השבוע זה קורה: כנס הבריאות הארצי של לשכת סוכני הביטוח

הציפייה בלשכה לשיא של משתתפים בכנס שיעסוק, בין השאר, ברפורמות הגדולות הצפויות בתחום; מתח לקראת פרסום סקר שביעות הרצון לאור התוצאות הצמודות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עד יום ד' בשבוע שעבר נרשמו למעלה מ-600 סוכנים וסוכנות לכנס הבריאות הארצי של לשכת סוכני הביטוח שיתקיים ביום שני הקרוב, ה-11 ביולי, באקספו גני התערוכה. לדברי סו"ב נחמה גולדווסר, הציפיה היא לשטף נרשמים נוסף של הימים האחרונים שלפני הכנס. "יש ציפייה להשתתפות שיא ולהרשמה של עוד כ-150 סוכנים".

בכנס, שיתקיים תחת השם "טכנולוגיות ורפורמות הרצוי והמצוי", ישתתפו גם שתי חברות כנסת – עידית סילמן, יו"ר ועדת בריאות; ואפרת רייטן, יו"ר ועדת עבודה ורווחה. כמו כן, יישאו דברים ראשי המרכזים הרפואיים הדסה ועין כרם ויו"ר איגוד הרופאים העצמאיים.

נחמה גודלווסר. באדיבות המצולמת

הכנס יעסוק בשתי הרפורמות הגדולות הצפויות בתחום – הצעת החוק להוספת ענף ביטוח בריאות לרישיון סוכן ורפורמת ביטוחי הבריאות החדשה של רשות שוק ההון שתיכנס לתוקף בדצמבר 2022. בנוסף יתמקד הכנס בטכנולוגיות חדישות הקיימות בשוק, שעדיין לא נכנסו לכיסויי הביטוחים הקיימים בחברות הביטוח. שתי הרפורמות יידונו בפאנלים ייחודיים בהשתתפות בכירי ביטוח הבריאות ובכירים מעולם הרפואה.

מצפים לתגובות הרשות

אחת ההרצאות המסקרנות תהיה של רו"ח יניב בר צבי מרשות שוק ההון, על רישיון סוכן הבריאות הנפרד החדש; בלשכה מצפים להתייחסות של נציגה הבכיר של רשות שוק ההון, לנייר העמדה שהעביר נשיא הלשכה, סו"ב שלמה אייזיק, בנושא לרשות. במרכז נייר העמדה הצעת הלשכה לרישיון נפרד שייקרא "סוכן סיכונים" ויכלול את כל ענפי הסיכונים בנוסף לבריאות.

היבט נוסף שמצפים מנציג הרשות שיתייחס אליו הוא, מכירת ביטוחי בריאות רק בידי בעלי רישיון. סו"ב נחמה גולדווסר, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, שזה הכנס הראשון בראשותה, אומרת: "אנחנו תומכים ברפורמת רישיון סוכן בריאות, אבל אי אפשר יהיה לקיים את החוק כל עוד מאפשרים לשווק באמצעות מוקדנים ביטוחי בריאות שהם מורכבים במיוחד וקריטיים לחיי המבוטח. נתייחס לכך בהרחבה בכנס".

לאתגר את החברות

לדבריה, הכנס יעסוק גם בחסרונות ברפורמת ביטוחי הבריאות החדשה, במיוחד בתחום מוצרי הבריאות. "יש טכנולוגיות חדישות ברפואה, במסגרת מחליפי ניתוח, אפילו שמירת ביציות, שלא קיימות בפוליסות של חברות הביטוח. יש ביקוש שבא מהשטח, של לקוחות שמספרים לי על טכנולוגיות חדישות שקיימות ברפואה הציבורית, אבל אני לא מוצאת אותן בפוליסות הפרטיות הקיימות. חברות הביטוח חייבות לפרוץ את התקרה של הידוע והקבוע ולעדכן את הפוליסות הרפואיות. בתחום הזה יש שיתוף פעולה בין הלשכה לבין איגוד הרופאים העצמאיים כדי לאתגר את המערכת. אנחנו באותו צד – גם הסוכנים וגם הרופאים מעוניינים שחברות הביטוח ישלמו על הטכנולוגיות החדשות, לטובת המבוטחים", אומרת סו"ב גולדווסר.

במסגרת הכנס, אותו תנחה העיתונאית נגה ניר נאמן (ערוץ 13), יישאו דברים, כאמור, ח"כ עידית סילמן, יו"ר ועדת הבריאות בכנסת; ח"כ אפרת רייטן, יו"ר ועדת עבודה ורווחה שתתייחס בעיקר לתחום הסיעוד;  פרופ' יורם וייס, מנכ"ל הדסה; ד"ר אייל שפירא, יו"ר איגוד הרופאים העצמאיים; פרופ' שוקי שמר, יו"ר אסותא; פרופ' יורם יובל, פסיכואנליטיקאי וחוקר מוח; רו"ח יניב בר צבי מרשות שוק ההון, נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק, עו"ד יניב מאיר, היועץ משפטי המקצועי של הלשכה ויו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, סו"ב נחמה גולדווסר.

תוצאות מסקרנות

יתקיימו שני רבי-שיח בהשתתפות בכירים מתחום הרפואה ומחברות הביטוח. רב השיח הראשון "הנגשת הרפואה המתקדמת", אותו ינחה עו"ד שי אופז, יעסוק בטכנולוגיות החדישות ברפואה והצורך להכניס אותן לפוליסות ביטוחי הבריאות.

רב השיח השני תחת השם "האמבולטורי לאן?", אותו תנחה נגה ניר נאמן, יעסוק במוצרים החדשים שהרשות תאפשר לחברות להכניס לתחום האמבולטורי, במסגרת הרפורמה בביטוחי הבריאות.

הכנס יסתיים בפרסום תוצאות סקר שביעות הרצון של סוכני הביטוח העוסקים בבריאות וסיעוד, מחברות הביטוח. את התוצאות יציג בפני המשתתפים סו"ב חגי לנצט, מ"מ יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, שגם היה אחראי על ביצועו. לדבריו, תוצאות הסקר מסקרנות מאוד לאור התוצאות הצמודות בצמרת, ולכן הציפיה לפרסומו, בעיקר בקרב חברות הביטוח ונותני השירות בתחום הבריאות, מתוחה ביותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email