דחו את התביעות בטענה שהפוליסה אינה מכסה התמוטטות בניין.

במכתב שהעביר אוהד מעודי, סגן בכיר לממונה על שוק ההון, למנכ"לי החברות, הוא מנחה אותם כי "לעמדת הרשות, עד לסיום הבירור הסופי בעניין הנסיבות שהובילו להתמוטטות, אין מקום לדחות תביעות של מבוטחים".

אם האירוע יוגדר כתאונה, יש סיכוי לכיסוי הנזקים | צילום: shutterstock

עוד כותב מעודי, כי "הרשות תמשיך ללוות את הליך הבירור האמור, לרבות בחינת השאלה האם במקרה האמור התרחשה 'התפוצצות', המנויה בסיכונים המכוסים במסגרת הפוליסה התקנית בדירה (תקנות הפיקוח על עסקי ביטוח – תנאי חוזה לביטוח דירות ותכולתן, התשמ"ו-1986)".

הלשכה תומכת

בנוסף, מבקש מעודי ממנכ"לי חברות הביטוח: "בנסיבות אלה ולאור מצב המבוטחים בימים אלה, שרבים מהם נותרו ללא כל קורת גג, נבקשכם לשקול תשלום מקדמות לשכר דירה חלופי בהקדם האפשרי".

מעודי מדגיש, כי בכל מקרה "מצופה מהחברות לפנות למבוטחים אשר דירתם מצויה בבניין שקרס ובבניין הצמוד לו וטרם פנו באופן עצמאי לחברה, ולעדכן אותם בדבר קיומו של הביטוח בחברתם".

בתגובה, מסר סו"ב קובי צרפתי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה, כי "לשכת סוכני הביטוח מקבלת בברכה את פניית הממונה לחברות הביטוח ותומכת בעמדתו. במקביל ממשיכה הלשכה לפעול לשינוי נוסח הפוליסה התקנית של ביטוחי דירה כך שתכלול גם כיסוי ל'התמוטטות' מבנה".

הנוסח החדש מגובש בימים אלה בידי סו"ב צרפתי בסיוע יועצים חיצוניים ללשכה מתחום שמאות המקרקעין והביטוח. בימים הקרובים תועבר הצעת הלשכה לנוסח החדש לרשות שוק ההון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email