”השירים של חנן בן ארי תמיד נגעו לנו עמוק בלב – יש להם עומק מיוחד עבורינו"

במפגש מרגש עם הזמר חנן בן ארי שנערך בכנס, מספר ערן להב, דור שני לסוכני ביטוח, את סיפור חייו המטלטל ועל בנו שנפטר מסרטן כשהוא רק בן 8
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"השירים של חנן בן ארי תמיד נגעו לנו עמוק בלב״, מספר ערן להב (44), דור שני לסוכני ביטוח מנשר, שסיפור החיים המטלטל שלו לא ישאיר עין יבשה. את החיבור למוסיקאי חנן בן ארי יצר הגורל וגם יש בו רובד נוסף שקשור בסיפור חיים של סוכן ביטוח. בשביל להב החיבור למוסיקאי בן ארי הוא דרך לשמר את זכרו של בנו אורי, שנפטר לפני 4 שנים ממחלת הסרטן, בגיל 8. "למילים של חנן בן ארי תמיד היה עומק משמעותי עבורנו. כמו בשיר 'מה אתה רוצה ממני'. שזה שיר שהוא נטו פנייה אישית לאלוהים”, מספר להב ומוסיף "אורי היה ילד של טבע, ודאגנו שייכתב עבורו שיר שגם קשור בין השאר לטבע״.

אנחנו פוגשים את ערן בכנס באילת. לפני מספר שנים נוצר קשר ראשון בין ערן לחנן בן ארי, לאחר שערן נבחר עם הורים נוספים להיפגש עם בן ארי ביוזמה של העיתון "ידיעות אחרונות". הפעם נוצר שוב המפגש, ביוזמה של לשכת סוכני ביטוח. ערן עומד עם אשתו יפעת, בתו הבכורה ליאור, ושתי התאומות שלהם בנות השנה וחצי – שחר ונועם. אנחנו מחכים למופע של שמעון בוסיקילה שיארח את חנן בן ארי לבאי הכנס. "ממש לפני שאורי חלה, נפצעתי קשה ביד ימין שלי", מספר ערן. "נתלשו לי הגידים והרצועות ושכבתי בבית במשך שמונה חודשים. אז מבין מאות אנשים שכתבו ל'ידיעות אחרונות', אני ועוד כמה הורים לילדים שנפטרו בנסיבות קשות, זכינו לפגוש את חנן בן ארי. הוא שר לנו את השיר 'אלוף העולם', שהיה חדש אז. ככה נולד החלום שלי שיהיה שיר בעתיד שינציח את אורי ושכולם יכירו. אני ויפעת אשתי וליאור הבת שלנו מאוד אוהבים את חנן בן ארי״.

ערן מספר על אחד הזכרונות המטלטלים שהיו לו מאורי, לפני שנפטר. "הוא ישב על הברכיים של אשתי. זה היה ממש יום לפני שנפטר. ובמקרה נולד לו בן דוד אז. אורי מאוד התרגש מהלידה של בן דודו החדש, והוא ישב כמו בן אדם גדול על הברכיים של יפעת וממש ניגב לה את הדמעה ואמר לה: אמא תעשי לך אחד כזה. אחר כך, תוך כדי השבעה החלטנו ללכת על תהליך פונדקאות”, מספר להב. כך נולדו שחר ונועם לפני שנה וחצי.

"חודש אחרי שאורי נפטר, הכירו לי אומן שכותב שירים. התנהלה ביננו שיחה באחד הערבים, סיפרתי לו את הסיפור שלי בפירוט. שעה אחרי שסיימנו לשוחח הוא שלח לי את השיר שכתב על אורי. קיבלתי פידבקים מאוד חיוביים על השיר ואני מקווה שהוא ינציח את זכרו”. השיר של ערן טרם הולחן אך הוא מקווה ופועל לכך שיום אחד זה אכן יקרה.

איך נוצר המפגש הנוכחי עם בן ארי עם הלשכה?
"ליאור רוזנפלד (נשיא הלשכה) וקובי ורדי (יו"ר ועדת הכנסים והאירועים בלשכה) הראו לנו כאן רגישות רבה ועזרו לייצר את המפגש, וזה המקום להודות להם. זה לא עובר לידי ואני מאוד מעריך את העזרה שלהם״. לסיפור של ערן יש גם רובד ביטוחי. "אם נסתכל על הנושא הביטוחי, אז אני סוכן ביטוח 20 שנה ואני דור ממשיך – אבא שלי סוכן 35 שנים, אמא שלי סוכנת 25 שנים. יש לנו סוכנות משפחתית בנשר. אני גר במושב כרם המהר"ל, לא רחוק מאוד. כשהילדים נולדו דאגתי לעשות להם את כל הביטוחים שצריך וכל מה שקשור לביטוחי בריאות. בגיל שנתיים וחצי גם הוספתי אלמנט סיעודי. בעיקר פיצוי בגין מחלה קשה. בזכות הביטוח לא היו לנו דאגות כלכליות והעסק המשיך לעבוד גם כשלא הייתי הרבה בעסק״.

"יפעת היתה בבית החולים עם הילד והסכומים שקיבלנו עזר לנו להתמודד כלכלית. במקביל היה לו כיסוי של תרופות שלא בסל; כאשר קיבלנו תרופה שעולה כל שלושה שבועות 35 אלף שקל. זה המקום לשבח את חברת מגדל עם מחלקת התביעות שלה שעזרה לנו בתקופה הקשה. למרות שכל זה בסופו של דבר לא עזר לצערי הרב”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email