"השאיר מורשת מפוארת": צער עמוק בעקבות מותו של סו"ב יוסי מנור

נשיא לשכת סוכני הביטוח בשנים 2001־2007 ויו"ר מטה אירופה ואוקיאניה ב־MDRT נפטר בשבוע שעבר לאחר מאבק במחלה קשה; נשיאי הלשכה וחבריו סוכנות וסוכני הביטוח סופדים לו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קהל גדול של סוכנות וסוכנים, מנכ"לים ובכירים בחברות הביטוח ובתי השקעות, חברים ובני משפחה, ליוו ביום שישי האחרון את סו"ב יוסי מנור ז"ל בדרכו האחרונה. מנור (75) נפטר במפתיע לפני שבוע, בעקבות מחלה קשה שהכריעה אותו זמן קצר לאחר גילויה. לפני שלושה שבועות מנור ז"ל השתתף בישיבת המועצה הארצית של הלשכה והרים עם חבריה כוסית לקראת חג הפסח.

מנור שימש כנשיא לשכת סוכני הביטוח במשך שש שנים רצופות (2001־2007), והיה מוערך מאוד בענף הן בזכות הידע הנרחב המקצועי שלו והן בזכות אישיותו.

בין השנים 2014 ל־2016 כיהן כיו"ר MDRT ישראל וקידם מאוד את ישראל בארגון העולמי היוקרתי. גם ב־MDRT העולמי היה מנור מוערך מאוד ונשא בארגון בתפקידים בכירים: בשנתיים האחרונות שימש בתפקיד הבינלאומי כיו"ר מטה אזורי של אירופה ואוקיאניה וכחבר ועדת ההיגוי של לשכות הסוכנים באירופה.

נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק

"אבד לנו חבר יקר שעשה רבות לקידום מעמד סוכני הביטוח בארץ ובחו"ל. יוסי היה אדם עם ערכים, איש משפחה מדהים ואיש מקצוע מעולה. מהראשונים בענף שחרט תחת דגלו עמלות + שכ"ט. ייצג אותנו בכבוד ענק ובאכפתיות גדולה בכל מוסד ובכל תפקיד רשמי אותו עשה. אישית התייעצתי עימו רבות, דעתו נחשבה בעיני.

"יוסי יקר, אתה תחסר לי מאוד. השארת מורשת מפוארת, חוכמתך תמשיך ללוות אותי".

שלמה אייזיק. צילום: דוברות שלמה אייזיק

סו"ב מוטי קינן, נשיא הלשכה לשעבר

"דרכינו הצטלבו לאורך עשרים וחמש שנה. תקופה ארוכה ומשמעותית של עשייה, חברות והערכה. הייתה לי הזכות במהלך תקופה זו להכיר את מעלותיך הרבות, הן כאיש ציבור העושה לילות כימים למען סוכני הביטוח והן כאיש משפחה חם ואוהב.

"ברגע קשה זה חולפות לנגד עיניי תמונות רבות שלך. תמונות של אדם עשיר בידע וביכולות, בעל  יכולת ביטוי ייחודית וגאווה גדולה על היותו סוכן ביטוח. מדור הנפילים, שעיצב את דרכם של סוכני הביטוח ותמיד נלחם כדי לחזקם ולהעצימם. כל תפקיד שלקחת על עצמך מילאת במקצועיות, ברצינות ובמחויבות. והיו הרבה מאוד תפקידים כאלו בלשכה, בארגון MDRT העולמי והאירופאי, בביפאר ועוד.

"היית מודל חיקוי לשליחות ציבורית, לעשייה מעוררת השראה, למנהיגות מקצועית וערכית. החיוך שלך היה מסימני ההיכר שלך. חיוך שבא מכל הלב, שתמיד שבה את לבם של הסובבים אותך. גם את דעותיך הנחושות לעולם לא נשכח. דעות אשר באו לידי ביטוי בנאומים סוחפים, בדברי טעם אשר ריתקו רבים. כשיוסי דיבר, היה ברור לכולנו כי נזכה לתובנות חכמות, לניתוחים מעמיקים במגוון רחב של סוגיות ביטוחיות ואחרות.

"ידענו גם הרבה מאבקים ציבוריים בשם ולמען סוכני הביטוח. ראית את עצמך כמי שמחויב תמיד לעמוד בחזית למענם. לא נרתעת מאתגרים, נהפוך הוא. ראית בהם הזדמנויות, השכלת להפוך אותם מסיכונים לסיכויים, למציאת פתרונות ותהליכים אשר יפתחו אופקים חדשים לסוכני הביטוח.

"השנים חלפו אבל אתה בשלך. לא נח לרגע בעשייה ציבורית, בטיפוח ממשיכי דרכך בסוכנות, בכל משימה שאליה נתבקשת. איש אשכולות, מאז ולעולם. 

"נסיבות החיים אף הובילו אותנו לגור קרוב אחד לשני. הזדמנות נוספת להמשיך את הקשר רב-השנים, כולל הקשרים בין המשפחות. להיפגש מעת לעת, להחליף חוויות, לנצור רגעים קסומים מהעבר. ושוב, בכל מפגש, בכל שיחה, היית יוסי האכפתי, הפעלתן, הנמרץ, מלא אמונה ודעת.

"יוסי, היית אחד מעמודי התווך של ענף הביטוח בישראל, אבל לפני הכל – אדם וחבר משכמו ומעלה. ארץ ישראל היפה, הטובה והערכית. תחסר לי מאוד, תחסר לכולנו.

"תודה לך על הכל. נוח על משכבך בשלום".

מוטי קינן | צילום: באדיבות הלשכה

סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא הלשכה לשעבר

"מותו של יוסי הכה בי בהלם ובתדהמה גדולה. נפגשנו קצת לפני פסח במועצה הארצית אליה הוזמנו נשיאי הלשכה לשעבר ושוחחנו על סוגיות הענף שבהן יוסי היה מעורב גם שנים רבות לאחר שסיים את כהונתו כנשיא הלשכה מתוקף היותו בכיר ב-MDRT אירופה.

"כאשר נבחרתי לנשיאות הלשכה הקמתי את הוועדה המייעצת לנשיא בראשות נשיא קודם נוסף אודי כץ יבדל"א  ויוסי מיד נירתם והיה חבר בכיר, מוביל ודעתן בוועדה.

"גם כשיוסי לא תמיד הסכים לדעת אחרים הוא ידע להביע זאת בנועם בחיוך, במכובדות ובמקצועיות, תמיד לגופו של עניין ולא לגופו של אדם.

"בשיחותינו יותר מפעם אמר לי כי 'מועדון נשיאי הלשכה' הוא קטן ומצומצם ועלינו להקפיד בכבודם של נשיאי העבר למען הווה ועתיד הלשכה וכעת לצערי המועדון הצטמצם אף יותר.

"במהלך כהונתי אירחנו את בכירי מועדון ה-MDRT מחו"ל ומחמיא היה לשמוע איך הם מדברים על יוסי גם שלא היה נוכח באותם רגעים.

"יוסי הביא כבוד למקצוע סוכן הביטוח ויחסר לענף שכה אהב ,לסוכנים למשפחתו, לי ולכולנו".

ליאור רוזנפלד. צילום: איי אבירן/באדיבות הלשכה

סו"ב סמי זילכה

"יוסי ידידי וחברי היקר. עצוב לשמוע שאתה לא איתנו. חסיתי בצלך לאורך שנים, הן כחבר לשכה, הן כיו"ר ועדת כספים בהיותך נשיא הלשכה ובחברות ארוכה לאורך שנים. קשה להאמין שנקטפת בשיא עשייה. היית איש משפחה למופת. איש ביטוח ענק.

"פעלת רבות למעננו הסוכנים וייצגו אותנו בכבוד בלשכה, ב-MDRT בביפאר ואיפה לא.

"נוח על משכבך בשלום. יהי זכרך ברוך לעולמי עולמים. ולמשפחת מנור, זיוה, הילדים, הנכדים וכולם –  שלא תדעו צער".

סו"ב דביר רפ, סגן ומ"מ יו"ר המועצה הארצית ויו"ר סניף חדרה

"עצוב לי מאוד. קיבלתי בתדהמה ובעצב רב את הבשורה המרה על פטירתו של נשיא לשכת סוכני הביטוח יוסי מנור. ששי בנו של יוסי עדכן אותי. עלו דמעות בעיניי ופשוט לא האמנתי, הרי בדיוק לפני כמה שבועות נפגשנו פעמיים, בכנס MDRT ובישיבת המועצה הארצית והכל היה נראה בסדר גמור. כך לפחות חשבתי.

"יוסי היה נשיא כבוד של הלשכה, לא סתם ניתן לו התואר נשיא כבוד, באמת הגיע ליוסי כל הכבוד שבעולם כיוון שכל חייו ועד מותו תרם ופעל במרץ רב וללא לאות למען סוכני הביטוח בישראל, בלשכה, ב-MDRT ובביפאר, וכל זאת בהתנדבות מלאה. ליוסי פשוט זרם דם של נתינה בוורידים.

"כל כך אהבתי את יוסי, פשוט אדם מיוחד מעורר השראה שאי אפשר להתעלם ממנו. כשאמרו את המשפט 'דברי חכמים בנחת נשמעים' התכוונו אליו. תמיד נאם דברי חכמה בנחת, ברוגע, בנועם ובשקט האופייניים לו וכל הנוכחים היו מרותקים.

"כשהתחלתי את תפקידיי השונים בלשכה הוא דאג להתקשר אליי ולייעץ לי וביקש שלא אתבייש ושאתקשר בכל עת. רפ ג'וניור הוא קרא לי, אימצתי את הצעתו ובאמת דאגתי לדבר איתו לעיתים קרובות ולהתייעץ איתו על נושאים רבים, והפכנו חברים טובים.

"היו לנו שיחות רבות על עתיד סוכני הביטוח בכלל ועל סוכני הביטוח הצעירים בפרט ובכולן הביע ביטחון רב בקיומנו ובשליחות החשובה שלנו עבור קהל מבוטחינו ובכל פעם נפעמתי מהרעיונות והפתרונות הרבים עליהם חשב.

"לישיבת המועצה האחרונה הוא נעתר לבקשתה של חברתו הטובה יו"ר המועצה הארצית סוכנת הביטוח שוש כהן ודאג להגיע במיוחד להשתתף ולנאום. כשפגש אותי חיבק אותי ובירך אותי על תפקידי החדש כסגן וממלא מקום יו"ר המועצה הארצית, מאוד התרגשתי והודיתי לו.

"אפילו בדמיון הכי פרוע לא העליתי על דעתי שזו תהיה הפעם האחרונה שניפגש.

"יוסי, איבדתי חבר יקר. אתה תחסר לי מאוד. היית בשבילי דמות להשראה שכל כך אהבתי והערצתי. תנחומיי לכל משפחת מנור היקרה. יהי זכרך ברוך לעד"

סו"ב שוש כהן-גנון, יו"ר המועצה הארצית

"'חברות וחברים שלי'. כך היה פותח יוסי את דבריו בכל נאום ובכל הרצאה.

"יוסי אהוב ויקר, אנחנו כאן כואבים ועצובים כל כך, כי לא נתפס. יוסי, חבר, מנהיג, איש משפחה למופת ובעיקר אבא לשי, קרן ועדי וסבא גאה, דואג ואוהב.

"יוסי אוהב אדם, הנכונות להדריך להסביר לעזור בכל נושא בו נשאל, רהוט ובעל מקצוע לעילא, ישר וחבר אמיתי.

"יוסי ילד הישיבה שהגיע לתחום הביטוח התמקצע בו והיווה את מרכז חייו הקים סוכנות לביטוח מפוארת וילדיו קרן ושי איתו.

"ועל כל אלה נוספה תרומתו הרבה ורבת השנים – פועלו בשלל התפקידים שנשא למען קהילתנו לשכת סוכני הביטוח ועד היבחרו לנשיא הלשכה בה כיהן בין השנים 2001-2007, בשנים אלו נוצרה חברותנו האמיצה כאשר עמדתי לצידו כיו"ר המחוזות.

"כאשר כתב את הנאומים היה נותן לי לקרוא קודם, מה את אומרת שוש, בסדר? זה תמיד היה בסדר. כי לא היה כמוהו, על הוורבליות, על הרהיטות, יכול היה לקום ולשלוף נאום בדקה.

"בשנתיים האחרונות פעל יוסי בתפקיד הבינלאומי הבכיר כיו"ר המטה האזורי של אירופה ב-MDRT העולמי, גם כאן עשה חייל ועליו הייתה גאוותו.

"לפני חודש, ערב פסח, התקיימה ישיבת מועצה. קודם לכן התקשרתי ליוסי: 'יוסי אתה בא לברך לשאת דברים, אתה נשיא כבוד', יוסי אמר: 'את מזמינה – אני בא'.

"כמו תמיד, דבריו החכמים הדהדו באולם. הוא קרא לאחדות, לחברות לשילוב ידיים כי רק כך מנצחים.

"אבל אתה לא ניצחת, לא ניצחת את המחלה הארורה ונקטפת כל כך מהר.

"יוסי, לנצח נישא אותך בליבנו ונזכור אותך. אני מסיימת כפי שהיינו מסיימים את שיחות הטלפון הארוכות והרבות שלנו: 'אני אוהב אותך שוש, אוהבת אותך יוסי'.

"תהא נשמתך צרורה בצרור החיים".

שוש כהן | צילום: יעקב בן שלוש

סו"ב יפית תמיר, חברת המועצה הארצית וחברה בוועדת הפיננסים

"את יוסי חברי הכרתי באריה חברה לביטוח. היינו קבוצת סוכנים צעירה נמרצת וחרוצה, בתחילת דרכה בעולם הביטוח. יוסי החל פעילותו בלשכה בוועדה לביטוח חיים וראה בלשכה גוף חשוב ביותר שידאג לסוכן הביטוח הקטן והגדול וייתן כלים להצלחה בשוק שהחל כבר אז להשתנות.

"מקצועיותו חריצותו יושרו ומסירותו לתפקידים אותם מילא במהלך כל השנים השאירו חותם אישי ומקצועי, היוו ומהווים אבני דרך לענף כולו.

"יוסי מנור חברי היקר והאהוב כאח לי איננו. הלוויה הייתה עצובה וכואבת. ההלם הגדול על לכתך נשקף מעיני הנוכחים הרבים שליוו אותך בדרכך האחרונה ולא הפסיקו לדמוע. גם השמיים בכו על לכתך הפתאומית.

"משפחה אוהבת, כואבת ומחבקת, חברי ילדות, חברים למקצוע, חברים לדרך, חברים למסע החיים מכל תחנה ותחנה בחייך, והיו רבות. הספקת כה רבות בעשייה מבורכת וללא לאות. לעולם לא אמרת נואש ונלחמת בקנאות על עקרונותיך. והכל למען המקצוע – סוכן ביטוח.

"דאגת למשפחה הנהדרת שבנית, לזיוה רעייתך, לשי, לקרן ועדי ילדיך ולנכדים כולם אשר מילאו את חייך בנחת ובשמחה אין קץ דרכם חזרת לילדותך וזרחת מאושר עצום. מצאת זמן לכל. הקשבת בקשב רב לכל אחד ולא השבת פניו ריקם. היית יוסי של כולנו בכל תפקיד ותפקיד אותו מילאת בגאווה, ידע עצום סבלנות אין קץ ומקצועיות הראויה להערכה רבה מאוד.

"אתה אחד מעמודי התווך של תעשיית הביטוח בארץ ובעולם. כך בדרכך שלך שמת את מדינת ישראל על מפת הביטוח באירופה ובעולם כולו. ייצגת אותנו נאמנה בכנסים רבים בכל מקום בעולם. תקצר היריעה להכיל את פועלך הרב. 

"נפרדת ממך בלב שבור ובכאב גדול. איבדתי חבר אמת. חברות רבת שנים. ארבעה עשורים. החיוך המרוח תמיד על פני הילד שלך והצחוק המתגלגל בכל שיחה ושיחה שלנו ילכו איתי לתמיד. הותרת מאחוריך מורשת מכובדת ותמונות רבות למזכרת.

"חבר אתה חסר. תנוח בשלום על משכבך חבר יקר ואהוב שלי".

תמיר. צילום באדיבות הלשכה

סו"ב יובל ארנון

"את יוסי מנור פגשתי לראשונה בשנת 2005 לערך, הגעתי אליו ללשכת סוכני הביטוח במשכנה הישן לפגישה מקצועית, חבר משותף המליץ בפניו לשמוע אותי וכך נקבעה בנינו הפגישה. בתקופה ההיא לא הייתי פעיל בלשכה אך רציתי לקדם את נושא התכנון הפיננסי ובעזרת הלשכה לנסות להנחילו לכמה שיותר סוכני ביטוח.

"הגעתי ללשכה ונכנסתי לחדרו של נשיא הלשכה יוסי מנור, ותוך שתי דקות נוצרה כימיה שעד ימיו האחרונים ליוותה את שנינו, השיחה זרמה וקלחה, הצגתי לו את תפיסתי בנושא המקצועי עליו באתי לדבר איתו, ויוסי כאיש מקצוע אשר שלט ברזי ביטוח החיים ובשאר הביטוחים, פיתח איתי שיחה קרוב לשעתיים בכל הקשור כיצד מקדמים את סוכני הביטוח, כאשר הימים הם מיד בסיום מסקנות ועדת בכר בה יוסי השקיע ימים כלילות בייצוג האינטרסים של סוכני הביטוח ולקוחותיהם.

"למעשה מפגישה זו החלה להירקם בנינו חברות אמיצה שרק התחזקה וגדלה שהחלתי בפעילותי בלשכה בתחום ביטוח החיים והפנסיה עד לתפקידי כיו"ר הוועדה בתחום זה. לאורך כל הדרך היינו בקשר עמוק. יוסי דעתן ומקצועי מחווה דעתו, לא פעם ויכוחים ערים על בסיס מקצועי בלבד, אבל תמיד נפרדים בחיבוק ונשיקות. אני הייתי קורא לו 'יוסיניו' והוא היה קורא לי 'יובלצ'יק' ומידי פעם איזה משפט באידיש. והקשר רק התחזק, עד שלהפתעתי אף הרים לי יום אחד טלפון וביקש להיות חבר מהמניין בוועדה לביטוח פנסיוני אשר עמדתי בראשה, אני כמובן קפצתי על המציאה, לא כל יום מזדמן איש מקצוע ברמתו לוועדה, כולל ההסתכלות הבינלאומית שהייתה לו לאור תפקידיו בארגון הMDRT- וחברותו בביפאר.

"בכל יום הולדת שוחחנו בטלפון, הוא מתקשר אלי, אני אליו, צוחקים, מקשקשים על המקצוע, על נסיעות לחו"ל, על הרגולציה ועל הנעשה בלשכה. בפעם האחרונה בה נפגשנו היה בכנס הסוכנויות שנערך בראשון לציון, התחבקנו וצחקנו, ואף בסיום הרצאתי אמר לי 'רק בשביל זה היה כדאי להגיע היום' וצחק בקול גדול.

"בערב פסח האחרון שוחחנו, איחלנו אחד לשני ולמשפחות הרבה בריאות, צחקנו כרגיל, הבטחנו להיפגש בקרוב ולדון בשוטף, וזהו, הכל נגמר. פשוט עוד לא מעכל שיותר לא נדבר, נצחק, נחליף דעות מקצועיות, חוויות מחו"ל ועוד ועוד.

"יוסי מנור, נשיא של כבוד, השאיר את חותמו בענק על תחום הביטוח בארץ וגם בארגונים בינלאומיים בתחום זה, ורק הוכיח מחדש כי השילוב של איש מקצוע ברמה הגבוהה ביותר יחד עם נשמה גדולה והרבה הומור, הוא אכן השילוב המנצח וכך גם אזכור אותו לעד.

"יהי זכרו ברוך".

יובל ארנון | צילום: באדיבות הלשכה

סו"ב מושיק בן פורת

"יוסי איש יקר, למרות שיעור קומתך היית כמגדלור עבור ציבור הסוכנות והסוכנים בישראל ובאירופה. איש חכם מאד שצפה אירועים ותרחישים עוד לפני שקרו ודאג לעשות הכל כדי שהם יועילו לציבור הסוכנים.

"היית מודל, דוגמא ומתווה דרך למרביתנו. תודה על כל פועלך עבורנו.

"נוח בשלום על משכבך והיה מליץ יושר לכל עם ישראל".

מושיק בן פורת | צילום: גיא קרן

סו"ב אלי לוגשי

"למשפחת מנור, צר לי מאוד היה לשמוע על פטירתו של יוסי ז"ל. הכרתי את יוסי מתחילת דרכו בענף הביטוח, היינו בעשרות כנסים ובנסיעות לחו"ל, הבנים שלנו למדו יחד במחזור הראשון של המכללה האקדמית לביטוח.

"רק לפני מספר שבועות נפגשנו במלון אלמא זיכרון יעקב בכנס מוצלח של ה-MDRT.

"יהי זכרו ברוך ושינוח על משכבו בשלום".

סו"ב רים שוקחה, סגנית נשיא הלשכה

"לא קל לי להזכיר את יוסי מנור ז"ל. איש עם תרומה רבה לענף הביטוח לא רק בלשכה או בארגון ה-MDRT, אלא כבן אדם שדאג ועזר להרבה סוכני ביטוח בארץ ובעולם, אימץ את עקרון האדם השלם בארגון הMDRT- והיה אב מדהים וסבא עוד יותר, בעל מצוין, סוכן ביטוח מקצועי, ואיש מצליח.

"אני הכרתי את יוסי בטיול בחו"ל עם חברת ביטוח בתחילת דרכי, אז הייתי לבד ולא הכרתי הרבה סוכנים, הוא דאג לי ודאג שאתחבר עם השאר, בלינו יחד בכיף גדול.

"הוא תמיד ידע להתבטא טוב מאוד ולדבר ברוגע, ולייעץ לסביבה. נאם בכנסים חשובים וידע לשקף את הדברים בצורה מעולה.

"הבחירה של ארגון ה-MDRT שיהיה יו"ר אירופה ואוקיאניה לא באה במקרה, יוסי היה סוכן ביטוח מיוחד עם אישיות מדהימה ועם לב ענק.

"יהי זכרו ברוך".

רים שוקחה. באדיבות המצולמת

סו"ב אשר סייפר, לשעבר חבר מועצה ארצית ויו"ר המכללה לפיננסים וביטוח

"יוסי, מנהיג וגם חבר לדרך. הכרנו את יוסי מנור כמנהיג אמיתי, שידע לנתב את הספינה במים גועשים, וכחבר לדרך, מקור להשראה ולקבלת עצה, מוכן לשמוע ולהביע את דעתו בצורה הטובה ביותר.

"ליוויתי את יוסי בתקופה שכיהן כנשיא הלשכה בין השנים 2001-2007. זו הייתה אחת מהתקופות הסוערות של הלשכה, בין היתר עברנו את הדיונים  ברפורמה הרחבה ביותר שנגעה לשוק ההון והביטוח , ועדת בכר.

"יוסי עמד בראש המחנה, וידע לגייס אנשי מקצוע ופעילים על מנת למנוע פגיעה בציבור וגזירות קשות ביותר לסוכנים הפועלים בענף.

"פעלנו מול הניסיון שהובילו בעלי אינטרסים לאפשר לגורמים כלכליים בעלי עוצמה אדירה להיכנס לשיווק מוצרי ביטוח.

"יוסי פעל בשקט ובקור רוח, בנה מודל המאפשר מצד אחד לתת מענה לאינטרס הציבורי הרחב, וגם מאפשר לנו, סוכני הביטוח, להמשיך לפעול לטובת הלקוחות שלנו.

"הוא ידע להתנהל כך שחלק גדול מהגזירות שהתכוונו להנחית נגנזו, ויחד עם זאת נפתח הפתח לסוכנים לעסוק בפיננסים. בתקופה קריטית זו הלשכה פעלה מול מגוון גורמים שלטוניים, במשרדי הממשלה ובכנסת. יוסי מנור התנהג תמיד בצניעות מבלי להתרברב.

"גם כאשר הרוחות סערו, דגל כל הזמן בהתנהגות מאופקת, קורקטית ומכבדת.  כך ניתן להגדיר את התקופה שיוסי עמד בראש המערכת, תקופה של התנהלות עניינית ומכבדת".

סו"ב מיכל וינצר, מ"מ נשיא הלשכה

"יוסי יקר שלנו, כל כך קשה ולא נתפס לחשוב שאתה כבר לא איתנו. הכרתי אותך בתחילת דרכי בעולם הביטוח כסוכנת צעירה וחדשה, כבר אז היית סוכן מוערך וכיהנת כיו"ר הוועדה האלמנטרית.

"זכור לי איך הסתכלתי עליך בהערצה גדולה  כמוקד ידע מקצועי בעל אישיות כובשת וכמגדלור אליו יש לשאוף. לאורך השנים נפגשנו באין ספור אירועים, כנסים, מפגשים, ואתה כדרכך בנעם ובאכפתיות שואל, מתעניין, מייעץ, תמיד בשלווה בחיוך ובייחודיות שלך.

"כאשר ליווינו את אריה אברמוביץ חברנו בהתמודדות לנשיאות הלשכה, חלקנו יחד מאות שעות בנסיעות בכל הארץ. בתקופה זו, כשראיתי אותך מתרוצץ ונפגש עם מאות סוכנים וסוכנות, הבנתי עד כמה אתה מוערך ומהווה עבור רבים מודל לחיקוי.

"בכל מקום אליו הגענו, סוכנים וסוכנות ביקשו את קרבתך, עצתך, המלצה או טיפ מקצועי כזה או אחר. אתה, כהרגלך ענית לכולם בסבלנות, בחיוך, באורך רוח צנוע אבל עם עוצמה שאין שנייה לה בעולם הביטוח.

"בכנס MDRT בהונג קונג חוויתי בדרך נוספת את הכבוד לו זכית בעולם הביטוח הבינ"ל, לצד היותך איש משפחה מדהים, בעל אוהב ומפרגן לזיוה  אבא חם דואג ומגונן לשי, קרן ועדי וסבא רגיש ומאוהב.

"יום הולדתך חל במקביל לאדם בני, ובאופן מקרי יצא לנו להיפגש פעם או פעמיים במסעדות לחגיגה, ואתה הוקפת בבני המשפחה המביטים בך בהערצה ואהבה שאין כדוגמתן.

"הלב הגדול והרחב שלך בא לידי ביטוי גם במסגרת עמותת 'גיבורים קטנים' אליה הצטרפת ותרמת בכל דרך, תמיד בצניעות בענווה ברוחב לב ובחיוך גדול.

"אֵיפֹה יֶשְׁנָם עוֹד אֲנָשִׁים כְּמוֹ הָאִישׁ הַהוּא אֲשֶׁר הָיָה כָּעֲרָבוֹת הַבּוּכְיוֹת.

"הייה שלום יוסי יקירי ,כבר מתגעגעת, נוח בשלום על משכבך".

סו"ב מיכל וינצר | צילום: גיא קרן

משפחת מנור

"חברות וחברים יקרים,

"הקפתם אותנו בחום ואהבה בהלוויה ובמהלך השבעה. שיתפתם אותנו בסיפורים האישיים וברגעים המיוחדים שהיו לכם עם אבא ז"ל, בעזרה האישית, בהתייעצויות המקצועיות, ברגעי הביחד, בכנסים ובטיולים.

"מרכז עולמו של אבא היה עולם הביטוח ב־ 46 השנים האחרונות, הן כסוכן ביטוח, כמנטור וכפעיל בשלל תפקידים בלשכת סוכני הביטוח, החל משנות ה־80 בהעברת קורסים במכללה ודרך פעילות במחוז כיו"ר הוועדה האלמטרית ובשיאו כנשיא לשכת סוכני הביטוח בארץ ויו"ר MDRT אירופה.

"אבא הקים סוכנות לביטוח מפוארת, רבבות לקוחות שאבינו ליווה אותם בכל צעד בחיים כואבים והמומים.

"אנו מודים לכל החברות, החברים, והלקוחות על התמיכה.

"אנחנו מתגעגעים, זכרך בליבנו לעד.

זיוה, שי, קרן ועדי מנור".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email