השכר הממוצע בענף הביטוח והשירותים הפיננסיים גבוה פי שניים מהשכר הממוצע במשק

השכר הממוצע בענף עומד על 18.63 אלף שקלים בחודש. מגזר המידע והתקשורת עומד במקום הגבוה ביותר עם שכר של 18,945 אלף שקלים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מבדיקה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) שפורסמה השבוע עולה כי השכר הממוצע לשכיר בענף השירותים הפיננסיים והביטוח
לחודש מאי עומד על כ-18.6 אלף שקלים. מדובר בשכר כפול כמעט מהשכר הממוצע במשק שעמד בחודש מאי על כ-9,800 שקלים. שכר עובדי שירותי הפיננסים והביטוח הוא השני בגובהו במשק, כשמקדים אותו מגזר המידע והתקשורת עם שכר של כ-18,945 אלף שקלים, נכון לחודש מאי.

הנתונים מתייחסים לשכר ממוצע (אין נתונים על שכר חציוני) המושפע בעיקר משכר הבכירים בענף המושך את הנתונים למעלה.

עוד עולה מהודעת הלמ"ס, כי מספר משרות השכיר בכלל עמד על 3.5 מיליון, מתוכם 106 אלף משרות שכיר בענף שירותי הפיננסים והביטוח. הענף הוא מחמשת הקטנים במשק, כשהגדול הוא מערכת החינוך עם יותר מ-500 אלף משרות שכיר. מהלמ"ס נמסר, כי הנתונים מתבססים על עיבוד ראשוני של מדגם דיווחי המעסיקים למוסד לביטוח לאומי על משרות ושכר על גבי טופס 102 וממקורות מנהליים אחרים.

על פי הנתונים, ענף שירותי האירוח והאוכל נמצא במקום האחרון עם שכר ממוצע של 4,650 שקלים בלבד נוכן לחודש מאי 2017. שיעור המשתכרים פחות מהשכר הממוצע עומד על כ-63%.

כמו כן, ענף שירותי הביטוח והפיננסים הוא מהענפים שרשמו את הגידול המשמעותי ביותר בשכר בין החודשים מרץ־מאי 2017 – 5.1% לעומת 3.3% בכלל המשק באותה תקופה.

מבחינת עומק ופילוח עולה כי השכר הממוצע בחברות הביטוח וקרנות הפנסיה עומד על 14,059 שקלים בחודש מאי האחרון, במגזר המתווכים הפיננסיים – 17,434 שקלים ובבנקים ומוסדות פיננסיים מוניטאריים אחרים – 27,167 שקלים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email