השדולה לקידום מוכנות המדינה להזדקנות צירפה לשורותיה את נציגי הלשכה כיועצים

גבי נקבלי, יועץ הלשכה לסיעוד, וחברי הלשכה סו"ב יואל זיו, יו"ר הוועדה לבריאות וסיעוד בלשכה, וסגניתו סו"ב ורדה לבקוביץ, צורפו לצוות המוחות של השדולה לקידום מוכנות המדינה להזדקנות האוכלוסייה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גבי נקבלי, יועץ הלשכה לסיעוד, וחברי הלשכה סו"ב יואל זיו, יו"ר הוועדה לבריאות וסיעוד בלשכה, וסגניתו סו"ב ורדה לבקוביץ, צורפו לצוות המוחות של השדולה לקידום מוכנות המדינה להזדקנות האוכלוסייה. השדולה שבראשות ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) וח"כ דודי אמסלם (ליכוד), קיימה השבוע את הדיון הראשון שלה. לדיון הוזמנו נקבלי ולבקוביץ, ובעקבותיו התבקשו להצטרף באופן קבוע לדיוני השדולה בעתיד, יחד עם חוקרים ועוסקים בישראל בתחום הגריאטריה.

בדיון השתתף גם שר הבריאות יעקב ליצמן ונציגת בנק ישראל שהציגה את דו"ח חטיבת המחקר שלו בנושא הסיעוד בישראל. בין חברי השדולה גם ח"כ טלי פלוסקוב, יו"ר ועדת המשנה לקשישים בכנסת.

לבקוביץ: "זה היה סיעור מוחות עם מיטב האנשים שעוסקים בתחום הגריאטרי; הוצגו מודלים ממדינות אחרות והיה דיון אינטליגנטי ומעשיר. זו הפעם הראשונה שגבי ואני יצאנו והרגשנו שיש אנשים שרוצים למצוא פתרון ולא רק מדברים. מדינת ישראל מחויבת לאזרחיה ולכבודם".

נקבלי, פלוסקוב ולבקוביץ

נקבלי: "היה דיון מעמיק, רציני ומעורר תקווה שנכחו בו שר הבריאות ולא מעט חברי כנסת. שתי בשורות גדולות בעיניי הן הקמת השדולה והמחויבות שזיהינו בדיון לקידום הנושא, ויותר מכך הבשורה על הקמת ועדה בראשות ח"כ פלוסקוב שלקחה על עצמה לבנות תוכנית אב לאומית להתמודדות עם הזדקנות האוכלוסייה. הנוכחים היו קשובים מאד לדברינו ולתפיסת עולמנו. יצאנו מעודדים. אולי בכל זאת עוד תהיה פה היערכות אמיתית ותפיסה של כלכלת רווחה, דאגה לחלשים, חמלה ואחריות חברתית ומוסרית".

עוד הישג מעורר כבוד לסו"ב לבקוביץ: בשבוע שעבר קיבלה תעודת הוקרה מעמותת "יד תמר", עמותה למימוש זכויות לחולי סרטן, על התנדבות בעמותה. לדבריה, פעילותה בעמותה היא גם לזכר אמה – קלרה אליה ז"ל, שנפטרה ממחלת הסרטן: "כ'מחבקת שטח' יחד עם אילנה מורחי חברתי מעל 30 שנים, אני נהנית לראות את האושר שקורן מפניו של החולה בתום הטיפול. אני מודה ל'יד תמר' על האפשרות להתנדב ועל תעודת ההוקרה שהוענקה לי בטקס מרגש", אמרה לבקוביץ.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email