"השוק תחרותי והדגש צריך להיות בבידול, מיתוג וטכנולוגיה"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והשבוע: אהוד אלקבץ, סוכן בסוכנות שחם בחיפה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 32
מצב משפחתי: נשוי
רישיון: פנסיוני ואלמנטרי
ותק במקצוע: 5 שנים

איך הגעת לתחום הביטוח?
"לפני כ־ 5 שנים, לאחר חופשה עם אשתי ובלי שבריר של ידע בתחום, פניתי לאבי (יוסי אלקבץ, סוכן ביטוח ותיק), שלזכותו יאמר שמעולם לא דחף או ביקש ממני להצטרף לעסק המשפחתי, ושאלתי
אותו 'מה זה הביטוח הזה?'. ימים ספורים לאחר מכן כבר נרשמתי לקורסים למבחני האוצר, תוך כדי שהתחלתי לעבוד בעסק המשפחתי. עבודתי עם אבי עזרה לי להיות מקצועי, סובלני ושיווקי יותר, אך רק לפני כשנתיים הצלחתי להגיד ולהרגיש שאני סוכן ביטוח אמיתי עם 'השפשוף' והניסיון בטיפול יעיל בתביעות".

אלקבץ. "חשוב ללמוד מסוכנים ותיקים"

מה אתה אוהב במקצוע?
"הדבר העיקרי הינה תחושת השליחות שיש במקצוע הזה. לדעת שיש אפשרות להציל משפחה שלמה במקרה אסון – נותנת סיפוק אדיר. כמו כן, המקצוע הזה מאוד דינמי ומורכב, ומכריח אותך להיות יצירתי אך באותה נשימה להיות אחראי למעשיך. כל החלטה שגויה היום יכולה לגרום לנזק גדול ללקוח ומשפחתו. בנוסף, לקוח שאומר לך שלא יחליף אותך במוקדן או סוכן אחר – נותן לך דלק להמשיך בדרך שלך".

איך אתה רואה את מקצוע סוכן הביטוח בעתיד?
"מהיום שנכנסתי לתחום, המקצוע הזה עבר תהפוכות ושינויים, חוזרים על גבי חוזרים, ושמנו הטוב כסוכנים נפגע על ידי התקשורת, ופרסומות של ביטוחי הישיר ולכן עלינו לשמור על אופטימיות. השוק היום מאוד תחרותי ברמת הפרמיה, ויש מוצרים שהם פשוט לא רווחיים לנו כסוכנים, לכן הדגש צריך להיות בבידול, מיתוג וטכנולוגיה. מעבר לכך, לטעמי העולם יתמקד יותר בשירות, ועריכת סדר למבוטח באמצעות הכלים שהאוצר פיתח ('הר הביטוח' ו'מסלקה'), לחסוך למבוטח כסף מצד אחד, ומצד שני להתאים את התקציב ואת ההגנות למבוטח, ואף לגבות על זה שכ"ט.

"בנוסף, כדי לתת ללקוח מענה בכלל נושאי הביטוח והפיננסים, אני רואה את עצמי שם דגש גדול יותר על תחום האלמנטרי. אני מקווה שהלשכה החדשה בראשות ליאור רוזנפלד תחזיר את שמו הטוב של הסוכן, תדאג להגדלת מקורות ההכנסה ותיתן לנו הכלים להתמודדות בעולם החדש".

איזה טיפים אתה יכול לתת לסוכנים צעירים כמוך?
"לדעתי ידע טכנולוגי הוא חשוב ומי שרוצה להמשיך בענף חייב להתמקצע בתחום הזה כסוכן דור המחר. מדובר בהכרת המערכות של חברות הביטוח, שימוש במערכות של ניהול משרד מתקדמות, ושימוש בתוכנות עם טפסים וחתימות דיגיטליות. מי שרוצה להצליח, חייב להיות מקצועי ולהתעדכן בכל שינוי בעולם הזה. לא להסתפק ברישיון פנסיוני, ולהיכנס גם לתחום האלמנטרי. "למרות שיש מוצרים שהם כבר פחות רווחיים לנו (כדוגמת פנסיה), הם יכולים להוות אמצעי למכירת מוצרים נוספים ללקוח. חשוב גם ללמוד מסוכנים ותיקים כפי שמקובל אצלנו בסוכנות שחם בחיפה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email