השוד הגדול בהיסטוריה: נגנבו חפצי אמנות ממוזיאון גרמני

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כנופית גנבים הצליחה לפרוץ למוזיאון דרזדן בגרמניה ולגנוב תכשיטי יהלומים בשווי של מיליארד אירו. תכשיטי היהלומים הם מהמאה ה־18 והשווי שלהם נאמד ביותר ממיליארד אירו. חוקרי משטרה וחברות ביטוח מנסים מאז יום שני בשבוע שעבר לגלות את עקבות הכנופיה שהצליחה לשדוד את האוצר האמנותי היקר. אנשי הכנופיה הצליחו להיכנס למוזיאון באמצעות שבירת חלון שדרכו הבריחו את תכשיטי היהלומים.

אמצעי ביטחון מיושנים. מוזיאון דרזדן | צילום: shutterstock

 

הכנופיה מנתה שני גנבים שצולמו על ידי מצלמות. אולם, הגנבים אירגנו בריחה מהירה למוזיאון באמצעות רכב שהמתין בחוץ.

זמן קצר לאחר שהתגלתה הגניבה, נשמעו האשמות על סידורי ביטחון כושלים של המוזיאון. מומחי ביטוח טענו שניתן היה למנוע את הגניבה של החפצים היקרים. הם גרסו, שנקיטת אמצעי ביטחון מתוחכמים, מגובים באינטרנט, היו יכולים למנוע אותה.

האיחוד האירופי בוחן הנהגת ביטוח פיקדונות

מדינות האיחוד האירופי שוב בוחנות מחדש את עמדתן ביחס להנהגת ביטוח פיקדונות בבנקים כמהלך לחיזוק האיחוד הכלכלי והמוניטרי של אירופה. זאת אחת המסקנות מהמשבר הפיננסי שפקד את מדינות אירופה בעשור האחרון.

למעשה, גרמניה היא מדינת המפתח ביחס לקידום המהלך של הנהגת ביטוח פיקדונות.
עד לאחרונה היא הסתייגה מהנהגת ביטוח פיקדונות בבנקים במדינות האיחוד האירופי, מתוך חשש שנטל המימון של ביטוח הפיקדונות יפול על מערכת הבנקאות הגרמנית.

אבל הגרמנים בוחנים מחדש עמדתם. שר האוצר הגרמני אולף שולץ הביע באחרונה עמדה חיובית לגבי הצורך בהנהגת ביטוח פיקדונות. הוא גורס שמהלך כזה יסייע בקידום האיחוד הכלכלי והמוניטרי של מדינות האיחוד האירופי. לכן, הוא פועל כדי שמוסדות האיחוד האירופי יאמצו מתווה של הנהגת ביטוח פיקדונות בבנקים במדינות האיחוד האירופי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email